Złóż zamówienie do 12:00 w dzień roboczy, a wyślemy je tego samego dnia.

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami!

Tel.: 509926426

Email.: info@wczesnaedukacja.pl

Do darmowej dostawy: 400,00 zł

do kasy suma: 0,00 zł
Jak pomóc dziecku w rozwoju? Klika pomysłów dla rodziców 0
Jak pomóc dziecku w rozwoju? Klika pomysłów dla rodziców

Wiek przedszkolny to szczególny czas, w którym maluch odkrywa świat i nabywa ważnych sprawności. To właśnie wtedy uczy się funkcjonowania w grupie rówieśniczej. Jest to także okres, w którym mózg dziecka chłonie wszelką wiedzę jak gąbka. Warto to wykorzystać! Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak wspomóc rozwój pociechy w wieku przedszkolnym, zapoznaj się z naszymi pomysłami na naukę połączoną z zabawą.

Czytanie to czysta frajda

 

Zapewne wiesz już, że dziecko może zacząć naukę czytania bardzo wcześnie. Ważne jest jednak, żeby wykazywało gotowość do nauki – potrafiło się skupić choć przez kilka sekund na zadaniu oraz przejawiało przynajmniej początkową zdolność do abstrakcyjnego myślenia. Warto pamiętać, że przedszkolakowi należy pokazywać całe wyrazy, nie zaś pojedyncze litery. Wtedy bardzo szybko zacznie kojarzyć pokazywany kształt wyrazu z konkretnymi obiektami. Aby nadać nauce wymiar zabawy, warto posłużyć się kolorowymi kartami i fiszkami. Dzięki szybkim zmianom, będzie to prawdziwa frajda!

Głowa pełna słówek

 

Wiek przedszkolny jest także świetnym czasem na rozpoczęcie przygody z językiem obcym. Tu także sprawdzą się fiszki i kolorowe karty flash, które znakomicie wzbogacają naukę w czasie zabawy. Żeby wspomóc rozwój twojego dziecka w wieku przedszkolnym, koniecznie sięgnij także po kolorowe książeczki w języku angielskim. Pierwsze samodzielnie przeczytane historie w języku obcym dadzą malcowi mnóstwo satysfakcji i na pewno będziecie po nie sięgać wspólnie jeszcze wiele razy. Książki nie tylko pomogą w przyswajaniu języka, ale także znakomicie rozwiną wyobraźnię przyszłego poligloty.

 

Liczenie może być fajne

 

Kilkulatki są ciekawe świata, który je otacza. W tym wieku fascynujące są także liczby. To doskonały czas, by wykorzystać chęć do zabawy z numerami. Możecie wspólnie z dzieckiem bawić się w liczenie różnych przedmiotów w waszym otoczeniu. Dobrym pomysłem jest też wykorzystanie pomocy dydaktycznych przeznaczonych do wspomagania rozwoju przedszkolaków. Mamy do wyboru różnorodne zabawki, figurki oraz karty i książeczki, które sprawią, że matematyka stanie się zabawą. To bardzo ważne dla całej przyszłej edukacji twojej pociechy. Jeśli polubi liczby już dziś, nie będzie miało za kilka lat problemów w szkole i poza nią.

 

Razem zdobywamy wiedzę

 

Pamiętaj również o tym, by stymulować dziecięcą ciekawość świata. Rozwój przedszkolaka to także nabywanie ogólnej wiedzy o świecie. Zabierz go na ciekawą wycieczkę, pokaż inspirujący film przyrodniczy, przygotuj kolorowe obrazki dostosowane do jego wieku. Na pewno w przyszłości tego typu wiedza zaprocentuje i pomoże w życiu. Ważne jest, żeby towarzyszyć kilkulatkowi w zabawie i nauce – ono uczy się świata właśnie od ciebie!

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl