Złóż zamówienie do 12:00 w dzień roboczy, a wyślemy je tego samego dnia.

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami!

Tel.: 509926426

Email.: info@wczesnaedukacja.pl

Do darmowej dostawy: 400,00 zł

do kasy suma: 0,00 zł
Edukacyjne zadania dla 5-latka – jakie wybrać, by wspierać rozwój pociechy? 0
Edukacyjne zadania dla 5-latka – jakie wybrać, by wspierać rozwój pociechy?

Dzieci rozwijają się w różnym tempie – jednym potrzebna jest większa pomoc ze strony rodziców, a innym mniejsza. We wczesnych latach życia rozwój malucha jest bardzo ważny. Wpływa on między innymi na jego późniejsze umiejętności. Dlatego jako rodzic, gdy chcesz zadbać o to, aby Twoje dziecko rozwijało się prawidłowo, możesz wykonywać z nim specjalne zadania dla 5-latka. Jak wspierać w ten sposób intelektualny rozwój malucha? Oto kilka prostych podpowiedzi.

Czy edukacyjne zadania dla 5-latka to dobry pomysł?

Rozpoczęcie zadań edukacyjnych z 5-latkiem jest bardzo dobrym pomysłem. Dlaczego? Maluchy na tym etapie rozwoju są bardzo ciekawe otaczającego ich świata, dlatego w tym wieku chłoną wiedzę dużo szybciej. Zaczynają coraz więcej rozumieć i są w stanie skupić się dłużej. Nie wahaj się więc zbyt długo nad wprowadzeniem tego rodzaju aktywności – zwłaszcza gdy Twoje dziecko boryka się z jakimikolwiek trudnościami rozwojowymi. Podczas wykonywania zadań dla 5-latka zarówno Twoje dziecko, jak i Ty sam możecie mieć wiele frajdy, ponieważ tego typu ćwiczenia nigdy nie są nazbyt wymagające. Ponadto mają one jedną ogromną zaletę, a mianowicie pozwalają dzieciom odkryć w sobie ciekawe talenty.

Jakie zadania dla 5-latka będą najlepsze?

Nie masz pomysłu na to, jakie zadania przyniosłyby frajdę i pomogłyby rozwinąć się Twojemu dziecku? Ciekawym pomysłem na takie aktywności może okazać się metoda Glenna Domana. Polega ona na kilkukrotnym pokazywaniu dziecku kart o określonej tematyce – na przykład nauka cyferek poprzez pokazywanie jednej karty z cyfrą oraz drugiej z odpowiednią ilością misiów. To tylko jedna z propozycji. Do tej zabawy znajdziesz w naszym asortymencie odpowiednie pakiety, np. pakiet do matematyki, a także czyste karty, na których możesz samodzielnie przygotowywać szablony. Ze swoją pociechą możesz również wykonywać zabawy logiczne, np. wykorzystując zagadki obrazkowe z naszego asortymentu, a także inne wczesne pomoce. Pamiętaj jednak, aby brać czynny udział w zadaniach. Dzieci to doskonali obserwatorzy i zaraz wyczują, że nie jesteś w pełni zaangażowany. Nie zapomnij również, aby chwalić swoją pociechę!

Jak wspierać rozwój 5-latka?

Czasami wydawać Ci się może, że Twoje dziecko ma duże braki i niektóre rzeczy powinno już wykonywać prawidłowo. Pamiętaj jednak, że ten mały człowiek ma dopiero 5 lat i nie zawsze będzie się rozwijał tak szybko jak jego rówieśnicy. W takiej sytuacji powinieneś jedynie systematycznie wspierać swoje dziecko i zachęcać je do wykonywania zadań edukacyjnych. Zwróć uwagę na to, jakie zabawki dla niego wybierasz, a także na to, jakie zadania mu wymyślasz. Powinny być one dopasowane do jego wieku – warto także, by były przygotowane przez specjalistów. Dziecko przede wszystkim musi czerpać radość z wykonywanych zadań, inaczej szybko się zniechęci.

Podczas każdej aktywności chwal oraz nagradzaj swoją pociechę, a na pewno będzie ona zmotywowana do dalszej pracy. Gdy widzisz, że dziecko zaczyna się nudzić, zmieńcie zabawę – inaczej zainteresuje się czymś innym i nie będzie chciało więcej brać udziału w zadaniach. Wszelkie pomoce znajdziesz w asortymencie naszego sklepu!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl