Złóż zamówienie do 12:00 w dzień roboczy, a wyślemy je tego samego dnia.

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami!

Tel.: 509926426

Email.: info@wczesnaedukacja.pl

Do darmowej dostawy: 400,00 zł

do kasy suma: 0,00 zł
4 zabawki edukacyjne dla 2 latka, które szybko pozwolą mu opanować nowe umiejętności 0

Nie musisz być pedagogiem, żeby od najmłodszych lat wpływać na rozwój dziecka. Wystarczą odpowiednio dobrane zabawki i pomysły na to, jak wykorzystać je w dydaktyczny sposób. Oto 4 zabawki edukacyjne dla 2 latka, które pomogą ci wspomagać naturalny potencjał twojego malucha.

Sortery doskonałe zabawki edukacyjne dla 2 latka

Szukasz zabawki edukacyjnej dla 2 latka? Zaproponuj swojemu dziecku sortery. To zestaw, który składa się z pudełka z różnymi otworami i klocków o różnych kształtach. Zadaniem dziecka jest dopasowanie kształtu do otworu. Zabawa sorterem rozwija zdolności manipulacyjne, ćwiczy cierpliwość i koncentrację uwagi. Dzieci uczą się rozpoznawać i dopasowywać kształty.

Zabawy paluszkowe – co to jest?

Zabawki edukacyjne dla 2 latka to także wiele pozycji książkowych, które inspirują rodziców do wspólnych aktywności ze swoją pociechą. Jedną z takich propozycji są Zabawy paluszkowe Krzysztofa Sąsiadka. Książka ta inspiruje do wspólnego spędzania czasu z dzieckiem.

Do zabaw paluszkowych wykorzystuje się wierszyki zawarte w książce oraz paluszki twoje i twojego dziecka. Dzięki zabawom paluszkowym wspierasz rozwój motoryki małej u swojej pociechy, rozwijasz wspólną więź emocjonalną, a także pozytywnie wpływasz na rozwój mowy. Połączenie prostych ruchów i ciekawych, dostosowanych do rozwoju dziecka wierszyków sprawia, że maluch chętnie uczestniczy w zabawach paluszkowych. Dodatkową zaletą jest to, że możesz bawić się w ten sposób ze swoim dzieckiem wszędzie: na spacerze, w samochodzie, w kolejce do lekarza i oczywiście w domu.

Wspólne oglądanie książek

Książki to takie zabawki dla 2 latka, których nie może zabraknąć w żadnym domu. Zabawa książkami może się odbywać na wiele sposobów. Możesz wspólnie z dzieckiem je przeglądać, możesz je oczywiście czytać. Oglądając książki możecie wskazywać jej bohaterów, opowiadać jak wyglądają, w co są ubrani. Pytać malucha o to, czy książka mu się podobała, czy nie. Fajnym zwyczajem jest czytanie dziecku książek przed zaśnięciem. W ten sposób stwarzasz bezpieczną atmosferę i pomagasz się dziecku wyciszyć.

Flashcards – rozwijaj słownik dziecka

Popularnymi a mało znanymi w Polsce zabawkami dla 2 latka, a także starszych dzieci są Flashcards. Jest to zbiór kart ułożonych tematycznie. Jeden dotyczy dinozaurów, inny cyfr, a jeszcze inny jest zbiorem pierwszych słów dziecka.

Flashcards można wykorzystywać na wiele sposobów. Można szybko je prezentować dziecku i w ten sposób wspomagać rozwój mowy, czytania, czy języków obcych. Używacie Flashcards „Pierwsze słowa”? Wysyp na stolik wszystkie karty i wspólnie z dzieckiem szukajcie słonia albo jabłka. Jest to zabawka, która rośnie razem z dzieckiem i można ją wykorzystywać na wiele sposobów.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl