Blog kategorie
Jak uczyć dzieci matematyki? Kilka słów o metodzie Glenna Domana 0
Jak uczyć dzieci matematyki? Kilka słów o metodzie Glenna Domana

Każde dziecko musi wcześniej lub później zacząć uczyć się matematyki. Co ciekawe, za edukację w tej kwestii odpowiada nie tylko szkoła. Bardzo istotna jest również rola rodziców, którzy mogą wprowadzić w świat liczenia już małe dziecko. Maluchy dobrze przyswajają wiedzę, a nauka połączona z zabawą daje naprawdę doskonałe rezultaty. Zatem jak uczyć dzieci matematyki? Poniżej znajdziesz praktyczne wskazówki.

czytaj całość »
Jak nauczyć dziecko czytać? Poznaj metodę Domana 0

Nauka czytania jest jedną z ważniejszych umiejętności, jaką człowiek musi zdobyć w życiu. I choć mogłoby się wydawać, że podstawy można wprowadzić w życie dziecka dopiero na etapie wczesnoszkolnym, to w rzeczywistości wcale tak nie jest. Metoda Domana zachęca do nauki już w pierwszych miesiącach życia. Zastanawiasz się jak nauczyć dziecko czytać i co warto wiedzieć o metodzie Domana? Odpowiadamy!

czytaj całość »
Obrazki kontrastowe dla niemowląt - czym są i kiedy można zacząć je stosować? Odpowiadamy! 0
Obrazki kontrastowe dla niemowląt - czym są i kiedy można zacząć je stosować? Odpowiadamy!

Prawidłowy rozwój dziecka dla rodziców jest niezwykle istotny. Nie wszyscy wiedzą jednak, że już w okresie niemowlęcym można kształtować umiejętności malucha. Zastanawiasz się, czym są obrazki kontrastowe i od kiedy można zacząć je stosować? Odpowiadamy!

czytaj całość »
Dlaczego dzieci powinny czytać książki? Oto pozytywne aspekty, o których warto wiedzieć 0
Dlaczego dzieci powinny czytać książki? Oto pozytywne aspekty, o których warto wiedzieć

Nie ulega wątpliwości, że czytanie książek wprowadza w życie dziecka wiele pozytywnych zmian. I choć mogłoby się wydawać, że produkcje filmowe na dobre zastąpiły bajki, opowiadania czy inne publikacje, dedykowane najmłodszym, to nie przynoszą one takich korzyści jak tradycyjne lektury. Zastanawiasz się, dlaczego dzieci powinny czytać książki? Odpowiadamy!

czytaj całość »
Czym są pomoce dydaktyczne i co warto o nich wiedzieć? Odpowiadamy! 0
Czym są pomoce dydaktyczne i co warto o nich wiedzieć? Odpowiadamy!

Nauka to nieodłączny element życia każdego dziecka. Z tego względu każdy rodzic pragnie jak najlepiej przygotować swoją pociechę do rozpoczęcia największej przygody, czyli edukacji. I choć mogłoby się wydawać, że odpowiedzialność za kształtowanie dziecka spoczywa wyłącznie na nauczycielach, to w rzeczywistości wcale tak nie jest. Również rodzice mogą korzystać z pomocy dydaktycznych i wspierać rozwój dziecka. Czym one są?

czytaj całość »
Nauka liczenia metodą Glenna Domana. Co warto wiedzieć? Odpowiadamy! 0
Nauka liczenia metodą Glenna Domana. Co warto wiedzieć? Odpowiadamy!

Nauka liczenia to niezwykle ważny aspekt w życiu każdego malucha. I choć mogłoby się wydawać, że za edukację odpowiada wyłącznie szkoła, to w rzeczywistości wcale tak nie jest. Ogromną rolę odgrywają również rodzice, którzy jako pierwsi mogą wprowadzić malucha w świat matematyki. Co więcej, dzieci już na etapie wczesnoszkolnym doskonale przyswajają wiedzę, a nauk połączona z zabawą może przynieść zaskakujące efekty. Jak jednak zacząć domową edukację? Poznaj naukę liczenia metodą Glenna Domana!

czytaj całość »
Zabawki edukacyjne dla rocznego dziecka – dlaczego warto je kupować i jakie wybrać? 0
Zabawki edukacyjne dla rocznego dziecka – dlaczego warto je kupować i jakie wybrać?

Naukę warto wprowadzać już od najmłodszych lat. Coraz więcej osób zaczyna zdawać sobie z tego sprawę, przez co na popularności zyskują liczne zabawki edukacyjne. Jest to świetna propozycja zwłaszcza dla tych najmłodszych, gdyż łączy zdobywanie wiedzy z zabawą. W ten sposób w dziecku budzi się ciekawość do poznawania świata i nabywania nowych umiejętności. To z kolei zazwyczaj mocno procentuje w przyszłości. Czytaj dalej i sprawdź, dlaczego warto kupować zabawki edukacyjne już dla rocznego dziecka. Poznaj też nasze propozycje zabawek, które doskonale sprawdzą się w tym wieku.

czytaj całość »
Flashcards – co to jest i jakie są zalety tej metody? 0
Flashcards – co to jest i jakie są zalety tej metody?

Nauka nie zawsze musi być nudna. Wystarczy, że połączysz ją z dobrą zabawą i szybko zauważysz, że to stwierdzenie naprawdę może być prawdziwe. Nie zamęczaj dziecka nudnymi formułkami i zwrotami, tylko spraw, aby samo chciało zdobywać wiedzę. Jak to zrobić? Wystarczy postawić na karty Flashcards – co to jest oraz jakie są zalety korzystania z tej metody? Tego wszystkiego dowiesz się z poniższego artykułu.

czytaj całość »
Tablice edukacyjne dla dzieci – czym są i jakie są ich zalety? Wyjaśniamy 0
Tablice edukacyjne dla dzieci – czym są i jakie są ich zalety? Wyjaśniamy

Czasami trudno zapamiętać wszystkie przekazywane nam informacje. Potrzebujemy czasu, żeby je wszystkie przeanalizować i na spokojnie ułożyć sobie w głowie, następnie zapamiętać i w późniejszym czasie umiejętnie z nich korzystać. Z myślą o najmłodszych, którzy na co dzień uczą się dużo i intensywnie, zostały opracowane specjalne tablice edukacyjne dla dzieci – mają one na celu uporządkowanie wiedzy. Jak działają takie tablice i dlaczego warto po nie sięgnąć? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w kolejnych akapitach naszego tekstu.

czytaj całość »
Jak ćwiczyć pamięć u dziecka? Proste i przyjemne sposoby 0
Jak ćwiczyć pamięć u dziecka? Proste i przyjemne sposoby

Prawidłowy rozwój dziecka odgrywa ważną rolę już od jego najwcześniejszych lat. Maluch powinien zaznajamiać się z różnymi tajnikami życia, takimi jak nazwy różnych czynności, zwierzątek, kształtów, kolorów czy dźwięków. Im wcześniej taka edukacja zostanie rozpoczęta, tym szybciej i łatwiej maluch będzie przyswajał kolejne zagadnienia. Tutaj zatem kluczową rolę odgrywa pamięć, której regularne ćwiczenie jest niezbędne. Jak ćwiczyć pamięć u dziecka? Poznaj kilka praktycznych wskazówek!

czytaj całość »
Liczydło – jak na nim liczyć? Garść praktycznych wskazówek 0

Liczydło jest niezwykle przydatnym gadżetem dla dzieci wkraczających w świat cyfr i liczb. Ma prostą konstrukcję deski z wyżłobieniami, w których umieszczone są pręciki z koralikami. Wydaje się, że używanie liczydła jest bardzo łatwe i nie ma w tym nic skomplikowanego – wystarczy bowiem podczas obliczeń jedynie przesuwać koraliki. Jednak, czy aby na pewno na tym kończy się cała filozofia? Jak najlepiej wykorzystać liczydło i jak na nim liczyć, by w prosty sposób przekazać dziecku tę umiejętność? Czytaj dalej i poznaj kilka praktycznych podpowiedzi!

czytaj całość »
Jak nauczyć dziecko liczyć w sposób prosty i przyjemny? Podpowiadamy! 0

Od najmłodszych lat dziecko z fascynacją poznaje otaczający je świat. Uczy się nowych słów, nazw przedmiotów, czynności, kolorów. Przychodzi jednak moment, w którym do jego barwnego świata wkroczą także trudniejsze zagadnienia, jak na przykład nauka liczenia. Niektóre dzieci rwą się nieustannie do nauki, inne niestety łatwo do niej zniechęcić. Jak nauczyć dziecko liczyć, by proces ten był stosunkowo prosty i przyjemny? Poznaj kilka podpowiedzi, które powinny okazać się bardzo pomocne.

czytaj całość »
Jakie zadania matematyczne dla klasy 1 będą najlepsze? Podpowiadamy! 0
Jakie zadania matematyczne dla klasy 1 będą najlepsze? Podpowiadamy!

Okres przejścia z nauczania przedszkolnego na szkolne bywa trudny – dla dzieci, a także dla Ciebie jako rodzica. To właśnie wtedy zaczyna się intensywna nauka i praca nad rozwojem umiejętności Twojego malucha. Wiele zajęć to zupełna nowość dla dziecka, które do tej pory większość dnia spędzało na zabawie. Pierwszoklasistom największą trudność sprawia między innymi nauka matematyki, a także odczytywania godzin. Twoja pociecha należy do grona takich dzieci? Nie martw się, odpowiednie zadania matematyczne dla klasy 1 na pewno pomogą jej zrozumieć cały materiał. Jakie zadania najlepiej sprawdzą się w takim przypadku? Czytaj dalej i dowiedz się, na które warto postawić.

czytaj całość »
Edukacyjne zadania dla 5-latka – jakie wybrać, by wspierać rozwój pociechy? 0
Edukacyjne zadania dla 5-latka – jakie wybrać, by wspierać rozwój pociechy?

Dzieci rozwijają się w różnym tempie – jednym potrzebna jest większa pomoc ze strony rodziców, a innym mniejsza. We wczesnych latach życia rozwój malucha jest bardzo ważny. Wpływa on między innymi na jego późniejsze umiejętności. Dlatego jako rodzic, gdy chcesz zadbać o to, aby Twoje dziecko rozwijało się prawidłowo, możesz wykonywać z nim specjalne zadania dla 5-latka. Jak wspierać w ten sposób intelektualny rozwój malucha? Oto kilka prostych podpowiedzi.

czytaj całość »
Stymulowanie wzroku noworodka poprzez karty z obrazkami 0
Stymulowanie wzroku noworodka poprzez karty z obrazkami

Noworodki zupełnie inaczej widzą świat niż Ty. Trudno im rozpoznać kształty, które je otaczają – są niewyraźne, rozmazane i pozbawione barw. W związku z tym warto zainteresować się intrygującymi narzędziami do stymulacji wzroku, tj. specjalnymi kartami z obrazkami, przygotowanymi dla noworodka. Dzięki nim niemowlę szybciej zrozumie, co jest wokół niego i rozwinie swój sposób widzenia. Czytaj dalej i przekonaj się, jakie to proste - pomóż swojemu dziecku w rozwoju!

czytaj całość »
Jak wzmocnić poczucie własnej wartości u swojego dziecka? 0
Jak wzmocnić poczucie własnej wartości u swojego dziecka?

Dzieci już od narodzin potrzebują wsparcia rodziców i ich miłości. Wraz z wiekiem to się nie zmienia, gdyż każdy maluch chce czuć się ważny i potrzebny. Poczucie własnej wartości może gwałtownie zmaleć, gdy malec przestanie czuć empatię i szacunek od rodzica. To w nim pokłada największe nadzieje, a także swoje radości i smutki. Jak wzmocnić poczucie wartości u dziecka? Jak mu pomóc i być oparciem w trudnych dla niego chwilach

czytaj całość »
Nauka godzin na zegarze. Jak zapoznać dziecko z czasem? 0
Nauka godzin na zegarze. Jak zapoznać dziecko z czasem?

Maluchy nie zwracają uwagi na czas. Nikt zresztą od nich tego nie wymaga. Starsze dziecko powinno jednak bez problemu rozpoznawać godziny. I choć na początku odczytywanie wskazówek zegara może sprawiać problem, przedszkolak powinien z łatwością rozróżniać pory dnia. Zastanawiasz się, jak nauczyć dziecko korzystania z zegarka? Oto kilka wskazówek, które ułatwią Ci przejść przez ten proces.

 

czytaj całość »
Matematyka dla przedszkolaka. Jak nauczyć dziecko liczyć? 0
Matematyka dla przedszkolaka. Jak nauczyć dziecko liczyć?

Matematyka od lat nazywana jest królową nauk. Skomplikowane i złożone zadania często jednak sprawiają trudność, a wiedza matematyczna z oporem wchodzi do głowy. Dzieci szybko się uczą i z łatwością nabywają nowe umiejętności. Z tego względu warto zacząć naukę matematyki już na etapie przedszkolnym. Zabawa i edukacja to połączenie, które nie tylko wspomoże rozwój, ale także ułatwi funkcjonowanie w szkole. Jak wprowadzić matematykę w życie przedszkolaka? Czytaj dalej i poznaj kilka metod, dzięki którym Twoje dziecko polubi liczenie!

czytaj całość »
Nauczanie w domu – jak uczynić je skutecznym i interesującym? 0

Czasem z wyboru, czasem z konieczności. Nauczanie w domu wcale nie musi być mniej efektywne i ciekawe, niż to w szkole. Wręcz przeciwnie – poprowadzone w interesujący sposób, z dobrze dobranymi pomocami edukacyjnymi może sprawić, że dziecko lepiej zapamięta i przyswoi poszczególne informacje. Czytaj dalej i dowiedz się wszystkiego o edukacji domowej!

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl