W dniach 24.07 - 26.07 przerwa w realizacji wysyłek. Wysyłka nastąpi 29.07

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami!

Tel.: 509926426

Email.: info@wczesnaedukacja.pl

Do darmowej dostawy: 400,00 zł

do kasy suma: 0,00 zł
Jak zachęcić dziecko do mówienia? 4 proste sposoby 0

Chcesz, by twoja pociecha zaczęła więcej mówić? Naciskanie oraz ciągłe proszenie o powtórzenie jakiegoś słowa mogą zniechęcić malucha do komunikowania się. Jak zachęcić dziecko do mówienia? Oto 4 proste sposoby, które możesz wykorzystać podczas codziennych aktywności. Dzięki nim szybko rozbudujesz słownik malucha. Sprawdź, jak pomóc swojemu szkrabowi w nabywaniu mowy!

Czytaj dziecku książki!

Jak zachęcić dziecko do mówienia? Skompletuj domową biblioteczkę. Wspólne czytanie doskonale stymuluje rozwój mowy twojego malucha. Daj dziecku książkę. Pozwól mu ją przejrzeć. Twoja pociecha wskazuje obrazek? Nazwij elementy, przedmioty i postacie, które się na nim znajdują. Następnie zacznij czytać. Rób to powoli, tak, żeby dziecko zrozumiało każde słowo. Moduluj głos. Kiedy maluch przerywa ci, żeby zadać pytanie, pozwól mu na to. Traktuj czytanie dziecku, jako wspólną aktywność, która ma sprawić radość tobie i jemu. Zachęcaj do zadawania pytań, nazywaj elementy na obrazkach, wyjaśniaj znaczenie słów, których maluch może nie rozumieć.

Baw się razem ze swoją pociechą

Szukasz sposobu na to, jak zachęcić dziecko do mówienia? Wspólna zabawa to kolejna prosta metoda na to, by twoja pociecha zwiększyła swój zasób słów. Możesz bawić się klockami, zabawkami sensorycznymi, puzzlami, czy sorterami. Do tego typu zabaw dobre będą również flashcards. Podczas wspólnej zabawy stwórz interakcję z dzieckiem. Nazywaj każdy element. Zwracaj uwagę na to, jakie dźwięki wydaje twój maluch. Staraj się je naśladować. W ten sposób twoja pociecha będzie wiedziała, że to, co mówi jest ważne i zacznie coraz chętniej używać różnych słów oraz próbować naśladować, to, co mówią inne osoby w jej otoczeniu.

Podczas wspólnej podróży włącz audiobooki

Słuchanie audiobooków podczas wspólnej podróży to kolejna metoda na to, jak zachęcić dziecko do mówienia. Zamiast słuchać radia lub jechać w całkowitej ciszy, włącz historię do słuchania. Dzięki temu nie tylko uczysz malucha skupienia i koncentracji. Twoja pociecha poznaje również prawidłowe brzmienie słów, akcent i intonację oraz oczywiście rozwija swój słownik. Po wysłuchaniu historii możesz ją jeszcze raz opowiedzieć swojemu dziecku lub spróbować odtworzyć bajkę razem z nim. Porozmawiaj o wysłuchanym audiobooku z twoją pociechą. Zapytaj, co mu się podobało, jakie uczucia i emocje wywołuje w nim zasłyszana historia.

Śpiewaj razem z dzieckiem

Jak zachęcić dziecko do mówienia? Śpiewaj z nim znane, proste, dziecięce melodie. Wesoła muzyka oraz zabawny tekst sprawiają, że maluch szybko zacznie naśladować dźwięki. Chcesz uatrakcyjnić zabawę? Użyj flashcards. Znajdź obrazki zwierząt lub roślin, które pojawiają się w piosence i podczas śpiewania pokazuj je dziecku.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl