Złóż zamówienie do 12:00 w dzień roboczy, a wyślemy je tego samego dnia.

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami!

Tel.: 509926426

Email.: info@wczesnaedukacja.pl

Do darmowej dostawy: 400,00 zł

do kasy suma: 0,00 zł
Jakie zabawki dla 2-latka wprowadzą Twoje dziecko w świat liter i wyrazów? 0
Jakie zabawki dla 2-latka wprowadzą Twoje dziecko w świat liter i wyrazów?

Małe dzieci spędzają bardzo dużo czasu na zabawie, dlatego warto wybierać dla nich wartościowe produkty. Takie, które nie tylko prawidłowo je zaangażują i będą rozwijać, lecz także przetrwają wiele godzin dotykania, rzucania i wkładania do buzi. Sprawdź, jakie zabawy dla 2-latka sprawią mu przyjemność, a przy okazji czegoś nauczą. Zdobywanie wiedzy w trakcie zabawy to najlepszy sposób na wykształcenie nowych umiejętności.

Drewniane klocki i sortery nauczą kształtów

Zabawki z drewna od zawsze cieszyły się dużym uznaniem, ze względu na swoją wytrzymałość. Użycie naturalnych materiałów jest równie ważne, szczególnie gdy maluchy wkładają małe przedmioty do ust. Zabawy dla 2-latka, które zaangażują je na wiele godzin, to między innymi praktyczne sortery. Klocki o różnych kształtach należy wrzucać do pudełka przez konkretne otwory, co często nie od razu się udaje. Maluchy poznają kształty i uczą się, jak dopasować do siebie poszczególne elementy. Tak samo działają klocki, z których można budować przeróżne budowle, a co najważniejsze – spektakularnie je burzyć.

Puzzle i układanki, które rozwijają zmysły

Ciekawe zabawy dla 2-latka to także układanie puzzli i dopasowywanie do siebie elementów. Tego rodzaju zadania warto rozwiązywać razem z dzieckiem, spędzając wspólnie czas. Poznawanie liter i słówek, a także cyfr, można też wykonywać w języku angielskim, co będzie powolnym wprowadzaniem malucha w świat o innym znaczeniu. Ciekawe obrazki znacznie ułatwiają zadanie, a nawet jeśli pojawi się problem z dopasowaniem, zawsze możesz pomóc. Interesujące dla maluchów pozycje to te, które prezentują ich ulubione postaci z bajek, co dodatkowo zachęca je do zabawy.

Rozwijające zabawy dla 2-latka

Wykorzystanie książek nie musi ograniczać się do ich czytania. Zabawy dla 2-latka mogą opierać się na wyszukiwaniu elementów, dopowiadaniu historii i zgadywaniu, co się wydarzy. W całej tej zabawie, która jest jednocześnie nauką, najważniejszy jest Twój czas i zaangażowanie. Małe dzieci nie umieją jeszcze czytać, ale chętnie przeglądają książeczki, oglądają obrazki i dopowiadają sobie, co też ciekawego spotkało ich bohaterów. Czytanie przed snem może być więc tylko jedną z możliwości na wykorzystanie lektur.

Warto też wybierać różnorodne zagadki obrazkowe, które co prawda trzeba dziecku czytać na głos, by mogło udzielić odpowiedzi. W ten sposób jednak maluchy mają szansę dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy o otaczającym ich świecie, w sposób przystępny i wspólnie z rodzicem.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl