Złóż zamówienie do 12:00 w dzień roboczy, a wyślemy je tego samego dnia.

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami!

Tel.: 509926426

Email.: info@wczesnaedukacja.pl

Do darmowej dostawy: 400,00 zł

do kasy suma: 0,00 zł
Jak prawidłowo wspierać rozwój dziecka? Odpowiadamy! 0
Jak prawidłowo wspierać rozwój dziecka? Odpowiadamy!

Dla każdego rodzica wspieranie rozwoju dziecka i jego prawidłowy wzrost to priorytet. W tym artykule dowiesz się, dlaczego jest ono tak istotne i jak pomóc swojemu maluchowi.

Wspieranie rozwoju dziecka to działania, które mają na celu ukształtowanie jego zachowań i talentów. Również odpowiednie stymulowanie zmysłów. Dzięki takim praktykom dziecko szybciej staje się samodzielne, niezależne, poprawia się jakość jego życia. Pomagasz mu nabywać doświadczenia. Ułatwiasz nawiązywanie relacji z innymi. Unikniesz również ryzyka przebodźcowania. Dziecko zdobywa wiedzę, która jest niezbędna do codziennego funkcjonowania.

Jak wspierać rozwój dziecka?

Od najmłodszych lat wspieranie rozwoju dziecka przybiera różne formy. Wiadomo, że z rocznym dzieckiem nie będziesz przerabiać zadań matematycznych. Raczej skupisz się na zabawie w formie nauki. Świetnym pomysłem jest budowanie konstrukcji z klocków - wieże, domy, garaże, możliwości są nieograniczone. Sortowanie kształtów klocków jest również dobrym ćwiczeniem dla malucha. Kolejnym sposobem są tak zwane bity inteligencji. To specjalnie stworzone plansze, które stymulują zmysł wzroku oraz ćwiczą pamięć. Mają atrakcyjną oprawę graficzną, co z pewnością skupi jego uwagę.

Starsze dzieci powoli nabierają umiejętności, które będą niezbędne w szkole. Dlaczego im tego nie ułatwić wcześniej? Wystarczy wybrać odpowiednie książki lub atlasy edukacyjne. To powoli przygotowuje malucha na pierwsze spotkania na przykład z matematyką. Możesz je wykorzystywać w domu, ale nie tylko. Siedzisz w poczekalni? Zaproponuj dziecku rozwiązanie prostej łamigłówki.

Wypróbuj proste fiszki z językiem angielskim. Kot, pies, dom, kwiatek – dziecko szybko zapamięta takie słówka.

Motywacja jest najważniejsza

Aby skutecznie wspierać rozwój dziecka, pokaż mu, że nauka wcale nie jest nudna. Na pewno sam, będąc w szkole, wolałeś obserwować i przeprowadzać eksperymenty na chemii lub fizyce, niż tylko robić notatki.

Zapewnij dziecko, że zawsze jesteś do jego dyspozycji. Pomożesz i wytłumaczysz, jeśli coś będzie dla niego trudne. Nawet w chwilach zwątpienia chwal i zwracaj uwagę, jak dużo już się nauczył. Nie wywieraj presji. Jeśli dziecko nie może czegoś zrozumieć, poświęć mu więcej czasu lub poszukaj innych sposobów. Nie spędzajcie całego dnia na nauce. Ułóż plan, według którego codziennie będziecie pracować. Jeśli nauka (nawet w formie zabawy) będzie trwała zbyt długo, dziecko się zniechęci. Każde dziecko potrzebuje indywidualnego podejścia.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl