Złóż zamówienie do 12:00 w dzień roboczy, a wyślemy je tego samego dnia.

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami!

Tel.: 509926426

Email.: info@wczesnaedukacja.pl

Do darmowej dostawy: 400,00 zł

do kasy suma: 0,00 zł
Jak nauczyć dziecko liczyć w sposób prosty i przyjemny? Podpowiadamy! 0

Od najmłodszych lat dziecko z fascynacją poznaje otaczający je świat. Uczy się nowych słów, nazw przedmiotów, czynności, kolorów. Przychodzi jednak moment, w którym do jego barwnego świata wkroczą także trudniejsze zagadnienia, jak na przykład nauka liczenia. Niektóre dzieci rwą się nieustannie do nauki, inne niestety łatwo do niej zniechęcić. Jak nauczyć dziecko liczyć, by proces ten był stosunkowo prosty i przyjemny? Poznaj kilka podpowiedzi, które powinny okazać się bardzo pomocne.

Nauka liczenia poprzez liczydło

Chcesz nauczyć dziecko liczyć? Postaw na liczydło! To niewątpliwie jedna z najpowszechniej stosowanych metod. Przy okazji nauki również bawi – grzechocze i ma wiele pięknych kolorów! Jak poprawnie go używać? Liczydło powinno być położone pionowo, a koraliki przesunięte do prawej strony. Tak przygotowana zabawka jest gotowa do użycia. Aby rozpocząć liczenie, zacznij przesuwać koraliki z dolnego rzędu w lewą stronę. Pamiętaj, że kolejny – drugi rząd od dołu oznacza dziesiątki, trzeci – setki, kolejny – tysiące, i tak dalej.

Liczenie zabawek

Nauka nie zawsze musi kojarzyć się z przykrym obowiązkiem. Powinna również sprawiać radość i działać wedle zasady – przyjemne z pożytecznym. Warto dziecku urozmaicić czas nauki i pokazać, że jest to zarazem świetna zabawa. Jako pretekst do nauki liczenia, możesz wykorzystać czas po zabawie z pociechą. Jeśli pokój jest cały zapełniony pluszakami czy klockami, zachęć dziecko, aby podczas ich zbierania, liczyło każdy podniesiony przedmiot. W ten sposób szybko wejdzie mu to w nawyk i będzie kojarzyło się z czymś fajnym.

Matematyka dla zaawansowanych

Dobrym pomysłem będą też karty. Te nasze posiadają komplet wszystkich cyfr wraz ze znakami matematycznymi, takimi jak dodawanie, odejmowanie, mnożenie czy dzielenie. Dzięki temu, gdy dziecko opanuje wszystkie liczby, będzie można przejść do wyższego etapu – rozwiązywania działań matematycznych.

Kolorowe patyczki

Do nauki liczenia Twoje dziecko zdecydowanie zachęcą również kolorowe patyczki! Dzieci bardzo lubią liczyć ciekawe przedmioty. Dlatego tutaj sprawdzi się nasz komplet wielu kolorowych liczmanów. Maluch może za ich pomocą dodawać je, odejmować, a także mnożyć czy dzielić – opcji na taką zabawę jest wiele! Licząc patyczki, pociecha może od razu tworzyć z nich na przykład wysoką wieżę, budując ją poprzez dodawanie patyczka po patyczku.

Gry planszowe

Sprawdzą się doskonale ze względu na wiele okazji i możliwości do nauki liczenia! Dziecko może sumować liczbę wyrzuconych oczek bądź pól, o jakie pionek musi przesunąć do przodu. Specjalne pola, jak na przykład te, które nakazują cofnięcie się lub pójście na przód o kilka pól, świetnie wprawią dziecko w odejmowanie i dodawanie.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl