Złóż zamówienie do 12:00 w dzień roboczy, a wyślemy je tego samego dnia.

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami!

Tel.: 509926426

Email.: info@wczesnaedukacja.pl

Do darmowej dostawy: 400,00 zł

do kasy suma: 0,00 zł
Dlaczego dzieci powinny czytać książki? Oto pozytywne aspekty, o których warto wiedzieć 0
Dlaczego dzieci powinny czytać książki? Oto pozytywne aspekty, o których warto wiedzieć

Nie ulega wątpliwości, że czytanie książek wprowadza w życie dziecka wiele pozytywnych zmian. I choć mogłoby się wydawać, że produkcje filmowe na dobre zastąpiły bajki, opowiadania czy inne publikacje, dedykowane najmłodszym, to nie przynoszą one takich korzyści jak tradycyjne lektury. Zastanawiasz się, dlaczego dzieci powinny czytać książki? Odpowiadamy!

Czy dzieci powinny czytać książki?

Jeszcze do niedawna czytanie książek było sposobem na spędzanie wolnego oraz przeniesienie się w magiczny świat ulubionych bohaterów. Rozwój technologii, a w związku z tym - łatwiejszy dostęp do mediów sprawiły, że w życiu najmłodszych pojawiły się bajki, filmy animowane czy innego rodzaje opowieści wyświetlane na ekranach telewizorów. I choć oglądana od czasu do czasu bajka nie jest niczym złym, tak regularne spędzanie czasu przed ekranem może przynieść negatywne skutki. Książki natomiast, oprócz wartościowych treści mają do zaoferowania o wiele więcej. Przede wszystkim wspierają rozwój na wielu płaszczyznach. Są zatem doskonałym połączeniem pożytecznego z przyjemnym.

Jakie korzyści wynikają z czytania książek?

Książki są doskonałym źródłem wiedzy. Pobudzają wyobraźnie, a co najważniejsze zachęcają do myślenia. Ponadto większość publikacji dedykowanych najmłodszym zawiera przyjazne treści, morały, a także przedstawia godne naśladowania wartości. Warto również wspomnieć, że to doskonały sposób na wspólne spędzanie czasu z rodzicami czy bliskimi. Poznawanie przygód ulubionego bohatera książkowego jest doskonałą zabawą, a co najważniejsze sprawia, że na twarzy dziecka pojawia się uśmiech. Co więcej, dzieci, które czytają książki, mają znacznie większy zasób słownictwa. Jak widać, istnieje wiele powodów, dla których warto zachęcić swojego dziecko do czytania książek. Warto wybrać pozycję, która zainteresuje pociechę i zapoczątkuje nową przygodę w jej życiu.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl