Złóż zamówienie do 12:00 w dzień roboczy, a wyślemy je tego samego dnia.

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami!

Tel.: 509926426

Email.: info@wczesnaedukacja.pl

Do darmowej dostawy: 400,00 zł

do kasy suma: 0,00 zł
Dlaczego warto wykorzystać gry do nauki czytania? 0

Czytanie jest umiejętnością, którą każde dziecko prędzej czy później będzie musiało się nauczyć. Niektórzy rodzice biorą to zadanie na siebie i uczą swoje dzieci czytać już w domu, a inni zostawiają to nauczycielom. Chcąc samemu nauczyć dziecko czytać, możemy sięgnąć po różne pomoce dydaktyczne i gry, które ułatwią ten proces. Dzieci są różne i każde może zacząć czytać w różnym wieku. Warto jednak wiedzieć, że tak naprawdę, naukę czytania możemy rozpocząć już w okresie niemowlęcym. W tym tekście postaramy się przedstawić, dlaczego warto połączyć zabawę z nauką, a także wskażemy przydatne gry do nauki czytania.

Nauka poprzez zabawę

To nic odkrywczego, że dzieci lubią się bawić. Dlatego warto, aby połączyć zabawę z nauką. W ten sposób nasza pociecha nie będzie traktować nauki jako przykrego obowiązek. Wręcz przeciwnie. Przyswajanie nowej wiedzy, będzie kojarzyć się jej z czymś przyjemnym. Zabawa jest dla dziecka czymś naturalnym. Daje mu poczucie spełnienia i sprawia wiele radości. Podczas zabawy w dziecku uwalniają się różne pozytywne emocje. Do nauki czytania, warto wykorzystać gry edukacyjne. Z pewnością, będzie to ciekawsze, niż żmudna nauka pojedynczych liter z elementarza szkolnego. Dziecko samo, będzie chciało wrócić do gry i tym samym po raz kolejny będzie rozwijać swoją umiejętność czytania. To chyba wydaje się bardziej kuszące niż uporczywe namawianie i zmuszanie dziecka, by zechciało się uczyć, prawda?

Kolorowe i przejrzyste zabawki

Edukacyjne gry, które przydają się do nauki czytania, powinny być kolorowe, aby przyciągnąć wzrok dziecka, ale również przejrzyste i estetyczne. A jakie konkretnie gry mamy na myśli? Mogą być to na przykład puzzle, składające się z dwóch lub więcej części, w zależności od wieku dziecka. Jedna część zabawki to słowo z literką, a druga to obrazek przedstawiający daną rzecz. W taki sposób mogą być przedstawione zwierzątka, kolory, owoce oraz różne przedmioty codziennego użytku. Warto również posłużyć się dwustronnymi kartami, którymi można się bawić w domu, ale również na przykład w trakcie jazdy samochodem. Chcąc nauczyć dziecko czytać, warto samemu poświęcić wiele czasu, aby czytać mu różne książeczki. Dobrze jest, gdy dziecko widzi tekst, który mu czytamy. Jego oczy śledzą litery, układające się w słowa, a mózg powoli zapamiętuje ich wygląd. Wykorzystując gry i książki dla dzieci, twój maluch szybko i z łatwością nauczy się czytać i będzie czerpać z tego satysfakcję.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl