Złóż zamówienie do 12:00 w dzień roboczy, a wyślemy je tego samego dnia.

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami!

Tel.: 509926426

Email.: info@wczesnaedukacja.pl

Do darmowej dostawy: 400,00 zł

do kasy suma: 0,00 zł
Matematyka

matematyka

Definicji słowa matematyka na pewno znajdziemy wiele, z łaciny wiemy, że to nauka, nauka zapewniająca nam cały ogrom przepisów do otrzymania ostatecznych wyników. Królowa nauk, gdyż wszędzie można znaleźć jej ślad. Począwszy od nauk ścisłych, wszelkich dziedzin technicznych a kończąc na naukach humanistycznych - przysparza trudności zarówno dorosłym jak i dzieciom. Warto więc pamiętać, że podstawą zainteresowania dziecka matematyką jest przedstawienie jej w sposób, który go zainteresuje, odpowiedni do jego wieku, ciekawości świata i możliwości manualnych. matematyka

W jaki sposób nauczyć dziecko liczyć? W najprostszy z możliwych, zaczynając od paluszków u rąk, jabłek na stole czy przejeżdżających samochodów na spacerze. Bardzo szybko zorientujemy się, że regularne ćwiczenia pokażą nam oblicze wrażeniowego postrzegania świata u małego dziecka, którą wykorzystał Glenn Doman w swojej metodzie - pokazując jaki potencjał tkwi w mózgu małego dziecka. Dał konkretny przepis i wytyczne oraz dowiódł, że szczególnie intensywny rozwój mózgu zachodzący w pierwszych latach życia można wykorzystać - na przykład odpowiednią zabawą. Każdy rodzaj bodźców wzrokowych, słuchowych i czuciowych w czasie pierwszych 3 lat życia będzie miał wpływ na całe przyszłe życie naszego dziecka. Niemowlakowi pokazujemy karty kontrastowe (kropki, kształty, napisy) - nie obrazkowe zawierające zbyt wiele kolorów i szczegółów a zabawki o różnych fakturach i kształtach. Dla małego dziecka mamy już duży wybór gier i zabaw. Do liczenia możemy wykorzystać liczmany, patyczki od lodów, wszelkie puzzle. Każdy ułożony obrazek stanowi dla małego dziecka nagrodę niespodziankę a policzalność prostych puzzli czy układanek daje mu możliwość kontroli i rozumienia ilości sztuk na jego poziomie. Łączenie w pary, czyli prosta gra polegająca na wskazywaniu par przedmiotów lub pasujących im opisów ćwiczy koordynację ręka-oko i koncentrację ale pozwala na zliczanie par już zdobytych tabliczek. Tak, proste memo ćwiczy pamięć i logiczne myślenie a matematyka rozwija te zdolności.

Logiczne myślenie to fundamentalna ludzka umiejętność gwarantująca życie, rozwój i funkcjonowanie każdego z nas. Trening logicznego myślenia przyda się i nam rodzicom, wszelkie zliczanie, sudoku, zagadki, krzyżówki to intelektualna niezależność, świeżość umysłu do późnej starości, brak obaw przed odpowiedzialnością za swoje decyzje czy efektywność działań. Pamiętajmy i utrwalajmy w naszych dzieciach fakt, że matematyka to nie czarna magia a stoi za nią po prostu myślenie.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl