W dniach 24.07 - 26.07 przerwa w realizacji wysyłek. Wysyłka nastąpi 29.07

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami!

Tel.: 509926426

Email.: info@wczesnaedukacja.pl

Do darmowej dostawy: 400,00 zł

do kasy suma: 0,00 zł
Jak nauczyć dziecko czytać? Poznaj metodę Domana 0

Nauka czytania jest jedną z ważniejszych umiejętności, jaką człowiek musi zdobyć w życiu. I c"hoć mogłoby się wydawać, że podstawy można wprowadzić w życie dziecka dopiero na etapie wczesnoszkolnym, to w rzeczywistości wcale tak nie jest. Metoda Domana zachęca do nauki już w pierwszych miesiącach życia. Zastanawiasz się jak nauczyć dziecko czytać i co warto wiedzieć o metodzie Domana? Odpowiadamy!

Metoda Domana - na czym polega?

Nauka czytania dla wielu wydaje się trudnym i skomplikowanym procesem. Metoda Domana natomiast zakłada, że kształtowanie podstawowych umiejętności ma opierać się na zabawie i przynosić radość. Ważna jest systematyczność, która jak w przypadku wielu dziedzin jest nieodłącznym elementem zdobywania nowych umiejętności. Sama metoda nauki polega przede wszystkim na przedstawianiu dziecku ilustracji w postaci dużych białych kart, na których umieszczone są różne wyrazy. Czcionka ma wyrazisty kolor i wyróżnia się dużym rozmiarem. Nie jest to więc nic skomplikowanego i każdy rodzic poradzi sobie z wykorzystaniem tej metody w codziennym życiu.

Jak nauczyć dziecko czytać metodą Domana?

W celu wprowadzenia metody Domana w życie dziecka należy zaopatrzyć się w specjalny zestaw kart, który umożliwi rozpoczęcie nauki. Sam proces natomiast powinien opierać się przede wszystkim na wielokrotnym pokazywaniu dziecku kart z określoną treścią. Ponadto zestaw powinien być przedstawiany maluchowi trzy razy dziennie w równym odstępie czasowym. Ważne jest również, aby wybrany pakiet był modyfikowany każdego dnia. Na samym początku warto natomiast wybrać proste rzeczowniki, a wraz z czasem i rozwojem przedstawiać dziecku coraz to trudniejsze słowa. W taki sposób maluch będzie czerpał radość z rozwijania nowych umiejętności, a każde pierwsze przeczytane słowo będzie powodem do satysfakcji dla rodzica.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl