Blog kategorie
Promocje
Pakiet 1 i 2 j.polski i Matematyka Kropki
Pakiet 1 i 2 j.polski i Matematyka Kropki
386,00 zł 356,00 zł
szt.
Pakiet 1 i 2 j.polski (etapy I-IV)
Pakiet 1 i 2 j.polski (etapy I-IV)
284,00 zł 260,00 zł
szt.
Pakiet 1 i 2 j.polski + Matematyka Kropki i Cyfry
Pakiet 1 i 2 j.polski + Matematyka Kropki i Cyfry
488,00 zł 455,00 zł
szt.
Matematyka Kropki Cyfry i Znaki Matematyczne
Matematyka Kropki Cyfry i Znaki Matematyczne
204,00 zł 189,00 zł
szt.
Pakiet 1 j.polski i Matematyka Kropki
Pakiet 1 j.polski i Matematyka Kropki
244,00 zł 224,00 zł
szt.
Jakie zadania matematyczne dla klasy 1 będą najlepsze? Podpowiadamy! 0

Okres przejścia z nauczania przedszkolnego na szkolne bywa trudny – dla dzieci, a także dla Ciebie jako rodzica. To właśnie wtedy zaczyna się intensywna nauka i praca nad rozwojem umiejętności Twojego malucha. Wiele zajęć to zupełna nowość dla dziecka, które do tej pory większość dnia spędzało na zabawie. Pierwszoklasistom największą trudność sprawia między innymi nauka matematyki, a także odczytywania godzin. Twoja pociecha należy do grona takich dzieci? Nie martw się, odpowiednie zadania matematyczne dla klasy 1 na pewno pomogą jej zrozumieć cały materiał. Jakie zadania najlepiej sprawdzą się w takim przypadku? Czytaj dalej i dowiedz się, na które warto postawić.

czytaj całość »
Edukacyjne zadania dla 5-latka – jakie wybrać, by wspierać rozwój pociechy? 0

Dzieci rozwijają się w różnym tempie – jednym potrzebna jest większa pomoc ze strony rodziców, a innym mniejsza. We wczesnych latach życia rozwój malucha jest bardzo ważny. Wpływa on między innymi na jego późniejsze umiejętności. Dlatego jako rodzic, gdy chcesz zadbać o to, aby Twoje dziecko rozwijało się prawidłowo, możesz wykonywać z nim specjalne zadania dla 5-latka. Jak wspierać w ten sposób intelektualny rozwój malucha? Oto kilka prostych podpowiedzi.

czytaj całość »
Stymulowanie wzroku noworodka poprzez karty z obrazkami 0
Stymulowanie wzroku noworodka poprzez karty z obrazkami

Noworodki zupełnie inaczej widzą świat niż Ty. Trudno im rozpoznać kształty, które je otaczają – są niewyraźne, rozmazane i pozbawione barw. W związku z tym warto zainteresować się intrygującymi narzędziami do stymulacji wzroku, tj. specjalnymi kartami z obrazkami, przygotowanymi dla noworodka. Dzięki nim niemowlę szybciej zrozumie, co jest wokół niego i rozwinie swój sposób widzenia. Czytaj dalej i przekonaj się, jakie to proste - pomóż swojemu dziecku w rozwoju!

czytaj całość »
Jak wzmocnić poczucie własnej wartości u swojego dziecka? 0
Jak wzmocnić poczucie własnej wartości u swojego dziecka?

Dzieci już od narodzin potrzebują wsparcia rodziców i ich miłości. Wraz z wiekiem to się nie zmienia, gdyż każdy maluch chce czuć się ważny i potrzebny. Poczucie własnej wartości może gwałtownie zmaleć, gdy malec przestanie czuć empatię i szacunek od rodzica. To w nim pokłada największe nadzieje, a także swoje radości i smutki. Jak wzmocnić poczucie wartości u dziecka? Jak mu pomóc i być oparciem w trudnych dla niego chwilach

czytaj całość »
Nauka godzin na zegarze. Jak zapoznać dziecko z czasem? 0
Nauka godzin na zegarze. Jak zapoznać dziecko z czasem?

Maluchy nie zwracają uwagi na czas. Nikt zresztą od nich tego nie wymaga. Starsze dziecko powinno jednak bez problemu rozpoznawać godziny. I choć na początku odczytywanie wskazówek zegara może sprawiać problem, przedszkolak powinien z łatwością rozróżniać pory dnia. Zastanawiasz się, jak nauczyć dziecko korzystania z zegarka? Oto kilka wskazówek, które ułatwią Ci przejść przez ten proces.

 

czytaj całość »
Matematyka dla przedszkolaka. Jak nauczyć dziecko liczyć? 0
Matematyka dla przedszkolaka. Jak nauczyć dziecko liczyć?

Matematyka od lat nazywana jest królową nauk. Skomplikowane i złożone zadania często jednak sprawiają trudność, a wiedza matematyczna z oporem wchodzi do głowy. Dzieci szybko się uczą i z łatwością nabywają nowe umiejętności. Z tego względu warto zacząć naukę matematyki już na etapie przedszkolnym. Zabawa i edukacja to połączenie, które nie tylko wspomoże rozwój, ale także ułatwi funkcjonowanie w szkole. Jak wprowadzić matematykę w życie przedszkolaka? Czytaj dalej i poznaj kilka metod, dzięki którym Twoje dziecko polubi liczenie!

czytaj całość »
Nauczanie w domu – jak uczynić je skutecznym i interesującym? 0

Czasem z wyboru, czasem z konieczności. Nauczanie w domu wcale nie musi być mniej efektywne i ciekawe, niż to w szkole. Wręcz przeciwnie – poprowadzone w interesujący sposób, z dobrze dobranymi pomocami edukacyjnymi może sprawić, że dziecko lepiej zapamięta i przyswoi poszczególne informacje. Czytaj dalej i dowiedz się wszystkiego o edukacji domowej!

czytaj całość »
Nauka czytania sylabami krok po kroku 0

Płynne czytanie to bardzo ważna umiejętność każdego dziecka. By ja osiągnąć, najlepiej sięgnąć po sprawdzone metody. Kiedy dziecko najszybciej się uczy? Wtedy, gdy treści towarzyszą obrazy i emocje. Dlatego warto poznać metodę symultaniczno - sekwencyjną, potocznie nazywaną metodą sylabową. Na czym polega i jak wprowadzić dziecko w świat czytania? Wyjaśniamy krok po kroku!

czytaj całość »
Raczkowanie – na co powinieneś zwrócić uwagę? 0
Raczkowanie – na co powinieneś zwrócić uwagę?

Raczkowanie to bardzo ważny etap w rozwoju malucha. Twoje dziecko, poruszając się na rączkach i nóżkach, ma po raz pierwszy okazję do samodzielnego poznawania świata. Warto więc obserwować maluszka i upewnić się, że ten etap rozwoju przebiega harmonijnie. Nieprawidłowe raczkowanie może świadczyć o problemach zdrowotnych. Przedstawiamy kilka ważnych kwestii, na które powinieneś zwrócić uwagę, obserwując raczkującego niemowlaka.

 

czytaj całość »
Jak pomóc dziecku w rozwoju? Klika pomysłów dla rodziców 0
Jak pomóc dziecku w rozwoju? Klika pomysłów dla rodziców

Wiek przedszkolny to szczególny czas, w którym maluch odkrywa świat i nabywa ważnych sprawności. To właśnie wtedy uczy się funkcjonowania w grupie rówieśniczej. Jest to także okres, w którym mózg dziecka chłonie wszelką wiedzę jak gąbka. Warto to wykorzystać! Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak wspomóc rozwój pociechy w wieku przedszkolnym, zapoznaj się z naszymi pomysłami na naukę połączoną z zabawą.

czytaj całość »
Jak szybko nauczyć się tabliczki mnożenia metodą pamięciową? 0

Tabliczka mnożenia to podstawowa wiedza, jaką powinien opanować każdy uczeń. Dziecko nie będzie się mogło dalej rozwijać, nie tylko matematycznie, jeśli tego nie załapie. Stąd taki nacisk, by już jak najmłodsze dzieci radziły sobie z liczbami. Opanowanie mnożenia może jednak spędzać sen z powiek niejednemu rodzicowi, który nie wie, jak się za to zabrać. Wkuwanie na pamięć kolejnych działań nie należy bowiem do najprzyjemniejszych. Tymczasem są różne sposoby zdobycia tej ważnej umiejętności. Podpowiadamy, jak szybko nauczyć się tabliczki mnożenia.

czytaj całość »
Jak liczyć głoski? Poznaj, sposoby na naukę poprzez zabawę! 0

Prawidłowy rozwój umiejętności najmłodszych wiąże się z systematyczną nauką i poznawaniem świata od podszewki, a rola rodziców i opiekunów jest tutaj kluczowa. Zanim Twoje dziecko nauczy się czytać, musi poznać szereg pobocznych tematów, które okażą się obowiązkowe podczas dalszej edukacji. Jednym z nich będzie nauka liczenia głosek. W jaki sposób pomóc dziecku odróżniać głoskę od litery i pokazać mu, jak liczyć głoski? Przeczytaj artykuł i poznaj praktyczne metody!

czytaj całość »
Jak zachęcić dziecko do nauki czytania? Nasze porady mogą Ci się przydać! 0
Jak zachęcić dziecko do nauki czytania? Nasze porady mogą Ci się przydać!

Ważne jest, aby Twoje dziecko jak najszybciej zaczęło naukę czytania. W końcu to niezbędną umiejętność, która zapewni mu prawidłowe funkcjonowanie nie tylko w szkole, ale w całym późniejszym życiu. Co jednak, jeśli maluch nie jest zainteresowany nawet króciutką książką? Wbrew pozorom nie jest to duży problem, ponieważ istnieją sposoby, by przekonać go do swoich racji. Jak zachęcić dziecko do nauki czytania? Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule!

czytaj całość »
Jak nauczyć dziecko mówić „r”? Te porady pomogą opanować tę umiejętność! 0
Jak nauczyć dziecko mówić „r”? Te porady pomogą opanować tę umiejętność!

Każde dziecko przechodzi przez etap, w którym powoli uczy się słów i literek. Jednak nie u wszystkich jest to łatwy proces, bo niektóre maluchy mogą mieć różne problemy związane z wymową. Kłopoty szczególnie się nasilają, gdy dzieci muszą opanować pewną problematyczną literę. Nie jest to jednak sytuacja, której nie dałoby się rozwiązać. Dowiedz się jak nauczyć dziecko mówić “r”.

czytaj całość »
Kiedy udać się z dzieckiem do logopedy? Sprawdź, co powinno wzbudzić Twoją czujność! 0
Kiedy udać się z dzieckiem do logopedy? Sprawdź, co powinno wzbudzić Twoją czujność!

Prawidłowy rozwój mowy jest istotny dla prawidłowego rozwoju dziecka w ogóle – zarówno społecznego, jak i intelektualnego. Od tego, kiedy i jak Twoja pociecha zacznie mówić, zależą jej sukcesy w przyszłości. Masz wątpliwości, czy wszystko przebiega zgodnie z przyjętymi normami? Czytaj dalej i sprawdź, kiedy można mówić o zaburzeniach i kiedy udać się z dzieckiem do logopedy.

czytaj całość »
Jakie zabawki dla 2 latka pomogą w nauce języka angielskiego? 0
Jakie zabawki dla 2 latka pomogą w nauce języka angielskiego?

Dbasz o wszechstronny rozwój swojej pociechy? Jesteśmy przekonani, że Twojej uwadze nie umknął fakt, że dziecko w pierwszych latach życia rozwija się niezwykle dynamicznie. Warto to wykorzystać! Zwłaszcza że dziecko, które rozpoczyna swoją przygodę z mówieniem, jest w stanie nauczyć się jednocześnie języka obcego! Czytaj dalej i sprawdź, jakie zabawki dla 2 latka pomogą mu w nauce języka angielskiego!

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl