Złóż zamówienie do 12:00 w dzień roboczy, a wyślemy je tego samego dnia.

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami!

Tel.: 509926426

Email.: info@wczesnaedukacja.pl

Do darmowej dostawy: 400,00 zł

do kasy suma: 0,00 zł
Jak uczyć dzieci matematyki? Kilka słów o metodzie Glenna Domana 0
Jak uczyć dzieci matematyki? Kilka słów o metodzie Glenna Domana

Każde dziecko musi wcześniej lub później zacząć uczyć się matematyki. Co ciekawe, za edukację w tej kwestii odpowiada nie tylko szkoła. Bardzo istotna jest również rola rodziców, którzy mogą wprowadzić w świat liczenia już małe dziecko. Maluchy dobrze przyswajają wiedzę, a nauka połączona z zabawą daje naprawdę doskonałe rezultaty. Zatem jak uczyć dzieci matematyki? Poniżej znajdziesz praktyczne wskazówki.

Kiedy warto rozpocząć naukę matematyki?

Wielu rodziców zastanawia się, jak uczyć dzieci matematyki. Najpierw warto się jednak zastanowić nad tym, kiedy jest odpowiedni czas na rozpoczęcie nauki. To kwestia w dużej mierze indywidualna. Sporo zależy od etapu rozwoju dziecka. Zazwyczaj kilkulatki są bardzo ciekawe świata i szybko przyswajają wiedzę. Trzeba obserwować swoją pociechę i samodzielnie podjąć decyzję. To rola rodziców.

Jak uczyć dzieci matematyki?

Nikt dziecka nie chce od razu zniechęcić do matematyki. Dlatego warto poszukać odpowiedniej metody nauki. Dużą popularnością cieszy się obecnie metoda Glenna Domana. Polega ona na wielokrotnym pokazywaniu maluchowi zestawów kart z określoną treścią. Prezentowane są one dziecku trzy razy w ciągu 30 minut. Co więcej, każdego dnia zestaw jest nieco modyfikowany. W ten sposób możesz zaciekawić pociechę, co podczas nauki jest niezwykle istotne. Połączenie zabawy z edukacją to naprawdę doskonałe rozwiązanie.

Nauka matematyki - jakie pomoce warto zakupić?

Wiesz już, że metoda Glenna Domana jest świetnym sposobem na zainteresowania dziecka matematyką. Na samym starcie trzeba jednak zainwestować w odpowiednie pomoce dydaktyczne. O czym w tym przypadku mowa?

Podstawa to specjalny zestaw kart przeznaczonych do nauki liczenia. Dołączona powinna być dokładna instrukcja działania. Co ciekawe, takie karty sprawdzają się na różnych etapach rozwoju dziecka. Są praktyczne i bardzo uniwersalne. Nic więc dziwnego w tym, że sięga po nie coraz więcej rodziców.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl