Niezależnie od wieku, nasze dzieci wiedzą czego chcą. Mają swoje uczucia i odczucia...
Najważniejszy posiłek dnia – to wiemy. Ale dlaczego? Otóż ono nadaje ton całemu dniu!
Bardzo lubię soki, szczególnie pomarańczowy... dlatego jem całą pomarańczę! Oprócz kalorii dostarczy mi błonnika by jelita były zdrowe, witamin i minerałów.
Zerknijmy dzisiaj na to, co podajemy dziecku do picia. Tak dużo słyszymy o dobroczynnym wpływie wody, o dbaniu o nawodnienie, o ryzyku odwodnienia... że przestajemy już się skupiać na tym temacie. Stąd moja mała przypominajka :) Woda – to temat rzeka! Podzielmy ją na kilka sekcji i będzie łatwiejsza do wdrożenia:
Tytuł nasunął mi się z refleksji, że rzadko zauważamy czas gdy "skorupka nasiąka", raczej patrząc wstecz zauważamy powód obecnego stanu. Jako mama nastolatków często z sentymentem wspominam przeróżne życiowe sytuacje. Za większość jestem wdzięczna, ale jest kilka, w których postąpiłabym dziś inaczej.
Serdecznie zapraszam do lektury i jeśli któryś z tematów szczególnie trafi Wam do serca, podzielcie się proszę nim z rodziną i przyjaciółmi.
Na samym początku dzieci uczą się rysować szlaczki. Dopiero potem przychodzi czas na naukę pisania pierwszych literek. Jak można nauczyć swoją pociechę pisać? Najważniejsza jest w tym przypadku systematyczność. Przydatne będą tutaj szablony liter do odrysowania. Znaleźć je można oczywiście w naszym e-sklepie.
Okazuje się, że dziecko można uczyć matematyki w zasadzie od urodzenia. Wystarczy sięgnąć po specjalne karty do nauki liczenia opracowane przez Glenna Domana - matematyka i specjalistę rozwoju. Jak można nauczyć matematyki niemowlaka? Każde małe dziecko ma naturalne zdolności matematyczne, które można rozwijać. W przeciwnym wypadku stopniowo wygasają.
Czy małe dzieci np. noworodki w ogóle widzą? Wiele osób zadaje sobie to pytanie, co wynika z braku interakcji maluszków z osobami dorosłymi. Okazuje się, że wzrok noworodka jest jego najsłabiej rozwiniętym zmysłem. Dziecko po urodzeniu widzi przedmioty z odległości 20-30 cm. To ograniczone pole widzenia chroni malucha przed nadmiarem bodźców. Pozwala na stopniowe poznawanie świata. Jednocześnie zmysł wzroku rozwija się bardzo intensywnie. Małe dzieci najlepiej widzą w kontrastowych barwach np. bieli i czerni. Jakie pomoce do stymulacji wzroku można w tym przypadku wykorzystać?
Glenn Doman to amerykański fizjoterapeuta - twórca rehabilitacji osób z uszkodzeniami mózgu i metody nauki czytania dla małych dzieci. Mowa tutaj o metodzie globalnego czytania. Powstała ona z myślą o niemowlętach, a sam autor nazywał ją zabawą w czytanie. Na czym właściwie polega metoda Domana?
Różnego rodzaju gry i zadania dla 6-latka to najlepszy sposób na naukę poprzez zabawę. Oczywiście każde dziecko jest inne i rozwija się w swoim tempie, ale warto wypełnić mu czas zabawami wspierającymi rozwój. Co powinno umieć dziecko w wieku 6 lat? Jakie są najlepsze zadania dla 6-latka?
Jeśli dziecko opanuje już rysowanie różnego rodzaju szlaczków, przychodzi czas na pisanie literek. Jak nauczyć malucha pisać? Kluczem do sukcesu są systematyczne ćwiczenia. Warto sięgnąć w tym przypadku po specjalne szablony do pisania liter. Znajdziesz je w naszym sklepie internetowym.
Nauka jest nieodłącznym elementem życia każdego człowieka. Trudno się więc dziwić temu, że rodzicom zależy na tym, aby swoje dziecko jak najlepiej przygotować do rozpoczęcia edukacji w szkole. Nieprawdą jest, że odpowiedzialność na wykształcenie ponoszą jedynie nauczyciele. Także i rodzice powinni sięgać np. po odpowiednie pomoce dydaktyczne dla dzieci. Czym one są i jak wspierają rozwój młodych ludzi?
Chyba każdy rodzic chce, aby jego dziecko rozwijało się szybko i każdego dnia nabywało nowe umiejętności. Oczywiście każdy maluch przyswaja wiedzę w swoim tempie, ale są pewne sposoby, które mogą mu pomóc w nauce. Przykładem są tablice edukacyjne różnego rodzaju. Tego typu produkty wydają się być proste w budowie, ale mają naprawdę sporo zalet. Są odpowiednie nawet dla dwulatków.
Flashcards, a więc karty z ilustracjami pokazującymi różnego rodzaju obiekty, cieszą się coraz większą popularnością. Czym są karty obrazkowe dla dzieci i do czego służą? Co trzeba wziąć pod uwagę przy ich zakupie? Jak należy się nimi bawić, aby jednocześnie dziecko się czegoś nauczyło? Odpowiedzi na te pytania czekają na Ciebie w dalszej części naszego dzisiejszego artykułu.
Wielu rodziców wychodzi z założenia, że dziecko alfabetu nauczy się w szkole. Jednak już przedszkolaki warto wprowadzać powoli w świat liter. Oczywiście maluch nie musi spędzać wielu godzin nad książkami. Wyróżnia się bowiem sporo ciekawych metod nauki alfabetu. O czym w tym przypadku mowa?
Jeżeli zastanawiasz się, jak zachęcić swoje dziecko do nauki, mamy dobrą wiadomość – nie jest to tak trudne, jak się z pozoru wydaje. Dzieci mają naturalną ciekawość świata, a poszerzanie wiedzy jest dla nich fascynujące pod warunkiem, że sprawia im przyjemność. Co zatem zrobić, aby młody człowiek chętniej się uczył? Poznaj nasze sprawdzone porady i już dziś wdróż je w życie!
Nauka koncentracji to bardzo ważny element rozwoju każdego dziecka. Ta umiejętność jest niezbędna do wykonywania wszystkich świadomych działań, a problemy z utrzymaniem koncentracji mogą być przyczyną wielu trudności. Nie wiesz, od czego zacząć pracę ze swoim dzieckiem? Poznaj zatem nasze 3 niezawodne sposoby!,
Edukacja może być świetną rozrywką, która daje nieograniczone możliwości poznawania świata. Jednak problemy z nauką, szczególnie te występujące na samym początku, mogą skutecznie zniechęcić młodego człowieka do podejmowania dalszego trudu. W takim przypadku warto znać kilka sposobów, które pomogą mu w osiągnięciu sukcesu w szkole. Poznaj zatem nasze propozycje!
Umiejętność skutecznego uczenia się jest niezwykle przydatna już od najmłodszych lat. Uczniowie, którzy ją opanowali, w mig pojmują nawet skomplikowane zadania i definicje, przez co czas poświęcany na naukę jest znacznie krótszy. Na szczęście każdy z nas może w dowolnym momencie poprawić efektywność swojej nauki. Poznaj zatem nasze sprawdzone sposoby na to, jak uczyć się szybciej i skuteczniej!
Każdy rodzic chce, aby jego dziecko jak najszybciej zdobyło nowe umiejętności – zwłaszcza jeśli mają je już jego rówieśnicy. W dzisiejszym wpisie skupimy się na czytaniu. Okazuje się, że najlepiej, aby wprowadzić je jak najwcześniej. Czy zawsze będzie to jednak skuteczne rozwiązanie? Otóż nie, wszystko zależy od sposobu postępowania. Dlatego też chcielibyśmy pokazać Ci, jak uczyć dziecko czytać, aby faktycznie je nauczyć, a nie tylko zniechęcić. Jednocześnie podpowiemy Ci również, kiedy najlepiej rozpocząć cały proces.