Złóż zamówienie do 12:00 w dzień roboczy, a wyślemy je tego samego dnia.

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami!

Tel.: 509926426

Email.: info@wczesnaedukacja.pl

Do darmowej dostawy: 400,00 zł

do kasy suma: 0,00 zł
Zabawki edukacyjne dla niemowląt – najlepsze propozycje. Czy znasz je wszystkie? 0
Zabawki edukacyjne dla niemowląt – najlepsze propozycje. Czy znasz je wszystkie?

Wybór zabawek dla niemowlaka może przysporzyć wiele trudności? Co kupić dziecku, które jeszcze nie nauczyło się ruszać? Jak wybrać bezpieczne, a jednocześnie atrakcyjne przedmioty? Oto kilka propozycji zabawek edukacyjnych dla niemowląt, które wspierają prawidłowy rozwój dziecka. Czy znasz je wszystkie?

Rozbudzaj zmysły

Niemowlak poznaje świat za pomocą zmysłów. Im więcej wrażeń zmysłowych doświadczy, tym więcej informacji utrwali. Jakie zabawki edukacyjne dla niemowląt wybrać? Takie, które aktywują jak najwięcej zmysłów. Do odbierania świata człowiek używa 5 zmysłów: wzroku, słuchu, węchu, smaku i dotyku. Martwisz się, że będziesz musiała kupić zabawkę, która będzie zajmowała dużo miejsca? Chcesz zacząć stymulować zmysły swojego niemowlaka? Zwracaj uwagą na to z czego została wykonana zabawka i na to jaka jest jej funkcja.

Dobre zabawki dla dzieci, to takie, które zostały wykonane z drewna. Po pierwsze są bezpieczne dla malucha. Po drugie na drewniane zabawki można patrzeć, stukać nimi o podłoże lub o siebie, wąchać i oczywiście dotykać. Podobają ci się plastikowe zabawki? To również dobre rozwiązanie dla twojego dziecka. Atrakcyjny sensorycznie będzie na pewno plastikowy sorter, który został wykonany z plastiku. Dzięki niemu twój maluch dotknie plastiku (zmysł dotyku), usłyszy dźwięki o nowej częstotliwości (jeżeli sorter wydaje dźwięk), po raz pierwszy zapozna się z kolorami i kształtami (zmysł wzroku).

Pokazuj otaczający świat

Zabawki edukacyjne dla niemowląt powinny oswajać i uczyć dziecko otaczającego je świata. Dobra zabawka to taka, która rozbudzi w maluchu ciekawość otaczającej go rzeczywistości i ułatwi mu nabywanie umiejętności rozwojowych. Bity inteligencji, książki, czy zabawki typu flashcards – to świetna opcja, jeżeli chodzi o zabawki dla malucha.

Tego typu akcesoria motywują cię do czegoś najważniejszego w życiu twojego dziecka – współdzielenia z nim twojej uwagi. Wiadomo, że niemowlak nie będzie sam bawił się bitami, kartami, czy przeglądał książeczki. To ty poświęcając mu swój czas, dzięki wspomnianym zabawkom pokazujesz mu świat.

Stymuluj umiejętności szkolne od najmłodszych lat

Chcesz ułatwić twojemu dziecku opanowywanie szkolnych umiejętności? Możesz zacząć to robić, gdy twoje dziecko ukończyło 3 miesiąc życia. Jakie zabawki edukacyjne dla niemowlaka wybrać? Te, które pomogą ci wprowadzić dziecko w świat metody Glenna Domana. Dzięki kartom dostosowanym do wieku i umiejętności dziecka wprowadzisz swojego malucha w świat czytania i globalnego rozpoznawania wyrazów.

Nauczysz go łączyć znaczenie słowa z obrazkiem, co ma niebagatelne znaczenie w przyszłym rozwoju umiejętności szkolnych. Obawiasz się, że zaszkodzisz dziecku? Metoda Glenna Domana jest znana na całym świecie. To świetna forma aktywności, w której spędzasz czas ze swoją pociechą, uczysz ją nowych umiejętności i pokazujesz od najmłodszych lat, że nauka jest doskonałą formą zabawy i wspólnego spędzania czasu.

Nie zapominaj o ruchu

Jakie zabawki edukacyjne dla niemowlaka są dobre dla ćwiczeń motorycznych? W pudle na zabawki twojego dziecka nie może zabraknąć piłeczek sensorycznych. Tuż po urodzeniu możesz nimi delikatnie masować skórę dziecka, nazywając przy tym części ciała. Kiedy dziecko nabędzie umiejętności motoryczne, możesz turlać piłeczki i zachęcać dziecko do pełzania albo raczkowania za nimi, możesz też chować piłkę za sobą i zachęcać malucha do chodzenia i znajdowania jej. W ten sposób nie tylko zachęcasz dziecko do ruchu, ale także oddziałujesz na zmysł dotyku.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl