Złóż zamówienie do 12:00 w dzień roboczy, a wyślemy je tego samego dnia.

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami!

Tel.: 509926426

Email.: info@wczesnaedukacja.pl

Do darmowej dostawy: 400,00 zł

do kasy suma: 0,00 zł
Jak motywować dziecko do nauki skutecznie? Odkryj sprawdzone techniki motywacji! 0

Motywowanie jest sztuką. Współcześnie wokół Ciebie pojawia się wielu doradców i osób, które mówią, że wszystko jest możliwie, wystarczy tylko chcieć. Jednak do tego potrzebne jest utrzymanie motywacji w życiu, ponieważ ma ona bardzo duże znaczenie. Jako pewna forma przekonania pojawia się i znika, ponieważ nigdy nie znajduje się na stałym poziomie. Dlatego trzeba robić wszystko, żeby ją podtrzymywać. Jeśli szukasz pomysłów, jak motywować dziecko do nauki, to mamy dla Ciebie sprawdzone techniki motywacji.

Pokaż dziecku, że nauka może być interesująca

Zapewne znasz powiedzenie - nauka, przez zabawę. Rozwijasz się, gdy to, co robisz, sprawia Ci radość, w jakiś sposób jest fascynujące. Dlatego zwykła nauka dat na lekcji historii jest mało interesująca, gdy brakuje wokół nich opowieści, która miała wpływ na losy świata. Podobnie odkrywanie praw fizyki jest mniej zajmujące, gdy Twoje dziecko uczy się o nich w teorii. O ile ciekawsze jest wykonywanie eksperymentów, prawda? W takim razie, jak motywować dziecko do nauki? Wskaż na plusy wynikające z poszerzania wiedzy.

Jak motywować dziecko do nauki? Doceniaj sukcesy i wspieraj w dążeniu do celu

Każdy lubi czuć obok siebie pomocną dłoń, która w potrzebie poklepie szczerze po ramieniu i da poczucie, że wykonana praca ma sens. Dzieci również chcą mieć takie poczucie, dlatego celebruj z maluchem jego postępy. Pokazuj mu, że jego rozwój jest zauważalny, zwracaj uwagę na to, jak dużo się już nauczył. Przy okazji jeśli pociecha wyznaczy sobie jakiś cel, wspieraj go w dążeniu do niego. Szczególnie w chwilach zwątpienia przypominaj, jak wiele już zrobił. Jak motywować dziecko do nauki innymi sposobami?

Zacznij uczyć się razem z dzieckiem

Przez zainteresowanie tym, co dzieje się w szkole, czego syn lub córka nauczyli się dzisiaj na lekcjach, jesteś na bieżąco z materiałem. Zacznij także uczyć się tych samych zagadnień, co Twoje dziecko. W ten sposób ciekawostki, które będziesz przekazywał w trakcie rozmowy z nim, z pewnością zmotywują je do dalszego działania. Przy okazji pochwal się tym, że również się uczysz. Ludzie widzą większy sens w tym, co robią, gdy ktoś obok nich interesuje się czymś podobnym. Tak zaczniecie wzajemnie motywować się do działania.

Przestań wywierać presję

Jak motywować dziecko do nauki? Na pewno bardzo dobrym pomysłem jest rezygnacja z presji wyniku. W życiu bardzo niewiele osób jest doskonała we wszystkim, co robi. Prawdopodobnie Ty również masz dziedziny, w których czujesz się lepiej oraz takie, gdzie Twoja wiedza jest mniejsza. To jest w zupełności normalne. Dlatego jeśli chcesz zmotywować dziecko do nauki, pozwól mu na rozwijanie tych obszarów, które są dla niego interesujące. Pozostałe kwestie niech zostaną utrzymane na przyzwoitym poziomie.

Wskaż autorytety i zabierz malucha na spotkanie

Rodzice chcą, żeby dzieci widziały w nich wzór do naśladowania. Jednak są w życiu osobistości, które w wybranych dziedzinach osiągnęły prawdziwy sukces. Jak motywować dziecko do nauki? Zabrać na spotkanie z idolem. Wybitnym sportowcem, naukowcem, historykiem. W ten sposób mały człowiek zobaczy żywy przykład na to, że opłaca się rozwijać, ponieważ to jest droga do sukcesu.

Pomóż lepiej zorganizować czas

Nauka nie powinna zajmować większości dnia. Po powrocie do domu lekcje są tylko jedną z kilku czynności do wykonania. Naucz dziecko pracować efektywnie i wskazuj na priorytety, żeby za jakiś czas mogło samo zarządzać swoim czasem. Nic nie jest bardziej demotywujące niż rozciągnięta w czasie nauka. Dlatego sprawne wykorzystywanie każdej minuty na pewno pomoże utrzymać odpowiedni poziom motywacji do działania.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl