W dniach 24.07 - 26.07 przerwa w realizacji wysyłek. Wysyłka nastąpi 29.07

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami!

Tel.: 509926426

Email.: info@wczesnaedukacja.pl

Do darmowej dostawy: 400,00 zł

do kasy suma: 0,00 zł

Czytanie globalne - etap V

Czytanie globalne metodą Domana etap V – przejdź do zaawansowanego poziomu nauki

Czytanie globalne metodą Domana to jedna z metod nauki czytania, która może być wprowadzana już w przypadku najmłodszych dzieci. Charakteryzuje się ona bardzo wysoką efektywnością. Aby nauczyć dziecko czytać, potrzebujesz odpowiednich kart obrazkowych. Składają się one z grafiki i opisu umieszczonego po drugiej stronie – dzięki temu dziecko zapamiętuje wyraz wzrokowo i słuchowo. W tym miejscu znajdziesz produkty umożliwiające naukę czytania globalnego metodą Domana na etapie V. Jest to czas, w którym maluch poznaje proste wyrażenia. To właśnie teraz zaczyna się prawdziwa przygoda z czytaniem. Dziecko bowiem przekonuje się, że za pomocą słów można wyrażać własne myśli.

Metoda Domana zachęca dziecko do czytania

Metoda Domana pozwoli Ci miło spędzić czas ze swoim dzieckiem, łącząc naukę z zabawą. To najlepszy sposób na to, aby zachęcić malucha do czytania. W kategorii czytanie globalne etap V wraz z kartami otrzymasz harmonogram, który pomoże Ci wszystko dokładnie rozplanować. W tym wypadku liczy się bowiem systematyczność. Wskazane jest wykonywanie kilku krótkich sesji w odpowiednich odstępach czasowych. Takie powtórzenia sprawiają, że dziecko szybko i łatwo zapisuje wyrażenia w pamięci trwałej.

Na czym polega czytanie globalne metodą Domana?

Metodę czytania globalnego opracował Glenn Doman w latach 60. XX wieku. Początkowo adresowana była ona jedynie do dzieci z uszkodzeniami mózgu. Szybko zdobyła uznanie na całym świecie. Dziecko w czasie czytania globalnego poznaje i nazywa cały wyraz, nie wgłębia się w świat liter. Maluchy postrzegają bowiem zapis graficzny wyrazu jako całość. Nie wiedzą, że składa się on z kilku mniejszych elementów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl