Złóż zamówienie do 12:00 w dzień roboczy, a wyślemy je tego samego dnia.

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami!

Tel.: 509926426

Email.: info@wczesnaedukacja.pl

Do darmowej dostawy: 400,00 zł

do kasy suma: 0,00 zł
Jak podejść do nauki liczenia, czyli pomoce dydaktyczne z zakresu matematyki 0
Jak podejść do nauki liczenia, czyli pomoce dydaktyczne z zakresu matematyki

Uważa się, że zdecydowana większość ludzi to humaniści. Umysły ścisłe zdarzają się rzadziej. Nie zmienia to jednak faktu, że w pewnym podstawowym zakresie, każdy z nas powinien potrafić posługiwać się liczbami. Naukę z zakresu matematyki najlepiej zacząć od najmłodszych lat. Warto przy tym sięgnąć po różnorodne pomoce dydaktyczne.

Nie zwlekaj!

Nie ma potrzeby czekać, aż nasza pociecha pójdzie do przedszkola, aby rozpocząć naukę liczenia. Faktem jest, że sześcioletnie dziecko powinno być w stanie przeliczyć wskazany zbiór. Przykładowo powiedzieć, ile na obrazku znajduje się czerwonych trójkątów. Obliguje to dziecko do dodawania oraz odejmowania w zakresie dziesięciu. Niestety, niemała ilość dzieci, nie jest w stanie tego samodzielnie dokonać. Dzieje się tak za sprawą między innymi braku przygotowania, które powinno odbyć się w domowym zaciszu. Niemożliwym jest określenie konkretnego wieku, w którym dziecko powinno rozpocząć naukę liczenia. Każdy młody człowiek jest inny, dlatego do każdego należy podchodzić indywidualnie. Można przyjąć, że jeżeli nasza pociecha w podstawowym zakresie opanowała naukę mówienia, nie ma przeciwwskazań do rozpoczęcia przygód ze światem cyfr.

Daj sobie pomóc

Nie musisz całej, wstępnej edukacji przeprowadzać bez wsparcia. Rynek przepełniony jest różnorodnymi pomocami dydaktycznymi z zakresu matematyki. Na naszej stronie znaleźć możesz chociażby niezwykle popularne i ponadczasowe liczydło. Za sprawą różnorodnych kolorów, dziecku łatwiej jest przyswajać wiedzę, wynikającą z przesuwanych „koralików”. Jeżeli chcemy, możemy zdecydować się na coś bardziej innowacyjnego. Dobrym pomysłem jest zainwestowanie w specjalnie skonstruowane zestawy kart. Każda z wspomnianych kart ma taką samą wielkość, margines i jest zamalowana różną ilością kropek. Na ich odwrocie znajdują się właściwe cyfry, odpowiadające oczywiście ilości kropek. Wiele dzieci właśnie za sprawą tego typu artykułów, z uśmiechem wkracza w świat liczb.

Na rynku dostępnych jest wiele innych pomocy dydaktycznych z zakresu matematyki, dlatego każdy rodzic znajdzie coś, co trafi właśnie do jego pociechy.

Twoje podejście ma ogromne znaczenie!

Niezwykle istotnym czynnikiem, wpływającym na postępy dziecka, jest zaangażowanie rodziców. Oczywiście entuzjazm jest tutaj mile widziany, ale i na niego trzeba uważać. Jeżeli pod wpływem własnych emocji zaczniemy zbyt mocno naciskać na dziecko, bądź sięgniemy po zbyt zaawansowane zadania – nasz uczeń się „zatnie”.  

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl