Złóż zamówienie do 12:00 w dzień roboczy, a wyślemy je tego samego dnia.

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami!

Tel.: 509926426

Email.: info@wczesnaedukacja.pl

Do darmowej dostawy: 400,00 zł

do kasy suma: 0,00 zł
Jakie książki do nauki czytania warto podarować dziecku? 0
Jakie książki do nauki czytania warto podarować dziecku?

Każdy rodzic pragnie dla swojego dziecka tego, co najlepsze. Wybierając dla niego prezenty, warto mieć to na względzie i czasem, oprócz zabawki, podarować też książkę. Pokazując drzemiący w nich zaczarowany świat, dajesz dziecku szansę na lepszy rozwój i łatwiejsze przyswajanie wiedzy. Sprawdź, jakie książki do nauki czytania pomogą mu opanować tę podstawową umiejętność.

Codziennie czytaj książki

Nim podpowiemy jakie książki do nauki czytania wybrać, chcemy zwrócić Twoją uwagę na coś innego. Dzieci uczą się poprzez naśladowanie dorosłych, a głównie rodziców. Bardzo szybko zorientujesz się, że powtarzają Twoje zachowania, a także słowa, które wypowiadasz, nawet niekoniecznie do nich. Dlatego warto być dla maluchów dobrym przykładem i w ten sposób wskazywać im drogę rozwoju. Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko polubiło czytanie, to samemu musisz z tych książek korzystać. Gdy potomek będzie Cię obserwował z książką w ręku, stanie się to dla niego naturalne i sam chętnie sięgnie po to, co mu przygotujesz.

Czytaj dziecku 20 minut dziennie

Akcja społeczna zachęcająca rodziców, aby codziennie poświęcili odrobinę czasu i czytali dziecku, przynosi dobre rezultaty. Regularne czytanie rozwija wyobraźnie i poszerza dziecięce horyzonty. W ten sposób masz szansę, małym nakładem pracy, wykształcić w potomku dobre nawyki, które będą owocowały przez całe życie. Dlatego od pierwszych jego dni czytaj na głos wszystko, co wpadnie Ci w ręce, niekoniecznie muszą to być jakieś typowe książki do nauki czytania. Pamiętaj, że to Ty jesteś drogowskazem dla swojego dziecka, dlatego wybieraj książki mądre, różnorodne i interesujące.

Jakie książki do nauki czytania?

Odpowiedź na pytanie: jakie książki do nauki czytania wybrać, nasuwa się jedna. Każda książka jest dobra dla malucha, bo w końcu to książka. Jeśli jednak pragniesz podarować dziecku typową dla jego wieku pozycję, pamiętaj o atrakcyjnych ilustracjach i dużych literach. Te pierwsze książeczki mogą zawierać bardzo mało słów, ważne, żeby skupiały uwagę dziecka, które chętnie po nie sięga. Z czasem możesz podnosić poziom trudności, wybierając książeczki z większą ilością tekstu i mniejszymi literami.

Pamiętaj, że na początku to Ty będziesz w większości czytać te książki, a maluch skupi się na ich dotykaniu i oglądaniu.Dlatego właśnie dobrym pomysłem na początek są książki sensoryczne, które sprawiają, że chce się po nie sięgnąć. Interaktywne pozycje także zachęcają do wielokrotnej zabawy.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl