Złóż zamówienie do 12:00 w dzień roboczy, a wyślemy je tego samego dnia.

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami!

Tel.: 509926426

Email.: info@wczesnaedukacja.pl

Do darmowej dostawy: 400,00 zł

do kasy suma: 0,00 zł
Jak zachęcić dziecko do nauki? Poznaj nasze praktyczne wskazówki 0
Jak zachęcić dziecko do nauki? Poznaj nasze praktyczne wskazówki

Jeżeli zastanawiasz się, jak zachęcić swoje dziecko do nauki, mamy dobrą wiadomość – nie jest to tak trudne, jak się z pozoru wydaje. Dzieci mają naturalną ciekawość świata, a poszerzanie wiedzy jest dla nich fascynujące pod warunkiem, że sprawia im przyjemność. Co zatem zrobić, aby młody człowiek chętniej się uczył? Poznaj nasze sprawdzone porady i już dziś wdróż je w życie!

Wspólna nauka

Dziecko, które samodzielnie odrabia lekcje, może szybko się zniechęcić. Dlaczego? Z całą pewnością prędzej czy później trafi na zadanie, które sprawi mu trudność. W ten sposób łatwo stracić zapał. Aby tego uniknąć, towarzysz swojej pociesze podczas odrabiania pracy domowej, wyjaśniaj trudne kwestie i zachęcaj do jak największej samodzielności.

Zadbaj także o to, aby w czasie poświęconym na naukę wszelkie rozpraszacze w postaci telefonu czy telewizora były wyłączone. W ten sposób lepiej skupicie się na wykonywanym zadaniu, a młody człowiek będzie nabierał przekonania, że nauka powinna odbywać się w spokojnych warunkach.

Nauka przez zabawę

W jaki sposób dzieci najwięcej się uczą? Oczywiście przez zabawę! Warto o tym pamiętać, szczególnie wtedy, gdy chcesz pomóc swojemu maluchowi w opanowaniu liczenia, dodawania czy tabliczki mnożenia. Nie jest to wcale trudne. Wystarczy odrobina kreatywności, kilka przedmiotów codziennego użytku oraz nieco wolnego czasu. W końcu nauka dodawania na kredkach, kasztanach czy łyżkach może być świetną zabawą dla Waszej dwójki, a dwa samochodziki są o wiele łatwiejsze w odbiorze niż abstrakcyjna cyfra 2 zapisana w zeszycie.

Chcesz zapoznać swoją pociechę z gatunkami roślin lub ptaków? Spacer po parku lub lesie będzie do tego znakomitą okazją. W ten sposób Twoje dziecko nabierze przekonania, że nauka może być fascynującym zajęciem, a otaczający go świat jest warty odkrywania.

Stanowcze NIE nagrodom i karom

Jak zachęcić dziecko do nauki? Z całą pewnością kary i nagrody nie zdadzą tu egzaminu. Dlaczego? Jeżeli obiecasz maluchowi atrakcyjny prezent za dobre wyniki w nauce, to właśnie ten przedmiot stanie się celem samym w sobie. Jeżeli za jedynkę z języka polskiego będzie miał szlaban na komputer, w przyszłości owszem, postara się o lepszą ocenę, lecz wyłącznie po to, aby uniknąć kary.

Warto wiedzieć o tym, że najlepszym rodzajem motywacji jest ta wewnętrzna, czyli płynąca z własnych potrzeb. Nagrody i kary rozwijają motywację zewnętrzną, która prowadzi do przekonania, że młody człowiek zdobywa wiedzę po to, aby coś otrzymać albo kogoś zadowolić.

Jak zachęcić dziecko do nauki? Postaw na szczerość

Widzisz, że Twoje dziecko ma trudności w szkole i nie radzi sobie z pewnymi przedmiotami? W tej sytuacji nie lekceważ problemu, tylko postaw na jak najszybsze jego rozwiązanie. Najważniejsza jest szczerość. Spokojna rozmowa, w której okażesz swojemu dziecku troskę i wsparcie, może zdziałać cuda. Dowiedz się, z czym Twoja pociecha ma problemy i wspólnie ustalcie sposób działania. Może warto pomyśleć o korepetycjach lub dodatkowych zajęciach? A może ktoś z rodziny lub znajomych jest ekspertem z trudnej dziedziny i pomoże Wam w rozwiązaniu problemu?

Zaproponuj ciekawe pomoce dydaktyczne

Jak już wiesz, nauka zamieniona w zabawę jest czymś, co sprawia frajdę zarówno dziecku, jak i rodzicowi. Przydatne będą odpowiednio dobrane pomoce dydaktyczne. Gra planszowa pomagająca w opanowaniu liczenia, książki do samodzielnego czytania czy tablica edukacyjna z mapą świata mogą być tutaj idealnym wyborem.

W naszym sklepie znajdziesz pomoce naukowe dla dzieci w różnym wieku. Oferujemy m.in. szeroki wybór materiałów do nauki liczenia, np. liczydła, karty z Metody Globalnej oraz kolorowe patyczki. Z pewnością więc wybierzesz coś, co sprawi, że nauka będzie świetną zabawą, która zajmie Twoją pociechę na długie godziny.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl