Złóż zamówienie do 12:00 w dzień roboczy, a wyślemy je tego samego dnia.

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami!

Tel.: 509926426

Email.: info@wczesnaedukacja.pl

Do darmowej dostawy: 400,00 zł

do kasy suma: 0,00 zł
Rozgrywka: woda konta sok! Rozgrywka: woda kontra sok!

Bardzo lubię soki, szczególnie pomarańczowy... dlatego jem całą pomarańczę! Oprócz kalorii dostarczy mi błonnika by jelita były zdrowe, witamin i minerałów.

czytaj całość
Prawidłowe nawodnienie dziecka Prawidłowe nawodnienie dziecka

Zerknijmy dzisiaj na to, co podajemy dziecku do picia. Tak dużo słyszymy o dobroczynnym wpływie wody, o dbaniu o nawodnienie, o ryzyku odwodnienia... że przestajemy już się skupiać na tym temacie. Stąd moja mała przypominajka :) Woda – to temat rzeka! Podzielmy ją na kilka sekcji i będzie łatwiejsza do wdrożenia:

czytaj całość
"Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym później promienieje" :) "Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym później promienieje" :)

Tytuł nasunął mi się z refleksji, że rzadko zauważamy czas gdy "skorupka nasiąka", raczej patrząc wstecz zauważamy powód obecnego stanu. Jako mama nastolatków często z sentymentem wspominam przeróżne życiowe sytuacje. Za większość jestem wdzięczna, ale jest kilka, w których postąpiłabym dziś inaczej.

Serdecznie zapraszam do lektury i jeśli któryś z tematów szczególnie trafi Wam do serca, podzielcie się proszę nim z rodziną i przyjaciółmi.

 

czytaj całość
Stymulacja wzroku - pomoce, które pomagają w rozwijaniu zmysłu wzroku Stymulacja wzroku - pomoce, które pomagają w rozwijaniu zmysłu wzroku

Czy małe dzieci np. noworodki w ogóle widzą? Wiele osób zadaje sobie to pytanie, co wynika z braku interakcji maluszków z osobami dorosłymi. Okazuje się, że wzrok noworodka jest jego najsłabiej rozwiniętym zmysłem. Dziecko po urodzeniu widzi przedmioty z odległości 20-30 cm. To ograniczone pole widzenia chroni malucha przed nadmiarem bodźców. Pozwala na stopniowe poznawanie świata. Jednocześnie zmysł wzroku rozwija się bardzo intensywnie. Małe dzieci najlepiej widzą w kontrastowych barwach np. bieli i czerni. Jakie pomoce do stymulacji wzroku można w tym przypadku wykorzystać?

czytaj całość
Zadania dla 6-latka, które pomogą w jego rozwoju Zadania dla 6-latka, które pomogą w jego rozwoju

Różnego rodzaju gry i zadania dla 6-latka to najlepszy sposób na naukę poprzez zabawę. Oczywiście każde dziecko jest inne i rozwija się w swoim tempie, ale warto wypełnić mu czas zabawami wspierającymi rozwój. Co powinno umieć dziecko w wieku 6 lat? Jakie są najlepsze zadania dla 6-latka?

czytaj całość
Jakie zastosowanie praktyczne ma szablon do pisania liter? Jakie zastosowanie praktyczne ma szablon do pisania liter?

Jeśli dziecko opanuje już rysowanie różnego rodzaju szlaczków, przychodzi czas na pisanie literek. Jak nauczyć malucha pisać? Kluczem do sukcesu są systematyczne ćwiczenia. Warto sięgnąć w tym przypadku po specjalne szablony do pisania liter. Znajdziesz je w naszym sklepie internetowym.

czytaj całość
Czym jest pomoc dydaktyczna dla dzieci i po jakie akcesoria warto sięgnąć? Czym jest pomoc dydaktyczna dla dzieci i po jakie akcesoria warto sięgnąć?

Nauka jest nieodłącznym elementem życia każdego człowieka. Trudno się więc dziwić temu, że rodzicom zależy na tym, aby swoje dziecko jak najlepiej przygotować do rozpoczęcia edukacji w szkole. Nieprawdą jest, że odpowiedzialność na wykształcenie ponoszą jedynie nauczyciele. Także i rodzice powinni sięgać np. po odpowiednie pomoce dydaktyczne dla dzieci. Czym one są i jak wspierają rozwój młodych ludzi?

czytaj całość
Czym jest tablica edukacyjna dla 2-latka i jakie ma zalety? Czym jest tablica edukacyjna dla 2-latka i jakie ma zalety?

Chyba każdy rodzic chce, aby jego dziecko rozwijało się szybko i każdego dnia nabywało nowe umiejętności. Oczywiście każdy maluch przyswaja wiedzę w swoim tempie, ale są pewne sposoby, które mogą mu pomóc w nauce. Przykładem są tablice edukacyjne różnego rodzaju. Tego typu produkty wydają się być proste w budowie, ale mają naprawdę sporo zalet. Są odpowiednie nawet dla dwulatków.

czytaj całość
Do czego można wykorzystać karty obrazkowe dla dzieci? 5 ciekawych zabaw Do czego można wykorzystać karty obrazkowe dla dzieci? 5 ciekawych zabaw

Flashcards, a więc karty z ilustracjami pokazującymi różnego rodzaju obiekty, cieszą się coraz większą popularnością. Czym są karty obrazkowe dla dzieci i do czego służą? Co trzeba wziąć pod uwagę przy ich zakupie? Jak należy się nimi bawić, aby jednocześnie dziecko się czegoś nauczyło? Odpowiedzi na te pytania czekają na Ciebie w dalszej części naszego dzisiejszego artykułu.

czytaj całość
Metody nauki alfabetu - jak nauczyć dziecko czytać? Metody nauki alfabetu - jak nauczyć dziecko czytać?

Wielu rodziców wychodzi z założenia, że dziecko alfabetu nauczy się w szkole. Jednak już przedszkolaki warto wprowadzać powoli w świat liter. Oczywiście maluch nie musi spędzać wielu godzin nad książkami. Wyróżnia się bowiem sporo ciekawych metod nauki alfabetu. O czym w tym przypadku mowa?

czytaj całość
Jak zachęcić dziecko do nauki? Poznaj nasze praktyczne wskazówki Jak zachęcić dziecko do nauki? Poznaj nasze praktyczne wskazówki

Jeżeli zastanawiasz się, jak zachęcić swoje dziecko do nauki, mamy dobrą wiadomość – nie jest to tak trudne, jak się z pozoru wydaje. Dzieci mają naturalną ciekawość świata, a poszerzanie wiedzy jest dla nich fascynujące pod warunkiem, że sprawia im przyjemność. Co zatem zrobić, aby młody człowiek chętniej się uczył? Poznaj nasze sprawdzone porady i już dziś wdróż je w życie!

czytaj całość
Nauka koncentracji u dziecka – poznaj 3 skuteczne sposoby! Nauka koncentracji u dziecka – poznaj 3 skuteczne sposoby!

Nauka koncentracji to bardzo ważny element rozwoju każdego dziecka. Ta umiejętność jest niezbędna do wykonywania wszystkich świadomych działań, a problemy z utrzymaniem koncentracji mogą być przyczyną wielu trudności. Nie wiesz, od czego zacząć pracę ze swoim dzieckiem? Poznaj zatem nasze 3 niezawodne sposoby!,

czytaj całość
Twoje dziecko ma problem z nauką? Sprawdź, jak temu zaradzić! Twoje dziecko ma problem z nauką? Sprawdź, jak temu zaradzić!

Edukacja może być świetną rozrywką, która daje nieograniczone możliwości poznawania świata. Jednak problemy z nauką, szczególnie te występujące na samym początku, mogą skutecznie zniechęcić młodego człowieka do podejmowania dalszego trudu. W takim przypadku warto znać kilka sposobów, które pomogą mu w osiągnięciu sukcesu w szkole. Poznaj zatem nasze propozycje!

czytaj całość
5 sprawdzonych sposobów na to, by uczyć się szybciej i skuteczniej! 5 sprawdzonych sposobów na to, by uczyć się szybciej i skuteczniej!

Umiejętność skutecznego uczenia się jest niezwykle przydatna już od najmłodszych lat. Uczniowie, którzy ją opanowali, w mig pojmują nawet skomplikowane zadania i definicje, przez co czas poświęcany na naukę jest znacznie krótszy. Na szczęście każdy z nas może w dowolnym momencie poprawić efektywność swojej nauki. Poznaj zatem nasze sprawdzone sposoby na to, jak uczyć się szybciej i skuteczniej!

czytaj całość
Jak uczyć dziecko czytać, aby nauczyć, a nie zniechęcić? Podpowiadamy Jak uczyć dziecko czytać, aby nauczyć, a nie zniechęcić? Podpowiadamy

Każdy rodzic chce, aby jego dziecko jak najszybciej zdobyło nowe umiejętności – zwłaszcza jeśli mają je już jego rówieśnicy. W dzisiejszym wpisie skupimy się na czytaniu. Okazuje się, że najlepiej, aby wprowadzić je jak najwcześniej. Czy zawsze będzie to jednak skuteczne rozwiązanie? Otóż nie, wszystko zależy od sposobu postępowania. Dlatego też chcielibyśmy pokazać Ci, jak uczyć dziecko czytać, aby faktycznie je nauczyć, a nie tylko zniechęcić. Jednocześnie podpowiemy Ci również, kiedy najlepiej rozpocząć cały proces.

czytaj całość
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl