Złóż zamówienie do 12:00 w dzień roboczy, a wyślemy je tego samego dnia.

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami!

Tel.: 509926426

Email.: info@wczesnaedukacja.pl

Do darmowej dostawy: 400,00 zł

do kasy suma: 0,00 zł
5 sprawdzonych sposobów na to, by uczyć się szybciej i skuteczniej! 0
5 sprawdzonych sposobów na to, by uczyć się szybciej i skuteczniej!

1. Skupienie przede wszystkim!

Jednym z powszechnych problemów, z którymi zmagają się współcześni uczniowie na każdym etapie edukacji, są rozpraszacze uwagi. Towarzyszą one maluchom już od najmłodszych lat – grający telewizor, laptop czy nieustannie przychodzące powiadomienia na smartfona to coś, co znacznie utrudnia przyswajanie nowego materiału. W efekcie trudniej jest Ci się skupić, a Twój mózg musi poradzić sobie z wieloma bodźcami. Taka nauka z całą pewnością nie jest efektywna i trwa znacznie dłużej – każde oderwanie się od wykonywanego zadania, wydłuża czas jego realizacji.

Aby edukacja Twoja lub Twojego dziecka była jak najbardziej skuteczna, zadbaj o ciche i spokojne otoczenie. Wyłączony telewizor i telefon, brak rozmów w tle – to czynniki, które sprawią, że nauka będzie nie tylko przyjemniejsza, lecz przede wszystkim przyniesie lepsze efekty!

2. Przerwy i odpoczynek

Czy kilkugodzinna nauka bez ani chwili przerwy ma sens? My wiemy, że nie! Ucz się maksymalnie przez dwie godziny, po czym zrób sobie 15-minutową przerwę. W tym czasie zjedz coś, wyjdź na chwilę na spacer lub posłuchaj ulubionej muzyki. W ten sposób do swojej pracy wrócisz rześki, wypoczęty i z nowymi możliwościami.

Dwie godziny to dla Ciebie za długo? Nastaw więc stoper i sprawdź, po jakim czasie Twoja koncentracja zaczyna spadać. Być może będzie to 30 lub 45 minut – oznacza to, że potrzebujesz częstszych, lecz krótszych przerw. W przypadku dzieci czas ten może być jeszcze krótszy – wszystko zależy od ich wieku oraz możliwości. Pozwól więc swojemu maluchowi na odkrycie tego, że każdy z nas potrzebuje czasem przerwy!

3. Jak uczyć się szybciej i skuteczniej? Twórz powiązania i stosuj mnemotechniki

Uczenie się polega na dokładaniu nowych informacji do tych, które już masz w swojej głowie. Jak zatem uczyć się szybciej i efektywniej? Pamiętaj o tworzeniu jak największej liczby powiązań i ścieżek łączących to, co nowe, z tym, co znane. Najszybciej zapamiętuje się informacje, które są:

- interesujące,

- poznawane na początku lub na końcu nauki,

- niepasujące do schematów,

- powtarzające się,

- pobudzające zmysły,

- wzbudzające emocje,

- wywołujące skojarzenia.

Każdą nową informację spróbuj więc sobie zobrazować. Warto stosować znane mnemotechniki, które są pomocne w zapamiętywaniu. Polegają na tworzeniu skojarzeń, opowiadań czy rymów związanych z przyswajanym materiałem. W ten sposób nauka przebiega szybciej i o wiele przyjemniej.

4. Twórz mapy myśli

Tworzenie map myśli to bardzo ważna umiejętność, którą warto zaszczepić dzieciom już od najmłodszych lat. Mapy myśli są skutecznym sposobem na organizowanie i zapisywanie informacji. Wykorzystują wiedzę na temat funkcjonowania mózgu. Ten organ dąży do ujęcia całości i szukania schematów. Kolorowe notatki, opatrzone zabawnymi rysunkami to coś, co znacznie ułatwia zrozumienie i powtarzanie materiału. W taki sposób zapisane informacje „zostają w głowie” na dłużej – wystarczy, że ujrzysz je oczami swojej wyobraźni, a wszystkie informacje przypomną się niemal same.

5. Korzystaj z pomocy dydaktycznych!

Ten punkt powstał przede wszystkim z myślą o najmłodszych. Szeroki wybór metod nauczania i związanych z nimi pomocy sprawia, że zdobywanie nowych umiejętności może być niezapomnianą i fascynującą przygodą. W naszym sklepie wychodzimy naprzeciw wszystkim Twoim oczekiwaniom i oferujemy różne zestawy pomocy przeznaczone m.in. do nauki pisania, czytania i liczenia. Zapoznaj się z naszym asortymentem i wybierz produkt najbardziej dopasowany do potrzeb Twojego dziecka!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl