Złóż zamówienie do 12:00 w dzień roboczy, a wyślemy je tego samego dnia.

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami!

Tel.: 509926426

Email.: info@wczesnaedukacja.pl

Do darmowej dostawy: 400,00 zł

do kasy suma: 0,00 zł

Pakiet 1 j.polski - etapy I-II

Pierwszy pakiet do nauki języka polskiego metodą Domana

Aby nauczyć dziecko czytać metodą globalną, potrzebujesz odpowiednich kart ze słówkami. Zestawy pokazujesz dziecku kilka razy dziennie, w regularnych odstępach, a ono ma szansę zapamiętać treści, które ogląda. Nauka metodą Domana rozpoczyna się od pakietu pierwszego, w języku polskim. Etap I i II polegają na nauce pojedynczych wyrazów oraz wyrażeń dwufazowych. Następnie dochodzą proste zdania, rozbudowane zdania, aż do książeczek.

Pierwsze dwa etapy nauki czytania to pakiet podstawowy

Karty do nauki zawierają słowa i wyrażenia w kolorze czerwonym. Ich wielkość odpowiada metodzie Domana, a czcionka zmniejsza się systematycznie, z każdym kolejnym zestawem. Liczne powtórzenia słów z pakietu pierwszego pozwalają zapoznać się z językiem polskim w początkowym etapie rozwoju dziecka. Te karty sprawdzą się u kilkumiesięcznych maluchów, które rozwijają percepcję wzrokową. Czytanie globalne polega na zabawie, w trakcie której słowa „wchodzą do głowy” mimochodem.

Jak nauczyć dziecko czytać metodą Domana?

Pierwszy pakiet zawiera pojedyncze słowa i proste wyrażenia dwuwyrazowe. Wszystkie zapisane są kolorem czerwonym. Z czasem następuje zmniejszenie czcionki z 8 do 5 cm. Wyrazy poznane w dwóch pierwszych etapach są utrwalane w kolejnych etapach poprzez powtórzenia. Wykorzystywane w tym przypadku karty są zgodnie wielkościowo z wytycznymi Domana. Duże napisy są dostosowane do zdolności percepcyjnych maluchów.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl