W dniach 24.07 - 26.07 przerwa w realizacji wysyłek. Wysyłka nastąpi 29.07

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami!

Tel.: 509926426

Email.: info@wczesnaedukacja.pl

Do darmowej dostawy: 400,00 zł

do kasy suma: 0,00 zł
Kryteria Oceny Możliwości Dziecka 0
Kryteria Oceny Możliwości Dziecka

 

Kryteria oceny możliwości dziecka

 

  1. uzdolnienia umysłowe, intelektualne – wydają się najbardziej oczywistą miarą. Są widoczne od najmłodszych lat człowieka, nie ulegają zmianom w ciągu życia. Najprostszym wykładnikiem tego typu uzdolnień jest posiadane przez dziecko IQ. Przyjmuje się że powyżej 135 IQ człowiek należy do grupy bardzo uzdolnionych ludzi. W praktyce oznacza to przynależność do 5-10% najinteligentniejszych ludzi. To właśnie na tej grupie skupiają się badacze wielkich talentów.

  1. możliwości poznawcze – tu skupiamy się na procesie myślenia, przetwarzania informacji, analizie sytuacji lecz nie na wyniku tych procesów. Ta koncepcja koncentruje się często na bardzo wczesnym rozwoju człowieka, już od pierwszych dni życia. Uzdolnione dzieci stosują tzw. myślenie metapoznawcze - to znaczy potrafią myśleć o własnym myśleniu, rozpoznawać i analizować.

  2. model skupiający się na osiągnięciach – według niego liczy się skutek. Zwolennicy tego poglądu pokładają dużą nadzieję w środowisku, które kształtuje dziecko o ponadprzeciętnych możliwościach. Zwracają uwagę na rolę wczesnego odkrycia predyspozycji u dziecka. Odpowiedniego wsparcia, a przede wszystkim niehamowania naturalnej chęci do nauki. I tu pamiętajmy – jeśli nie spróbujemy, nasze dzieci nie rozwiną swoich zdolności a szacuje się, że ponad połowa dzieci o nieprzeciętnych uzdolnieniach nie rozwinie ich z powodów ograniczeń środowiska, w którym dorastają.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl