Złóż zamówienie do 12:00 w dzień roboczy, a wyślemy je tego samego dnia.

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami!

Tel.: 509926426

Email.: info@wczesnaedukacja.pl

Do darmowej dostawy: 400,00 zł

do kasy suma: 0,00 zł
Flashcards – co to jest i jakie są zalety tej metody? 0
Flashcards – co to jest i jakie są zalety tej metody?

Nauka nie zawsze musi być nudna. Wystarczy, że połączysz ją z dobrą zabawą i szybko zauważysz, że to stwierdzenie naprawdę może być prawdziwe. Nie zamęczaj dziecka nudnymi formułkami i zwrotami, tylko spraw, aby samo chciało zdobywać wiedzę. Jak to zrobić? Wystarczy postawić na karty Flashcards – co to jest oraz jakie są zalety korzystania z tej metody? Tego wszystkiego dowiesz się z poniższego artykułu.

Flashcards – co to jest?

Flashcards to karty w różnych formatach zawierające ilustracje, które przedstawiają rozmaite obiekty. Często bywają mylone z fiszkami służącymi do nauki języków obcych. Nie należy jednak zestawiać tych dwóch pojęć, gdyż obie te metody nauki znacznie się od siebie różnią.

W przypadku Flashcards zdobywanie wiedzy bazuje na błyskawicznej prezentacji zawartości, do czego też nawiązuje ich nazwa. Cały fenomen tkwi w odpowiednim zestawieniu kart, dzięki czemu zapamiętywanie następuje samoistnie. Mogą one mieć różne formaty, kolory, obrazki oraz znaki graficzne, dlatego też skutecznie przekazują niemal każdy rodzaj informacji. Jest to idealny sposób na zdobywanie wiedzy encyklopedycznej, naukę czytania, a nawet i naukę matematyki.

Za sprawą Flashcards wiadomości zostają przekazane w łatwy i przystępny sposób, przez co tę metodę zaleca się zwłaszcza we wczesnej edukacji. Jej stosowanie można wdrażać już od urodzenia i kontynuować aż do 12 roku życia. Dzięki temu przyczynisz się do rozwoju i edukacji swojego dziecka, a jednocześnie rozbudzisz jego ciekawość do poznawania świata i nauki nowych rzeczy.

Jakie są zalety Flashcards?

Chociaż niektórzy podchodzą do nich dość sceptycznie, karty Flashcards mogą mieć naprawdę wiele zalet. Jest tylko jeden warunek, a mianowicie odpowiednie podejście i właściwy sposób prezentacji. Nie rób nic na siłę, tylko staraj się połączyć rozwój ze świetną zabawą, a obudzisz w dziecku chęć do zdobywania wiedzy. W ten sposób nauka stanie się bardziej interesująca, a tym samym znacznie łatwiej przyswajalna.

Kart możesz użyć do zabaw edukacyjnych i dzięki temu rozwijać inteligencję dziecka. Flashcards stymulują nie tylko wzrok, słuch i mowę, ale również kreatywność, wyobraźnię i pamięć fotograficzną. Twój maluch ćwiczy refleks i spostrzegawczość, dlatego ta zabawa może być naprawdę wciągająca. Niezaprzeczalną zaletą tych kart jest również ich format, który sprawia, że możesz je wykorzystać niemal wszędzie. Sprawdzą się nie tylko w domu, ale również w podróży czy nawet poczekalni.

Skoro wiesz już, co to jest Flashcards, pozostaje jeszcze jedno ważne pytanie dotyczące tego, gdzie je znaleźć. Zajrzyj do naszego sklepu. W ofercie mamy duży wybór różnorodnych kart, które z łatwością dopasujesz do wieku i zainteresowań swojego dziecka.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl