Złóż zamówienie do 12:00 w dzień roboczy, a wyślemy je tego samego dnia.

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami!

Tel.: 509926426

Email.: info@wczesnaedukacja.pl

Do darmowej dostawy: 400,00 zł

do kasy suma: 0,00 zł
Dlaczego książki o emocjach dla dzieci są dobrą lekturą, po którą warto sięgać jak najczęściej? 0

Dzieci poznają świat w taki sposób, jaki umożliwiają im to rodzice. To oni są głównym źródłem informacji, wzorcem zachowań i jedynym, a także najważniejszym nauczycielem. Dopiero z czasem pojawiają się inne osoby, zachowania i sytuacje, które mogą być dla maluszka niezrozumiałe. Poznawanie emocji, które towarzyszą spotkaniom z ludźmi i kontaktom z przeróżnymi okolicznościami, jest nieodłączną częścią rozwoju dziecka. Dlatego właśnie książki o emocjach dla dzieci są czymś, co warto mieć pod ręką i czytać już od pierwszych dni życia dziecka.

Czułe i wrażliwe maluchy

Dziecko jest wulkanem emocji i od razu sygnalizuje, jak się aktualnie czuje. Płacz i śmiech przeplatają się ze sobą, świadcząc o złości, lęku i radości. Każdy dzień przynosi nowe doznania i obserwacje, z których nawet maluszek wyciąga wnioski i szybko uczy się co zrobić, by jego potrzeby zostały spełnione od razu. Wie, kto chętniej się z nim pobawi, a kto ukołysze do snu. Obserwacja jest kluczowym zadaniem dziecka, które wiąże się z odczuwanymi emocjami. By pojąć, z czym malec ma do czynienia, warto czytać mu książki o emocjach, przeznaczone dla dzieci, lecz także rozmawiać i tłumaczyć.

Książki o emocjach dla dzieci

Dorośli często sami nie umieją nazwać tego, co czują. A nawet jeśli umieją, problematyczne jest radzenie sobie z tymi emocjami. Bardzo łatwo jest przekazać dziecku błędne myślenie o tym, co powinien czuć w danym momencie i jak to interpretować. Wsparciem dla rodziców są książki dla dzieci o emocjach, w których pojawiają się takie pojęcia jak miłość, lęk, złość, radość. Czytając maluszkowi tego rodzaju pozycje i rozmawiając, już z trochę starszym dzieckiem, masz szansę odpowiednio je ukierunkować. Pod warunkiem, że samemu też wyciągasz wnioski i masz zdrowe podejście do emocji.

Nie ma złych emocji

Książki dla dzieci o emocjach, ale także inne pozycje przeznaczone dla najmłodszych, mają przeważnie pozytywny wydźwięk. Nawet jeśli dzieje się w nich coś złego, morał sprawia, że pozycja staje się wartościowa. Rodzic ma obowiązek pomóc dziecku w zrozumieniu przesłania i to jego rolą jest interpretacja poszczególnych emocji, które towarzyszą lekturze. Warto pamiętać, że nie ma złych emocji. Nawet złość, powszechnie uważana za coś niewłaściwego, sygnalizuje dziecku, że coś mu nie pasuje. Jest ostrzeżeniem, z którym malec musi sobie poradzić i to od rodziców zależy, czy będzie to robił, nie szkodząc nikomu.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl