Złóż zamówienie do 12:00 w dzień roboczy, a wyślemy je tego samego dnia.

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami!

Tel.: 509926426

Email.: info@wczesnaedukacja.pl

Do darmowej dostawy: 400,00 zł

do kasy suma: 0,00 zł
Zobacz, dlaczego warto wykorzystać gry do nauki czytania 0

Nie wszystkie dzieci lubią się uczyć, ale istnieją takie umiejętności, które prędzej czy później musi opanować każdy. Należy do nich m.in. czytanie, które dla niektórych okazuje się naprawdę trudne. Warto zacząć uczyć swoje dziecko czytać jeszcze zanim pójdzie do szkoły. W jaki sposób to zrobić? Najlepiej edukować poprzez zabawę, wykorzystując np. przeznaczone do tego gry. Dlaczego jest to dobry pomysł? Jakie gry i akcesoria dobrze się sprawdzą? Podpowiadamy!

Kiedy można zacząć wykorzystywać gry do nauki czytania?

Zastanawiasz się, od kiedy można zacząć uczyć dziecko czytać? Warto mieć świadomość tego, że każde dziecko jest inne i może zacząć czytać w różnym wieku. W związku z tym nie powinno się sugerować innymi. Musisz jednak wiedzieć, że tak naprawdę, naukę czytania można z powodzeniem rozpocząć już w okresie niemowlęcym. Oczywiście trzeba połączyć to z zabawą i skorzystać np. ze specjalnych gier i innych gadżetów.

Zabawy do nauki czytania – dlaczego warto?

Na pewno zdajesz sobie sprawę z tego, że wszystkie dzieci lubią się bawić. W związku z tym warto połączyć rozrywkę z nauką. Dzięki temu Twoja pociecha nie będzie traktować edukacji jako przykrego obowiązku. Wręcz przeciwnie. Zdobywanie nowej wiedzy i przyswajanie umiejętności będzie kojarzyć się jej z czymś przyjemnym.

Zabawa to dla dziecka coś zupełnie naturalnego, co daje mu poczucie spełnienia i sprawia wiele radości. W trakcie zabawy w dziecku uwalnia się wiele pozytywnych emocji. Dlatego też warto wykorzystać różne zabawy do nauki czytania. Są to przede wszystkim gry edukacyjne. Z pewnością będą one ciekawsze niż żmudna nauka pojedynczych liter z elementarza szkolnego, która w wielu przypadkach kończy się wręcz traumą. Jeśli jednak zastosujesz proponowany przez nas sposób, zobaczysz, że dziecko samo będzie chciało znów zagrać i dalej rozwijać swoją umiejętność czytania. To chyba wydaje się bardziej kuszące niż uporczywe namawianie i zmuszanie dziecka, by zechciało się uczyć, prawda? Poza tym dzięki temu zyskujecie okazję do wspólnego spędzania czasu. Takie zabawy pogłębiają więzi i poprawiają relacje.

Akcesoria i gry do nauki czytania – jakie wybrać?

Chcesz wiedzieć, jakie akcesoria, w tym zabawki i gry do nauki czytania najlepiej się sprawdzają? Przede wszystkim pamiętaj, że wszystko powinno być kolorowe, aby przyciągnąć wzrok dziecka. Jednocześnie ważna jest też estetyka i przejrzystość. Materiały edukacyjne nie powinny nadmiernie pobudzać czy rozpraszać malucha.

Do nauki czytania doskonałe są m.in. puzzle. W zależności od wieku dziecka mogą one składać się z dwóch lub więcej części. Jedna to zawsze jest słowo z literką, natomiast na drugiej znajduje się obrazek przedstawiający daną rzecz. W taki sposób można zapoznawać dziecko z nazwami zwierząt, kolorów, owoców czy różnych przedmiotów codziennego użytku albo zabawek. Warto również skorzystać ze specjalnych dwustronnych kart, którymi można się bawić nie tylko w domu, ale również w trakcie jazdy samochodem. Takie zestawy kart do nauki czytania znajdziesz w ofercie naszego sklepu internetowego.

Co jeszcze jest ważne? Otóż chcąc nauczyć dziecko czytać, warto samemu poświęcić mu wiele czasu. Dobrze jest m.in. czytać maluchowi różne książeczki. Najlepiej robić to tak, aby dziecko widziało tekst, który się mu czyta. Wówczas jego oczy mogą śledzić litery układające się w słowa, a mózg powoli zapamiętuje ich wygląd.

Musisz wiedzieć, że spędzanie czasu z maluchem poprzez czytanie mu bajek, zbuduje między Wami wyjątkową więź. Oczywiście to nie jedyne zalety. Czytanie książek rozwija także wyobraźnię oraz kreatywność. W dodatku dzięki czytaniu można kształtować osobowość dziecka.

O czym trzeba pamiętać podczas nauki czytania?

Na pewno zdajesz sobie sprawę z tego, że odpowiednie materiały i gry do nauki czytania to jeszcze nie wszystko. Bardzo dużo zależy od Twojej postawy i tego, ile od siebie dasz. Pamiętaj, że kluczowa jest przede wszystkim cierpliwość. Bądź świadomy tego, iż dzieci rozwijają się w różnym tempie i w innym czasie opanowują poszczególne umiejętności. Ważne jest, aby nigdy nie wywierać na dziecku presji, gdyż przynosi to odwrotny od zamierzonego skutek.

Oczywiście możesz motywować swoje dziecko do czytania. Nie zapomnij chwalić go za postępy, ponieważ zwiększa to motywację do nauki i satysfakcję z osiągniętych efektów. Nie zapomnij dostosować nauki do indywidualnych potrzeb Twojego malucha. Postaraj się ocenić jego możliwości, a także weź pod uwagę wiek i rozwój.

Wstęp do nauki czytania – stymulacja wzroku

Warto mieć świadomość tego, że według Glenna Domana można rozpocząć naukę czytania poprzez zabawę jeszcze przed ukończeniem przez dziecko trzeciego miesiąca życia. Oczywiście wymaga to odpowiednich narzędzi edukacyjnych. Musisz pamiętać, że wzrok malucha jest jeszcze niedojrzały, więc trzeba odpowiednio go stymulować. Początkowo doskonale sprawdzają się tzw. karty kontrastowe. Później można przejść do naszych kart z zerowego etapu nauki czytania metodą Domana.

Jak widać, nauka czytania może być przyjemna, satysfakcjonująca i efektywna. Warto wykorzystać do tego odpowiednie gry edukacyjne, gdyż poprzez zabawę dziecko najszybciej się uczy. W naszym sklepie znajdziesz wiele przydatnych materiałów, które pomogą Wam osiągnąć sukces.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl