Złóż zamówienie do 12:00 w dzień roboczy, a wyślemy je tego samego dnia.

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami!

Tel.: 509926426

Email.: info@wczesnaedukacja.pl

Do darmowej dostawy: 400,00 zł

do kasy suma: 0,00 zł

Karty kontrastowe

Karty kontrastowe dla dzieci – wspieraj rozwój wzroku swojej pociechy

Noworodek widzi od urodzenia. Warto jednak wiedzieć, że jego wzrok nie jest tak dobrze rozwinięty, jak wzrok dorosłego człowieka. Najlepiej dostrzega to, co znajduje się w zasięgu 20-30 cm od jego oczu. Początkowo są to rozmazane kontury osób i przedmiotów w niewyraźnych, biało-czarnych lub szarych barwach. Dzięki temu noworodek nie jest narażony na przebodźcowanie. Co więcej, nieostre widzenie pozwala mu powoli i bezpiecznie poznawać nowe dla niego otoczenie. Nie oznacza to jednak, że jako opiekun nie możesz mu w tym pomóc. W tej kategorii zebraliśmy cenne pomoce edukacyjne, dzięki którym możesz stymulować wzrok malucha od urodzenia!

Karty kontrastowe, które stymulują wzrok od pierwszych chwil życia

Chcesz wspierać swoją pociechę w rozwoju? Zadbaj o stymulację jej wzroku już od pierwszych chwil jej życia. Nawiązuj kontakt wzrokowy, mów do niej, uśmiechaj się i koniecznie korzystaj z kart kontrastowych, które umieściliśmy w tej kategorii. Stworzony przez nas zestaw składa się z biało-czarnych kart. Pozwalają one dziecku skupić wzrok na jednym przedmiocie i poznawać jego granice. Ponadto dają okazję do wspólnej zabawy z opiekunem i pogłębiania więzi.

Biało-czarne karty edukacyjne dla najmłodszych

W tej kategorii znajdziesz biało-czarne karty edukacyjne, które idealnie sprawdzą się jako wstęp do realizacji założeń nowoczesnej metody Glenna Domana. W prezentowanym przez nas zestawie znajduje się kilkanaście dużych kart, zaprojektowanych specjalnie z myślą o dziecięcych zmysłach. Każdy kartonik zawiera jeden bit informacji. Ćwiczenia z kartami kontrastowymi uaktywniają komórki mózgowe dziecka i wpływają na tworzenie się połączeń wzrokowych w mózgu.

Od kiedy można używać kart kontrastowych?

Dostępne w ofercie naszego wydawnictwa karty kontrastowe są przeznaczone dla noworodków. Pomagają stymulować wzrok i umożliwiają stopniowe przyswajanie kształtów. Co więcej, wspierają rozwój wyobraźni dziecka. Karty kontrastowe są odpowiednio duże, dzięki czemu przyciągają wzrok malucha i pobudzają jego ciekawość. Pomagają też rozwijać inne zmysły, a także stymulują ruch gałek ocznych dziecka. Z powodzeniem można bawić się nimi nawet do końca okresu niemowlęcego. Zestaw kart, który znajdziesz w tej kategorii, z pewnością będzie źródłem radości Twojego dziecka. Co ważne, zabawa z kartami pozytywnie wpłynie na jego rozwój intelektualny, motoryczny i poznawczy.

Zestaw stymulacji wzroku – jak go prawidłowo stosować?

Karty kontrastowe dla dzieci są niezastąpione jako narzędzie do stymulowania wzroku. Musisz jednak wiedzieć, jak prawidłowo wykorzystywać je w zabawie. Możesz pokazywać je maluszkowi pojedynczo, trzymając je w odległości około 30 cm od jego twarzy. Powoli zbliżaj je i oddalaj, nie zmieniając obrazków zbyt szybko. Pozwól dziecku skupić wzrok na kartoniku na dłużej. Pamiętaj, by bawić się z dzieckiem tylko wtedy, gdy jest wypoczęte, najedzone i ma dobry nastrój. Wspieraj rozwój swojego maluszka od pierwszych chwil życia – wybierz do tego karty kontrastowe z tej kategorii!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl