Złóż zamówienie do 12:00 w dzień roboczy, a wyślemy je tego samego dnia.

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami!

Tel.: 509926426

Email.: info@wczesnaedukacja.pl

Do darmowej dostawy: 400,00 zł

do kasy suma: 0,00 zł
Jaki prezent na roczek dla chłopca? Przydatne inspiracje 0

Pierwsze urodziny dziecka to bardzo ważne wydarzenie. Wiele osób staje przed trudnym dylematem jaki prezent dla rocznego chłopca wybrać. Co kupić, by wspierać rozwój dziecka, a jednocześnie sprawić mu radość? Oto kilka przydatnych wskazówek i inspiracji dzięki którym wybierzesz atrakcyjny dla dziecka, a jednocześnie edukacyjny prezent.

Zachęcaj dziecko do poznawania świata

Szukasz prezentu na roczek dla chłopca? Zastanawiasz się, co sprawi przyjemność tak małemu dziecku? Szukasz upominku, który będzie miał wartość edukacyjną? Dobrym pomysłem są podarunki, które zachęcają dziecko do poznawania świata. Po ukończeniu roku dziecko wymawia pierwsze wyrazy. Warto zadbać o to, by było ich jak najwięcej. Jaki prezent na roczek dla chłopca wybrać? Zależy ci na tym, by wspomagać rozwój dziecka? Sięgnij po karty z obrazkami i bity inteligencji.

Te zestawy tematycznych kart, pozwolą wprowadzić malucha w świat zwierząt, pojazdów, czy owoców. Rodzice mogą dzięki nim stymulować rozwój słownictwa dziecka, wykorzystując przy tym metodę Glenna Domana lub po prostu przeglądać karty z dzieckiem i opisywać pokazane na nich zwierzęta, lub rośliny.

Stymuluj wszystkie zmysły

Jaki prezent na roczek dla chłopca podarować maluchowi? Taki, który stymuluje jak najwięcej zmysłów. Wzrok, słuch, węch, smak i dotyk to 5 zmysłów, przez które człowiek odbiera świat. Warto poprzez zabawki stymulować je od najmłodszych lat. Co podarować dziecku, by przyczynić się do rozwoju zmysłów? Możliwości masz mnóstwo. Możesz kupić zabawki wykonane z drewna. Podczas ich używania dziecko uaktywni przynajmniej 4 zmysły (wzroku, słuchu, dotyku i węchu), możesz zdecydować się na plastikowe sortery lub zabawki, które zrobione zostały z wykorzystaniem różnych faktur.

Wydaje ci się, że twoje dziecko jest za małe na niektóre zabawki? W zabawach edukacyjnych chodzi o to, żeby dać dziecku możliwość do poznawania nowych rzeczy. Nie musi ono używać jeszcze zabawki zgodnie z jej przeznaczeniem, chodzi o to, by dzięki niej nabywało nowe umiejętności. Dzieci po ukończeniu 1 roku życia rozwijają się bardzo szybko. Warto kupić zabawkę, która posłuży maluchowi przez kilka lat i będzie rosła razem z nim.

Sięgnij po sprawdzone prezenty – podaruj książkę

Jedną z najpopularniejszych zabawek, jakie można podarować dziecku, są książki. Jaki prezent na roczek dla chłopca kupić? Podaruj maluchowi właśnie książkę. Zwróć uwagę na to, by obrazki były łatwe i zajmowały sporo miejsca na kartce. Dziecku należy dać czas na zapoznanie się z książką. Może ono próbować ją przeglądać, dotykać, czy nawet wąchać. Pozwól mu na te eksperymenty. Warto też podarowaną książkę przejrzeć wspólnie z dzieckiem. Pokazywać elementy ilustracji i opisywać je maluchowi używając prostych słów.

Ćwicz koordynację oko-ręka

Koordynacja oko-ręka to umiejętność dzięki, której możesz wykonywać precyzyjne czynności takie jak pisanie, wiązanie butów, czy zapinanie guzików. Zdolność koordynacji oko-ręka rozwijasz już od najmłodszych lat. Zastanawiasz się jaki prezent dla rocznego chłopca będzie odpowiedni? Wybierz taki upominek, który będzie ćwiczył wspomnianą wyżej zdolność koordynacji. Tutaj sprawdzą się wszelkiego rodzaju sortery. Dzięki nim dziecko od najmłodszych lat poprzez zabawę uczy się precyzyjnych ruchów. Przygotowuje zarówno wzrok jak też ręce do wykonywania precyzyjnych czynności w przyszłości.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl