Promocje
Liczydło biedronki
Liczydło biedronki
33,40 zł 28,20 zł
szt.
Moo Baa Baa Quack
Moo Baa Baa Quack
26,60 zł 19,90 zł
szt.
Hello Kitty 123
Hello Kitty 123
31,20 zł 26,60 zł
szt.
tablica edukacyjna matematyka/Monster Jam
tablica edukacyjna matematyka/Monster Jam
15,50 zł 10,80 zł
szt.
Pakiet 1 i 2 j.polski (etapy I-IV)
Pakiet 1 i 2 j.polski (etapy I-IV)
272,00 zł 245,00 zł
szt.
Matematyka Kropki Cyfry i Znaki Matematyczne
Matematyka Kropki Cyfry i Znaki Matematyczne
196,00 zł 176,00 zł
szt.
Pakiet 1 j.polski i Matematyka Kropki
Pakiet 1 j.polski i Matematyka Kropki
234,00 zł 214,00 zł
szt.
Pakiet 1 i 2 j.polski i Matematyka Kropki
Pakiet 1 i 2 j.polski i Matematyka Kropki
370,00 zł 325,00 zł
szt.
Pakiet 1 i 2 j.polski + Matematyka Kropki i Cyfry
Pakiet 1 i 2 j.polski + Matematyka Kropki i Cyfry
468,00 zł 398,00 zł
szt.
Blog o wczesnym nauczaniu
Matematyka

matematyka

Definicji słowa matematyka na pewno znajdziemy wiele, z łaciny wiemy, że to nauka, nauka zapewniająca nam cały ogrom przepisów do otrzymania ostatecznych wyników. Królowa nauk, gdyż wszędzie można znaleźć jej ślad. Począwszy od nauk ścisłych, wszelkich dziedzin technicznych a kończąc na naukach humanistycznych - przysparza trudności zarówno dorosłym jak i dzieciom. Warto więc pamiętać, że podstawą zainteresowania dziecka matematyką jest przedstawienie jej w sposób, który go zainteresuje, odpowiedni do jego wieku, ciekawości świata i możliwości manualnych. matematyka

W jaki sposób nauczyć dziecko liczyć? W najprostszy z możliwych, zaczynając od paluszków u rąk, jabłek na stole czy przejeżdżających samochodów na spacerze. Bardzo szybko zorientujemy się, że regularne ćwiczenia pokażą nam oblicze wrażeniowego postrzegania świata u małego dziecka, którą wykorzystał Glenn Doman w swojej metodzie - pokazując jaki potencjał tkwi w mózgu małego dziecka. Dał konkretny przepis i wytyczne oraz dowiódł, że szczególnie intensywny rozwój mózgu zachodzący w pierwszych latach życia można wykorzystać - na przykład odpowiednią zabawą. Każdy rodzaj bodźców wzrokowych, słuchowych i czuciowych w czasie pierwszych 3 lat życia będzie miał wpływ na całe przyszłe życie naszego dziecka. Niemowlakowi pokazujemy karty kontrastowe (kropki, kształty, napisy) - nie obrazkowe zawierające zbyt wiele kolorów i szczegółów a zabawki o różnych fakturach i kształtach. Dla małego dziecka mamy już duży wybór gier i zabaw. Do liczenia możemy wykorzystać liczmany, patyczki od lodów, wszelkie puzzle. Każdy ułożony obrazek stanowi dla małego dziecka nagrodę niespodziankę a policzalność prostych puzzli czy układanek daje mu możliwość kontroli i rozumienia ilości sztuk na jego poziomie. Łączenie w pary, czyli prosta gra polegająca na wskazywaniu par przedmiotów lub pasujących im opisów ćwiczy koordynację ręka-oko i koncentrację ale pozwala na zliczanie par już zdobytych tabliczek. Tak, proste memo ćwiczy pamięć i logiczne myślenie a matematyka rozwija te zdolności.

Logiczne myślenie to fundamentalna ludzka umiejętność gwarantująca życie, rozwój i funkcjonowanie każdego z nas. Trening logicznego myślenia przyda się i nam rodzicom, wszelkie zliczanie, sudoku, zagadki, krzyżówki to intelektualna niezależność, świeżość umysłu do późnej starości, brak obaw przed odpowiedzialnością za swoje decyzje czy efektywność działań. Pamiętajmy i utrwalajmy w naszych dzieciach fakt, że matematyka to nie czarna magia a stoi za nią po prostu myślenie.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl