Czym jest pomoc dydaktyczna dla dzieci i po jakie akcesoria warto sięgnąć? 0
Czym jest pomoc dydaktyczna dla dzieci i po jakie akcesoria warto sięgnąć?

Nauka jest nieodłącznym elementem życia każdego człowieka. Trudno się więc dziwić temu, że rodzicom zależy na tym, aby swoje dziecko jak najlepiej przygotować do rozpoczęcia edukacji w szkole. Nieprawdą jest, że odpowiedzialność na wykształcenie ponoszą jedynie nauczyciele. Także i rodzice powinni sięgać np. po odpowiednie pomoce dydaktyczne dla dzieci. Czym one są i jak wspierają rozwój młodych ludzi?

czytaj całość »
Czym jest tablica edukacyjna dla 2-latka i jakie ma zalety? 0
Czym jest tablica edukacyjna dla 2-latka i jakie ma zalety?

Chyba każdy rodzic chce, aby jego dziecko rozwijało się szybko i każdego dnia nabywało nowe umiejętności. Oczywiście każdy maluch przyswaja wiedzę w swoim tempie, ale są pewne sposoby, które mogą mu pomóc w nauce. Przykładem są tablice edukacyjne różnego rodzaju. Tego typu produkty wydają się być proste w budowie, ale mają naprawdę sporo zalet. Są odpowiednie nawet dla dwulatków.

czytaj całość »
Do czego można wykorzystać karty obrazkowe dla dzieci? 5 ciekawych zabaw 0
Do czego można wykorzystać karty obrazkowe dla dzieci? 5 ciekawych zabaw

Flashcards, a więc karty z ilustracjami pokazującymi różnego rodzaju obiekty, cieszą się coraz większą popularnością. Czym są karty obrazkowe dla dzieci i do czego służą? Co trzeba wziąć pod uwagę przy ich zakupie? Jak należy się nimi bawić, aby jednocześnie dziecko się czegoś nauczyło? Odpowiedzi na te pytania czekają na Ciebie w dalszej części naszego dzisiejszego artykułu.

czytaj całość »
Jak zachęcić dziecko do nauki? Poznaj nasze praktyczne wskazówki 0
Jak zachęcić dziecko do nauki? Poznaj nasze praktyczne wskazówki

Jeżeli zastanawiasz się, jak zachęcić swoje dziecko do nauki, mamy dobrą wiadomość – nie jest to tak trudne, jak się z pozoru wydaje. Dzieci mają naturalną ciekawość świata, a poszerzanie wiedzy jest dla nich fascynujące pod warunkiem, że sprawia im przyjemność. Co zatem zrobić, aby młody człowiek chętniej się uczył? Poznaj nasze sprawdzone porady i już dziś wdróż je w życie!

czytaj całość »
Nauka koncentracji u dziecka – poznaj 3 skuteczne sposoby! 0
Nauka koncentracji u dziecka – poznaj 3 skuteczne sposoby!

Nauka koncentracji to bardzo ważny element rozwoju każdego dziecka. Ta umiejętność jest niezbędna do wykonywania wszystkich świadomych działań, a problemy z utrzymaniem koncentracji mogą być przyczyną wielu trudności. Nie wiesz, od czego zacząć pracę ze swoim dzieckiem? Poznaj zatem nasze 3 niezawodne sposoby!,

czytaj całość »
Twoje dziecko ma problem z nauką? Sprawdź, jak temu zaradzić! 0
Twoje dziecko ma problem z nauką? Sprawdź, jak temu zaradzić!

Edukacja może być świetną rozrywką, która daje nieograniczone możliwości poznawania świata. Jednak problemy z nauką, szczególnie te występujące na samym początku, mogą skutecznie zniechęcić młodego człowieka do podejmowania dalszego trudu. W takim przypadku warto znać kilka sposobów, które pomogą mu w osiągnięciu sukcesu w szkole. Poznaj zatem nasze propozycje!

czytaj całość »
5 sprawdzonych sposobów na to, by uczyć się szybciej i skuteczniej! 0
5 sprawdzonych sposobów na to, by uczyć się szybciej i skuteczniej!

Umiejętność skutecznego uczenia się jest niezwykle przydatna już od najmłodszych lat. Uczniowie, którzy ją opanowali, w mig pojmują nawet skomplikowane zadania i definicje, przez co czas poświęcany na naukę jest znacznie krótszy. Na szczęście każdy z nas może w dowolnym momencie poprawić efektywność swojej nauki. Poznaj zatem nasze sprawdzone sposoby na to, jak uczyć się szybciej i skuteczniej!

czytaj całość »
Jak uczyć dziecko czytać, aby nauczyć, a nie zniechęcić? Podpowiadamy 0
Jak uczyć dziecko czytać, aby nauczyć, a nie zniechęcić? Podpowiadamy

Każdy rodzic chce, aby jego dziecko jak najszybciej zdobyło nowe umiejętności – zwłaszcza jeśli mają je już jego rówieśnicy. W dzisiejszym wpisie skupimy się na czytaniu. Okazuje się, że najlepiej, aby wprowadzić je jak najwcześniej. Czy zawsze będzie to jednak skuteczne rozwiązanie? Otóż nie, wszystko zależy od sposobu postępowania. Dlatego też chcielibyśmy pokazać Ci, jak uczyć dziecko czytać, aby faktycznie je nauczyć, a nie tylko zniechęcić. Jednocześnie podpowiemy Ci również, kiedy najlepiej rozpocząć cały proces.

czytaj całość »
Jak uczyć dzieci matematyki? Kilka słów o metodzie Glenna Domana 0
Jak uczyć dzieci matematyki? Kilka słów o metodzie Glenna Domana

Każde dziecko musi wcześniej lub później zacząć uczyć się matematyki. Co ciekawe, za edukację w tej kwestii odpowiada nie tylko szkoła. Bardzo istotna jest również rola rodziców, którzy mogą wprowadzić w świat liczenia już małe dziecko. Maluchy dobrze przyswajają wiedzę, a nauka połączona z zabawą daje naprawdę doskonałe rezultaty. Zatem jak uczyć dzieci matematyki? Poniżej znajdziesz praktyczne wskazówki.

czytaj całość »
Jak nauczyć dziecko czytać? Poznaj metodę Domana 0

Nauka czytania jest jedną z ważniejszych umiejętności, jaką człowiek musi zdobyć w życiu. I choć mogłoby się wydawać, że podstawy można wprowadzić w życie dziecka dopiero na etapie wczesnoszkolnym, to w rzeczywistości wcale tak nie jest. Metoda Domana zachęca do nauki już w pierwszych miesiącach życia. Zastanawiasz się jak nauczyć dziecko czytać i co warto wiedzieć o metodzie Domana? Odpowiadamy!

czytaj całość »
Obrazki kontrastowe dla niemowląt - czym są i kiedy można zacząć je stosować? Odpowiadamy! 0
Obrazki kontrastowe dla niemowląt - czym są i kiedy można zacząć je stosować? Odpowiadamy!

Prawidłowy rozwój dziecka dla rodziców jest niezwykle istotny. Nie wszyscy wiedzą jednak, że już w okresie niemowlęcym można kształtować umiejętności malucha. Zastanawiasz się, czym są obrazki kontrastowe i od kiedy można zacząć je stosować? Odpowiadamy!

czytaj całość »
Dlaczego dzieci powinny czytać książki? Oto pozytywne aspekty, o których warto wiedzieć 0
Dlaczego dzieci powinny czytać książki? Oto pozytywne aspekty, o których warto wiedzieć

Nie ulega wątpliwości, że czytanie książek wprowadza w życie dziecka wiele pozytywnych zmian. I choć mogłoby się wydawać, że produkcje filmowe na dobre zastąpiły bajki, opowiadania czy inne publikacje, dedykowane najmłodszym, to nie przynoszą one takich korzyści jak tradycyjne lektury. Zastanawiasz się, dlaczego dzieci powinny czytać książki? Odpowiadamy!

czytaj całość »
Czym są pomoce dydaktyczne i co warto o nich wiedzieć? Odpowiadamy! 0
Czym są pomoce dydaktyczne i co warto o nich wiedzieć? Odpowiadamy!

Nauka to nieodłączny element życia każdego dziecka. Z tego względu każdy rodzic pragnie jak najlepiej przygotować swoją pociechę do rozpoczęcia największej przygody, czyli edukacji. I choć mogłoby się wydawać, że odpowiedzialność za kształtowanie dziecka spoczywa wyłącznie na nauczycielach, to w rzeczywistości wcale tak nie jest. Również rodzice mogą korzystać z pomocy dydaktycznych i wspierać rozwój dziecka. Czym one są?

czytaj całość »
Nauka liczenia metodą Glenna Domana. Co warto wiedzieć? Odpowiadamy! 0
Nauka liczenia metodą Glenna Domana. Co warto wiedzieć? Odpowiadamy!

Nauka liczenia to niezwykle ważny aspekt w życiu każdego malucha. I choć mogłoby się wydawać, że za edukację odpowiada wyłącznie szkoła, to w rzeczywistości wcale tak nie jest. Ogromną rolę odgrywają również rodzice, którzy jako pierwsi mogą wprowadzić malucha w świat matematyki. Co więcej, dzieci już na etapie wczesnoszkolnym doskonale przyswajają wiedzę, a nauk połączona z zabawą może przynieść zaskakujące efekty. Jak jednak zacząć domową edukację? Poznaj naukę liczenia metodą Glenna Domana!

czytaj całość »
Zabawki edukacyjne dla rocznego dziecka – dlaczego warto je kupować i jakie wybrać? 0
Zabawki edukacyjne dla rocznego dziecka – dlaczego warto je kupować i jakie wybrać?

Naukę warto wprowadzać już od najmłodszych lat. Coraz więcej osób zaczyna zdawać sobie z tego sprawę, przez co na popularności zyskują liczne zabawki edukacyjne. Jest to świetna propozycja zwłaszcza dla tych najmłodszych, gdyż łączy zdobywanie wiedzy z zabawą. W ten sposób w dziecku budzi się ciekawość do poznawania świata i nabywania nowych umiejętności. To z kolei zazwyczaj mocno procentuje w przyszłości. Czytaj dalej i sprawdź, dlaczego warto kupować zabawki edukacyjne już dla rocznego dziecka. Poznaj też nasze propozycje zabawek, które doskonale sprawdzą się w tym wieku.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl