Złóż zamówienie do 12:00 w dzień roboczy, a wyślemy je tego samego dnia.

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami!

Tel.: 509926426

Email.: info@wczesnaedukacja.pl

Do darmowej dostawy: 400,00 zł

do kasy suma: 0,00 zł
Jak szybko nauczyć się tabliczki mnożenia metodą pamięciową? 0

Tabliczka mnożenia to podstawowa wiedza, jaką powinien opanować każdy uczeń. Dziecko nie będzie się mogło dalej rozwijać, nie tylko matematycznie, jeśli tego nie załapie. Stąd taki nacisk, by już jak najmłodsze dzieci radziły sobie z liczbami. Opanowanie mnożenia może jednak spędzać sen z powiek niejednemu rodzicowi, który nie wie, jak się za to zabrać. Wkuwanie na pamięć kolejnych działań nie należy bowiem do najprzyjemniejszych. Tymczasem są różne sposoby zdobycia tej ważnej umiejętności. Podpowiadamy, jak szybko nauczyć się tabliczki mnożenia.

 

Nauka tabliczki mnożenia będzie szybsza, gdy będziesz do tego zachęcać

 

Niestety to często rodzice, zbyt przerażeni wkuwaniem na pamięć i zniechęceni swoimi doświadczeniami, zaniedbują sprawę. Tym samym opóźniają naukę tabliczki mnożenia przez swoje dziecko, czekając, aż zrobi to nauczyciel. To poważny błąd, bo im młodszy maluch, tym większa łatwość w opanowaniu działań. Nie trzeba się nawet specjalnie wysilać, gdyż dziecko samo chce spędzać aktywnie czas z rodzicem. Zabawowa forma sprawi, że maluch sam będzie rwał się do nauki i należy ten moment wykorzystać. Zachęcaj więc swoje dziecko, zaopatrując się w proste i atrakcyjne pomoce edukacyjne. Zdziwisz się, jak szybko można dzięki nim nauczyć się tabliczki mnożenia.

 

Kolorowe pomoce wsparciem w procesie szybkiego uczenia tabliczki mnożenia

 

Matematyka jest królową nauk, a tabliczka mnożenia stanowi klucz do jej zrozumienia. Warto więc nauczyć się jej szybko. Kilkulatkowi pomogą w tym przeróżne akcesoria, od własnych palców, po kolorowe patyczki czy liczmany. Za ich pomocą można w prosty sposób zademonstrować prawa rządzące poszczególnymi działaniami. Wyposaż swoje dziecko w kolorowanki i gry, dzięki którym najpierw opanuje umiejętność dodawania i odejmowania. Odpowiednie przygotowanie zachęci malucha i wciągnie go w ten świat szybciej, niż myślisz. Sam także włącz się do zabawy, aby pomóc dziecku jeszcze łatwiej opanować tabliczkę mnożenia.

Warto też wyposażyć się w liczydło, które pozwala szybko opanować liczenie. Dziecko może tę zabawkę wykorzystywać w przeróżny sposób. Jednak ostatecznie przekona się, że z jego pomocą łatwo poradzi sobie z działaniami matematycznymi.

 

Szybka nauka tabliczki mnożenia za pomocą kart do efektywnej nauki

 

Im ciekawsze i bardziej kolorowe pomoce, tym szybciej osiągniesz efekt. Zachęcając dziecko do nauki tabliczki mnożenia, czy w ogóle czytania i liczenia, sięgnij po barwne karty. Są one dla dziecka atrakcyjne wizualnie, dzięki czemu chętniej z nich korzysta. Gdy zastanawiasz się jak szybko nauczyć się tabliczki mnożenia, wybierz gotowy zestaw. Postępując zgodnie z zasadami globalnego czytania, Twoje dziecko najpierw uczy się wizualnie. Obserwując kropki i nie zwracając większej uwagi na ich ilość, zapamiętuje obraz. Jest on dla niego charakterystyczny i pozwala szybko odtworzyć kryjącą się za nim liczbę.

Poszczególne tabliczki do nauki mnożenia składają się z ułożonych równo kropek. Dziecięcy mózg sam dodaje je do siebie, szybko kojarząc wynik działania. W ten sposób można opanować mnożenie do stu, a to na początek w zupełności wystarczy. Kartoniki są w kolorze białym i kontrastujące czerwone kropki są bardzo widoczne.

 

Dlaczego ta metoda pozwala szybko nauczyć się tabliczki mnożenia?

 

Glenn Doman zauważył, że nawet małe dziecko może nauczyć się czytać, a następnie liczyć i mnożyć. Dzieje się to niejako nieświadomie, na zasadzie kojarzenia i wielokrotnego powtarzania. Pokazywanie określoną liczbę razy tabliczek z wyrazami sprawi, że kilkumiesięczny brzdąc będzie kojarzył, co się za nimi kryje. Tak samo działają kropki służące nauce liczenia. Ty wymawiasz na głos liczbę, a Twoje dziecko obserwuje kartę. Po kilkunastu powtórzenia będzie już wiedział, co oznacza każda z nich. Idąc dalej, szybka nauka tabliczki mnożenia jest możliwa. Najpierw zapamiętuje się bowiem ilość kropek, a z czasem nawykowo kojarzy wynik działania. Dlatego później nie są już potrzebne żadne pomoce, wszystko odbywa się pamięciowo.

 

Dodatkowe wsparcie szybkiej nauki tabliczki mnożenia

 

W momencie, w którym mnożenie odbywa się już automatycznie, pokaż dziecku inną pomoc. Zainteresuj go tabliczkami z ciągami liczb, a z pewnością szybko opanuje liczenie powyżej stu. Mnożenie większych liczb nie będzie dla niego problemem, tym bardziej że dojdzie to tego samodzielnie. Najważniejsze jednak to zachęcać dziecko i powtarzać z nim działania wielokrotnie. Wtedy nawet kilkulatek ma szansę na sukces.

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl