Złóż zamówienie do 12:00 w dzień roboczy, a wyślemy je tego samego dnia.

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami!

Tel.: 509926426

Email.: info@wczesnaedukacja.pl

Do darmowej dostawy: 400,00 zł

do kasy suma: 0,00 zł

 

Materiały do nauki liczenia

Jak nauczyć małe dziecko liczyć

 

   Metoda Glenna Domana polega na wielokrotnym pokazywaniu dziecku zestawów kart ze ściśle określoną treścią. Każdy zestaw prezentujemy dziecku 3 razy dziennie w odstępach 30-sto minutowych. Zestawy są codziennie modyfikowane.

 

 

   Rozpoczynając zabawę w liczenie jako pierwsze pokazujemy dziecku karty z najmniejszą ilością kropek (czyli 1, zero pokażemy po karcie ze 100 kropkami).

 

 

 

   Harmonogram ułatwia rozplanowanie zabawy. By kompleksowo wspomóc Państwa w nauce dziecka opracowaliśmy 3 rodzaje harmonogramów różniące się intensywnością nauki: harmonogram podstawowy, harmonogram rozbudowany oraz harmonogram nauki według zaleceń Domana. Dołączone harmonogramy ułatwią dostosowanie tempa nauki do potrzeb dziecka.

Systematyczność jest podstawową zasadą nauczania.
Przed każdą sesją pomieszaj karty, lecz nową kartę pokazuj jako ostatnią.

 

   Jest to dla dziecka nowa zabawa i musi się z nią oswoić, zaakceptować ją. Również rodzic ma czas, by zorganizować tę zabawę najwygodniej, wybrać dogodne miejsce, oświetlenie, stworzyć Wasze własne rytuały. Przykładowa sesja: wyciągasz odpowiednie 5 kart z pudełka (np. według harmonogramu), pokazujesz je bardzo szybko dziecku, przy każdej wyraźnie wymawiając liczbę kropek np. 17. Dla przyspieszenia pokazywania ta liczba jest nadrukowana na odwrocie karty.

Nic więcej – chowamy karty. Proste, prawda?

metoda Domana

   Stosując metodę Domana dzieci nie uczą się poprzez liczenie kropek, ale przez wizualne wrażenie. Istotą sprawy jest zrozumienie pojęcia ilości. Dopiero później dziecko poznaje odpowiadające konkretnej wartości symbole (cyfry i liczby). Analogicznie jak w nauce czytania: alfabet jest poznawany na końcu, gdy dziecko już czyta.

 w górę

 Gdy bawicie się w Liczenie, pamiętaj:

Rozpocznij zabawę z dzieckiem wówczas, gdy uwierzysz, że możesz nauczyć swoje dziecko czytać.

Baw się tak dobrze jak dziecko! Nie udawaj, dzieci to wspaniali obserwatorzy.

 Zabawa w czytanie powinna zajmować kilka sekund, ale odbywać się często.

 Pochwal Maluszka, bijcie brawo, pocałuj i przytul po każdej wspólnej zabawie!

 Kończ zabawę zanim zechce ją skończyć Twoje dziecko

 Dostosuj tempo zabawy do potrzeb dziecka i Twoich możliwości. Zbyt ambitny plan szybko was zniechęci do systematycznej zabawy.

 Nie sprawdzaj dziecka, nie nakłaniaj by prezentowało swoje zdolności, jeżeli nie ma na to ochoty.

 


 Mówimy do dziecka od urodzenia, co rozwija jego drogę słuchową. Możemy mu również dostarczać mowy za pośrednictwem oczu – to rozwija drogę wzrokową.


 

 

   Czas przeznaczony na tę zabawę ma być bardzo krótki. Każda sesja zabierze tylko kilka sekund – trzeba zawsze skończyć ją zanim dziecko będzie chciało skończyć. Gdy będziecie trzymać się tej zasady, to dziecko będzie prosić by bawić się w czytanie, a wy będziecie podsycać, nie niszczyć jego naturalne pragnienie uczenia się.

 

w górę

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl