Złóż zamówienie do 12:00 w dzień roboczy, a wyślemy je tego samego dnia.

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami!

Tel.: 509926426

Email.: info@wczesnaedukacja.pl

Do darmowej dostawy: 400,00 zł

do kasy suma: 0,00 zł
Jak ćwiczyć pamięć u dziecka? Proste i przyjemne sposoby 0
Jak ćwiczyć pamięć u dziecka? Proste i przyjemne sposoby

Prawidłowy rozwój dziecka odgrywa ważną rolę już od jego najwcześniejszych lat. Maluch powinien zaznajamiać się z różnymi tajnikami życia, takimi jak nazwy różnych czynności, zwierzątek, kształtów, kolorów czy dźwięków. Im wcześniej taka edukacja zostanie rozpoczęta, tym szybciej i łatwiej maluch będzie przyswajał kolejne zagadnienia. Tutaj zatem kluczową rolę odgrywa pamięć, której regularne ćwiczenie jest niezbędne. Jak ćwiczyć pamięć u dziecka? Poznaj kilka praktycznych wskazówek!

Co może być przeszkodą w sprawnym zapamiętywaniu?

U dzieci często spotykany jest brak umiejętności skoncentrowania się na danym zadaniu, co uniemożliwia ćwiczenie utrwalania pamięci. W tym przypadku dziecko często woli bawić się, biegać i wykonywać inne czynności, odbiegające od ćwiczeń, które miało wykonać. Powodem takiego zachowania jest szybkie nudzenie się tematem lub zniechęcenie. Może się też zdarzyć, że pociecha wykonuje polecenia, jednak w dość wolnym tempie lub pracuje szybko, lecz niedokładnie, popełniając przy tym multum błędów. Nierzadko dzieci także, zamiast skupić się, rozmyślają o „niebieskich migdałach”, przez co odbiegają myślami od rzeczywistości.

Jak ćwiczyć pamięć u dziecka? Wybierz zagadki obrazkowe

Ćwicz z dzieckiem jego pamięć poprzez różne ciekawe, w znacznym stopniu angażujące je zabawy. Koniecznie przetestuj naszą sprawdzoną grę "Czytanie Koncentracja Pamięć". Są to 104 zagadki obrazkowe, które skutecznie wyćwiczą u Twojego malucha nie tylko pamięć, ale również koncentrację i myślenie analityczne. Dodatkowo nauczą płynnego czytania. Cała ta wiedza w pigułce zostanie otoczona świetną zabawą i będzie pomysłowo wykorzystanym czasem z dzieckiem. Jak wyglądają karty do gry? Po jednej stronie karty umieszczone są zagadki z kolorowymi ilustracjami, po drugiej natomiast widnieją odpowiedzi, dzięki czemu dziecko może samodzielnie je sprawdzić. Książeczka została opracowana przez dziecięcych psychologów, więc możesz być pewna efektów i niemałych postępów w rozwoju pociechy.

Karty skojarzeniowe na ćwiczenie pamięci

Dla młodszych dzieci doskonałą nauką poprzez zabawę okażą się z pewnością karty skojarzeniowe. W zestawie znajdziesz 27 laminowanych, sztywnych kart. Pociecha nauczy się dzięki nim liter i prostych słów. Dzięki ciekawym grafikom i przykuwającym uwagę kolorom, karty wzbudzą u dzieci duże zainteresowanie – najmłodsi na pewno skupią na nich swoją uwagę.

Łamigłówki na ćwiczenie pamięci

W łamigłówkach Twoje dziecko znajdzie intrygujące pytania – czego brakuje na obrazku? Który element do obrazka nie pasuje? Jak znaleźć wyjście z labiryntu? Dzięki takim łamigłówkom, poza ćwiczeniem pamięci, Twoje dziecko świetnie wyćwiczy koncentrację i spostrzegawczość oraz logiczne myślenie.

Jak widzisz, ćwiczenie pamięci u dziecka może być proste, a zarazem atrakcyjne dla pociechy. Jeśli szukasz akcesoriów, które pomogą w takich ćwiczeniach, zapraszamy do naszego sklepu!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl