Pakiet 2 j. polski - metoda Domana - karty do nauki czytania dla dzieci

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 159,99 zł 159.99
ilość szt.

towar niedostępny

Producent: WczesnaEdukacja
Kod produktu: mdp2pl

Opis

   Naukę czytania Doman podzielił na 5 etapów, 1 – pojedyncze wyrazy, 2 – wyrażenia dwuwyrazowe, 3 – proste zdania, 4 – rozbudowane zdania, 5 – książeczki. Pakiet 2 zawiera karty Etapu III oraz IV. Wybierając Pakiet II gwarantujemy, że karty zostały wykonane w 100% zgodnie z założeniami metody czytania globalnego a opracowane harmonogramy stanowią prostą instrukcję stosowania metody krok po kroku.

 

karty domana

 

Pakiet 2

   Nauka czytania Pakiet 2 zawiera wyrażenia dwuwyrazowe i proste zdania, nadruk od czerwonego stopniowo zmienia się na czarny, niemożliwy do uzyskania w inny sposób niż druk i tym samym umożliwia równomierne przejście z jednej barwy do drugiej. Nadrukowana czcionka wielkości 5 cm zmniejszana jest do 2 cm na ostatnich kartach tworząc proste zdania. Zakres słownictwa w Pakiecie 2 bazuje na wyrazach poznanych w etapie I i II pakietu 1 i jest nadal rozbudowywany. 

 

 

 

karty we wszystkich etapach są jednakowej wielkości co jest istotne w założeniach metody Domana:

 

wymiary kart

 

 

W skład Pakietu 2 wchodzi:

 

200 kart do nauki czytania globalnego w tym:

 84 kart z prostymi zdaniami 3 wyrazowymi na kilku kartach pozostawiono miejsce na wpisanie imienia dziecka,

 116 kart ze zdaniami przygotowującymi dziecko do czytania pierwszych książeczek. Dziecko w naturalny sposób uczy się przyimków (na stole, do domu, nad jezioro, itp.)

 10 czystych kart dających możliwość wpisania Waszych własnych zdań,

 poradnik zawierający instrukcję opisująca używanie zestawu, zawierający praktyczne wskazówki i przykłady zabaw; (książeczka w kolorze o wymiarach: 150 mm na 210 mm),

 harmonogram w 3 wersjach o różnym stopniu intensywności nauki, ułatwiający rozplanowanie zabawy kartami (wymiary: 300 mm na 450 mm, do powieszenia na ścianie),

 czerwony marker, nietoksyczny mazak do wypełnienia czystych kart,

 zakładka (ułatwiająca poruszanie się po zestawie i szybkie odnalezienie miejsca, gdzie zabawa została przerwana). Przydatna szczególnie gdy odkładamy użyte karty z powrotem do pudełka – przydadzą się do swobodnego układania zdań i innych zabaw lub gdy chcemy uczyć kolejnego Maluszka za pomocą tego zestawu.

 

Zgodnie z założeniami Domana sesja naprawdę trwa kilka sekund;
po prostu wyciągasz kartę z pudełka i pokazujesz dziecku –
materiały są gotowe do użycia w każdej chwili.

 

przejście tonalne

w górę

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl