Złóż zamówienie do 12:00 w dzień roboczy, a wyślemy je tego samego dnia.

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami!

Tel.: 509926426

Email.: info@wczesnaedukacja.pl

Do darmowej dostawy: 400,00 zł

do kasy suma: 0,00 zł
Czy warto czytać książki z dziećmi? To prosta droga w kierunku rozwoju wyobraźni oraz inteligencji 0

W natłoku obowiązków wydaje się, że trudno jest przeznaczyć czas na wspólne czytanie książek z dziećmi. Jednak naukowe badania pokazują jednoznacznie, że trudno o znalezienie lepszej drogi do zbudowania relacji z maluchem, która przetrwa lata. Dodatkowo jest to idealny sposób na rozwój wyobraźni oraz inteligencji dziecka. Jeśli nadal zastanawiasz się, czy warto czytać książki z dziećmi, mamy dla Ciebie zbiór argumentów.

Wspólnie spędzony czas rozwija poczucie własnej wartości

Prawdopodobnie wszyscy chcą czuć się potrzebni i zauważeni. Taka potrzeba jest w człowieku od najmłodszych lat. Dlatego najlepszą inwestycją we własne dziecko, jakiej możesz dokonać, jest wspólnie spędzony czas. Podarowane pieniądze, przygotowane stopnie kariery i szereg możliwości przestają mieć znaczenie, jeśli dorosły już maluch jest przekonany, że jego problemy, przemyślenia i decyzje miały dla Ciebie niewielkie znaczenie. Zatem, czy warto czytać książki z dziećmi? Oczywiście, ponieważ tak budujesz solidne podstawy pod udaną przyszłość dla potomka.

Dzięki wspólnemu czytaniu książek dzieci są mądrzejsze

Dzieci na początkowym etapie swojego rozwoju praktycznie są pozbawione możliwości zdobywania wiedzy samodzielnie. Nauczycielem są mama oraz tata. Dlatego to od Ciebie zależy, jak dużo maluch nauczy się, za nim pójdzie do przedszkola, czy szkoły. Trudno jest przekazywać informację o świecie każdego dnia w postaci sytuacji z życia. Dużo lepszym sposobem jest wspólne czytanie książek. 

Książki ćwiczą koncentrację, pamięć i ułatwiają naukę

Lepszy start w dorosłe życie swojego maluszka, to marzenie wielu rodziców. Być może Ty również poszukujesz sposobu, jak zapewnić dziecku korzystniejszą pozycję w porównaniu do rówieśników. Najlepszą metodą jest wspólne czytanie książek. Nawet w sytuacji, gdy pociecha jest wzrokowcem, aktywne słuchanie opowieści jest idealnym ćwiczeniem koncentracji oraz pamięci. Te dwa obszary w trakcie nauki w szkole lub na studiach są podstawą do osiągania sukcesów. Dobra pamięć do kojarzenia faktów, a także umiejętność skupienia się na zadaniu. To wyróżnia najlepszych na roku dzieciaków.

Czy warto czytać książki z dziećmi? Jest to doskonały pomysł na nudę

Jeśli jesteś mocno zajętym rodzicem, zapewne słowa nuda jest wymazane z Twojego słownika pojęć. Jednak brzdące od czasu do czasu szukają interesującego zajęcia. Czy warto czytać książki z dziećmi w takiej sytuacji? Odpowiedź może być tylko jedna, oczywiście, że tak. Na pewno włożenie w dłonie smartfona lub tablet, albo propozycja oglądania bajek nie jest czymś tak inspirującym, jak chwila z rodzicem oraz z ulubioną książką. Warto tutaj podkreślić, że zastępowanie wszystkich rozrywek współczesnego świata studiowaniem literatury nie jest najlepszą drogą. W każdym przypadku dobrze jest zachować umiar. Jednak stworzenie pewnych rytuałów na pewno jest właściwym lekiem na nudę.

Książki podsycają ciekawość na temat świata

Czy warto czytać książki z dziećmi? Mamy nadzieję, że po tym materiale wiesz, dlaczego jest to istotne. Na koniec rzecz najważniejsza, która może zaważyć na przyszłości Twojego malucha. Poczucie zbudowanej więzi z rodzicem, większy zasób wiedzy i pomysł na nudę są mało warte we współczesnym świecie, jeśli brakuje Ci żarzącego się płomienia ciekawości na temat świata. Twoje dzieci mogą być zmuszone do zmiany zawodu kilka razy w ciągu swojego zawodowego życia. Bez zainteresowania tym, co wokół nich, może zacząć brakować im motywacji, ponieważ życie wymaga adaptacji. A książki uczą plastyczności, która jest potrzebna do osiągnięcia sukcesu.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl