Złóż zamówienie do 12:00 w dzień roboczy, a wyślemy je tego samego dnia.

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami!

Tel.: 509926426

Email.: info@wczesnaedukacja.pl

Do darmowej dostawy: 400,00 zł

do kasy suma: 0,00 zł
Jak nauczyć dziecko czytać? Poznaj skuteczną metodę 0
Jak nauczyć dziecko czytać? Poznaj skuteczną metodę

Czytanie to jedna z ważniejszych umiejętności, jaką opanuje Twoje małe dziecko. Od Ciebie i Twojego wkładu pracy zależy, jak szybko się to odbędzie. Nie musisz wcale czekać aż dziecko pójdzie do przedszkola, czy szkoły, małe dzieci bowiem uczą się znacznie łatwiej. Gdy nie wiesz jak nauczyć dziecko czytać, przeczytaj nasz poradnik. Dowiesz się z niego, że warto zacząć nawet z niemowlakiem!

Kiedy rozpocząć naukę?

Dziecko przychodzi na świat jego ciekawe, a to stanowi najlepszy motor napędzający zdobywanie nowych umiejętności. Dlatego właśnie naukę czytania warto rozpocząć wcześnie, nawet w wieku niemowlęcym. Oczywiście sposób poznawania słów należy dopasować do możliwości poznawczych dziecka i na tym właśnie polega metoda Glenna Domana. Na początek wybierz kilka słów, takich jak MAMA i TATA. Jak nauczyć dziecko czytać? Wykorzystując wyraziste tabliczki, dopasowane wielkością do wieku dziecka, pokazuj mu każde słowo.

Jak nauczyć dziecko czytać?

Gdy upewnisz się, że malec widzi tabliczkę i skupia na niej wzrok, przeczytaj głośno jej zawartość. Moment skoncentrowania na słowie potrwa dosłownie chwilę, ale dzięki systematycznemu powtarzaniu, już po kilku dniach, czas ten znacznie się wydłuży. Stymulacja wzroku i słuchu dziecka rozpoczyna się od wprowadzenia jednego słowa dziennie. Pokazuj mu je minimum dziesięć razy, a następnego postępuj tak samo z drugim słowem. Po siedmiu dniach wrócisz do początku. Rytuał powtarzaj przez trzy tygodnie.

Ten czas pozwoli Ci poznać w jakich porach dnia Twój maluszek czuje się najbardziej komfortowo z nauką, czyli kiedy jego zdolności widzenia są największe. To ułatwia odpowiedź na pytanie jak nauczyć dziecko czytać - dopasowując wprowadzanie słów do stanu dziecka. Pamiętaj, że to przecież niemowlę, którego nastrój zmieniać się będzie dość często, dlatego zrezygnuj z tabliczek w dniach o osłabionej koncentracji.

Sposób nauki zmienia się wraz z dzieckiem

Gdy maluch opanuje już proste umiejętności, możesz przejść do drugiego etapu nauki. Jak nauczyć dziecko czytać? Każdego dnia pokazując mu trzykrotnie zestaw pięciu kart, w odstępie 30 minut. Dzięki temu po tygodniu Twoje dziecko pozna 5 nowych wyrazów. W tym czasie oboje przyswoicie też sposób nauki i znajdziecie dla niej najkorzystniejszy czas. Przez kolejne tygodnie wymieniaj najdłużej pokazywane słowo (pierwsze), zastępując je nowym (ostatnim). Ponieważ dziecko zapamiętuje słowa słuchowo i wzrokowo, wielokrotne powtarzanie jest najskuteczniejszą metodą.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl