Złóż zamówienie do 12:00 w dzień roboczy, a wyślemy je tego samego dnia.

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami!

Tel.: 509926426

Email.: info@wczesnaedukacja.pl

Do darmowej dostawy: 400,00 zł

do kasy suma: 0,00 zł
Dominacja półkuli?

Zasadę ogólnego działania mózgu zna prawie każdy. Odbiera on wszelkie informacje zarówno te z otoczenia jak i wewnętrzne impulsy naszego organizmu, dzięki czemu nasza świadomość otrzymuje już wyseparowane bodźce, na które reagujemy.
Ludzie od zarania dziejów zajmowali się klasyfikowaniem. Systematyka pozwala ujarzmiać stan wiedzy dlatego koncepcja półkulowości mózgu przypisała naszym półkulom odpowiedzialność za cechy, które posiadamy.

Większość obecnych badań potrafi dowieść wpływu zachowań i różnych stymulacji na ilość tworzących się połączeń między neuronami jednak bez różnic w ich aktywności dla poszczególnej półkuli. Asymetryczne działanie mózgu oznacza  zauważalną przewagę jednej strony ciała w czynnościach fizycznych i odpowiedzialność za nią przeciwległej półkuli mózgu, tzw działanie "na krzyż".

Stosując klasyfikację asymetrii mózgu można dokonać podziału związanego z typem osobowości, a sam fakt szufladkowania osoby, może uświadomić nam zarówno wady jak i zalety. Tym sposobem osoby z dominacją lewej półkuli charakteryzuje racjonalny i logiczny sposób działania o analitycznym sposobie myślenia.
Badania potwierdziły szereg umiejętności lewo-półkulowców takich jak doskonała orientacja, zdolność kojarzenia faktów, łatwość nauki języków obcych czy samo czytanie. U osób z dominacją prawej półkuli pracuje bardziej wyobraźnia zatem częściej reagują na różne bodźce kierując się intuicją. Dzieci z tą cechą będą bardziej emocjonalne ale i twórcze. Każde działania jakie podejmiemy we wczesnym dzieciństwie powinny uświadomić nam różnice między rówieśnikami w tempie uczenia się oraz możliwości docierania do dziecka różnymi metodami nauczania. Dzisiaj wiele dzieci ma problem z czytaniem. Uczenie dziecka czytania całych słów, korzystając z tzw metody Domana, pozwoli dziecku na spojrzenie na wyraz globalnie, dając mu wzorzec do naśladowania, uwalniając go z procesu głoskowania.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl