Złóż zamówienie do 12:00 w dzień roboczy, a wyślemy je tego samego dnia.

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami!

Tel.: 509926426

Email.: info@wczesnaedukacja.pl

Do darmowej dostawy: 400,00 zł

do kasy suma: 0,00 zł
Jak wzmocnić poczucie własnej wartości u swojego dziecka? 0
Jak wzmocnić poczucie własnej wartości u swojego dziecka?

 

Poczucie własnej wartości u dzieci – dlaczego to takie ważne?

Każdy rodzic ma duży wpływ na poczucie własnej wartości swojego dziecka. Kształtuje je w nim już od maleńkości, choć nie zawsze zdaje sobie z tego sprawę. Większość dorosłych zapomina, że kiedyś też byli dziećmi i potrzebowali zrozumienia. Myślą, że dziecko jest zbyt małe, by wiedzieć, czym jest samoocena, a bardzo łatwo można zranić malca i go rozczarować. Natomiast tak naprawdę niewiele trzeba, by wzrosła w dziecku świadomość, że coś znaczy i jest kochane.

Co zrobić, by samoocena dziecka wzrosła?

Na pierwszym miejscu powinna być akceptacja, czyli uświadomienie dziecku, że pomimo jego wad, wciąż jest wyjątkowe. Nie kryj uczuć, uzewnętrznij miłość dla swojego potomka i udowodnij mu, że jest wyjątkowy. Czasami proste sygnały nie wystarczą i trzeba głośno wypowiedzieć słowa miłości i wsparcia. One dodają otuchy malcowi i pozwalają mu poczuć się niepowtarzalnie. Jeśli chcesz, by Twoje dziecko było pewne siebie i twardo stąpało po ziemi – szanuj je i pokazuj, że może Ci ufać. Dzięki temu nie zamknie się w sobie, lecz uzewnętrzni. Będzie wiedziało, że pomimo porażek, ma do kogo zwrócić się o radę i pomoc. Bądź przy dziecku na dobre i na złe – kiedy popełnia błędy i odnosi sukcesy. Da mu to pewność, że zawsze jest ktoś, na kogo może liczyć i nie zamknie się w sobie. Niech Twoje dziecko wie, że jest wyjątkowym człowiekiem. To takie proste, a jednak wymaga pracy i zaangażowania!

Lektury warte uwagi dla każdego rodzica

Czasami łatwiej jest pewne rzeczy przyswoić, gdy się o nich przeczyta. O niektórych oczywistościach szybko się zapomina lub innych rzeczy po prostu się nie wie, choć wydają się proste. W związku z tym dobrze jest zaopatrzyć się w poradniki o rodzicielstwie, które pomogą w przyjemny sposób zrozumieć niejedną sytuację. Takimi pozycjami, wartymi uwagi,  są: „Zgodne rodzicielstwo. Jak wspierać dzieci w budowaniu trwałej więzi” oraz „Rodzicielstwo bliskości. Jak zbudować więź z dzieckiem”. Lektury te, dostępne w naszej ofercie, pomogą Ci lepiej zrozumieć myślenie dziecka. Dzięki nim będziesz wiedział, w jaki sposób je wspierać, by prawidłowo się rozwijało i budowało z Tobą trwałą relację. Warto zaczerpnąć wiedzy z godnych polecenia źródeł!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl