W dniach 24.07 - 26.07 przerwa w realizacji wysyłek. Wysyłka nastąpi 29.07

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami!

Tel.: 509926426

Email.: info@wczesnaedukacja.pl

Do darmowej dostawy: 400,00 zł

do kasy suma: 0,00 zł

Nauka tabliczki mnożenia w sposób wizualny

Nauka tabliczki mnożenia bywa dla dziecka naprawdę dużym wyzwaniem. Jednocześnie jest to podstawowa wiedza, którą człowiek powinien posiąść. Warto więc zrobić wszystko, aby maksymalnie ułatwić dziecku jej zdobycie. Są różne sposoby na nabycie tej umiejętności. My skupiamy się jedynie na tych najskuteczniejszych, dlatego też w naszej ofercie umieściliśmy specjalne karty do efektywnej nauki tabliczki mnożenia metodą Domana. Pozwalają one przyswoić wiedzę w sposób wizualny. Co więcej, ciekawe i kolorowe pomoce z pewnością zachęcą do nauki niejedno dziecko.

Na czym polega nauka tabliczki mnożenia metodą Glenna Domana?

Ucząc się tabliczki mnożenia metodą Glenna Domana, dziecko samo i zupełnie nieświadomie przyswaja wiedzę. Wszystko odbywa się na zasadzie kojarzenia. Maluch najpierw zapamiętuje liczbę kropek, a z czasem automatycznie zaczyna też kojarzyć wynik działania. To pozwala na trwałe zapisanie tabliczki mnożenia w pamięci. Tym sposobem nawet kilkulatek jest w stanie przyswoić tę umiejętność.

Tabliczka mnożenia

Nauka tabliczki mnożenia – atrakcyjne wizualnie karty dla najmłodszych

Początkowo metodę nauczania Glenna Domana stosowano u dzieci z zaburzeniami neurologicznymi i z porażeniem mózgowym. Obecnie jednak wykorzystuje się ją także w przypadku dzieci w normie intelektualnej. Jej głównym założeniem jest wczesne rozpoczęcie nauki czytania i matematyki, czyli od wieku niemowlęcego. Im wcześniej zdecydujesz się pracować z maluchem metodą Glenna Domana, tym szybciej dziecko osiągnie rezultaty. Co więcej, nauka czytania czy matematyki może być wówczas procesem bezwysiłkowym i naturalnym.

Chcesz wspierać rozwój dziecka już od pierwszych miesięcy życia? Wykorzystaj do tego zestaw “Tabliczka mnożenia”, który przygotowaliśmy dla Ciebie w tej kategorii.

Tabliczka mnożenia metodą Glenna Domana – od czego zacząć?

Nauka tabliczki mnożenia wizualnie, czyli techniką Glenna Domana, odbywa się za pomocą specjalnych kwadratowych kart z czerwonymi kropkami. To narzędzie, które pozwala dzieciom intuicyjnie zrozumieć liczebność. Niestety umiejętności odróżniania ilości elementów w zbiorze bez ich liczenia stopniowo wygasają. Glenn Doman słusznie zauważył, że należy je intensywnie rozwijać – zanikają około 3 roku życia dziecka, przez co starszym dzieciom trudniej uczyć się matematyki.

Nauka tabliczki mnożenia metodą Domana powinna odbywać się systematycznie, ale w rytmie dostosowanym do potrzeb dziecka. Konieczne jest też wybranie odpowiednich kart, np. takich, jakie prezentujemy w tej kategorii.

Jak nauczyć dziecko tabliczki mnożenia metodą Glenna Domana?

Metoda Glenna Domana polega na wielokrotnym prezentowaniu dziecku zestawu kart. Należy go pokazywać 3 razy dziennie, co 30 minut. Warto pamiętać o tym, że zestawy powinny być modyfikowane. Zacznij od kart z najmniejszą liczbą kropek. Następne kroki zabawy powinny być realizowane zgodnie z przygotowanym harmonogramem. Plan musi być tak skonstruowany, by zachęcać dziecko do zabawy. Ma być więc dostosowany do możliwości malucha. Pamiętaj jednak o tym, że tempo pokazywania kart podczas sesji powinno być dość szybkie – dlaczego? Wynika to z faktu, że dzieci nie uczą się poprzez liczenie kropek, tylko dzięki wrażeniom wizualnym. Czytaj liczby głośno, wyraźnie i z entuzjazmem.

O czym musisz pamiętać?

Nauka tabliczki mnożenia metodą Glenna Domana będzie skuteczna, jeśli będziesz przestrzegać reguł twórcy tej techniki. Najważniejsze jest to, by sesje kojarzyły się dziecku z radością i pobudzały jego zaangażowanie. Nauka powinna być rozpoczęta tylko wtedy, gdy rodzic i dziecko są wypoczęci i szczęśliwi. Podczas zabawy dziecko nie powinno być kontrolowane – nie kwestionuj podawanych przez malucha wyników. Pamiętaj także o tym, że sesje należy zakończyć, zanim dziecko się znudzi. Absolutnie nie wywieraj presji – nauka powinna być prowadzona w formie zabawy.

Metoda Glenna Domana – czy jest skuteczna?

Metoda Domana bazuje na założeniu, że mózg dziecka rośnie wtedy, gdy jest używany. To oznacza, że malucha trzeba nieustannie zachęcać i stymulować do działania. Warto mieć też na uwadze, że mózg intensywnie rośnie w pierwszych 6 latach życia. To najlepszy okres na naukę nowych umiejętności, a także czytania i matematyki. Naturalnie, po ukończeniu 6 roku życia mózg się rozwija. Jednak w późniejszym okresie jego wzrost jest nieznaczny. Właśnie dlatego warto pielęgnować w maluchu naturalne predyspozycje do nauki i nabywania nowych umiejętności. Pamiętaj o tym, że jako rodzic czy pedagog masz ogromny wpływ na rozwój mózgu dziecka. Koniecznie zatem zapoznaj się z naszymi pomocami dydaktycznymi, które pomogą maluchowi poznawać fascynujący świat matematyki!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl