Złóż zamówienie do 12:00 w dzień roboczy, a wyślemy je tego samego dnia.

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami!

Tel.: 509926426

Email.: info@wczesnaedukacja.pl

Do darmowej dostawy: 400,00 zł

do kasy suma: 0,00 zł
Jakie zastosowanie praktyczne ma szablon do pisania liter? 0
Jakie zastosowanie praktyczne ma szablon do pisania liter?

Jeśli dziecko opanuje już rysowanie różnego rodzaju szlaczków, przychodzi czas na pisanie literek. Jak nauczyć malucha pisać? Kluczem do sukcesu są systematyczne ćwiczenia. Warto sięgnąć w tym przypadku po specjalne szablony do pisania liter. Znajdziesz je w naszym sklepie internetowym.

Jak nauczyć swoje dziecko pisać?

Wielu osobom wydaje się, że nauka czytania i pisania idą ze sobą w parze. Nie jest to jednak prawda. To zupełnie inne procesy, oparte na innych mechanizmach. Czytanie dzieciom na ogół przychodzi nieco łatwiej. Już dwulatki są często w stanie samodzielnie rozpoznawać konkretne wyrazy. Inaczej jest w przypadku pisania. Jego nauka jest procesem o charakterze długofalowym. Obejmuje m.in. wykształcenie sprawności dłoni (motoryka mała) i rozwinięcie koordynacji wzrokowo-ruchowej.

Kiedy można zacząć uczyć dziecko pisania? Eksperci zalecają, aby zrobić to już około trzeciego roku życia malucha. Oczywiście na początku nauka musi mieć charakter zabawy. W przeciwnym razie dziecko można szybko do niej zniechęcić.

Szablon do pisania liter - dlaczego to dobry wybór?

Nauka liter jest nierozerwalnie związana z nauką samodzielnego pisania. Proces poznawania alfabetu można dziecku ułatwić, sięgając po gotowe szablony do pisania liter. Nauka pisania często wydaje się żmudna i nudna. Trzeba bowiem na początku cały czas rysować te same litery. Jednak to właśnie systematyczność jest tutaj najważniejsza. 

Jakie zalety mają szablony do pisania liter? Przede wszystkim nie ma lepszego sposobu nauki samodzielnego i płynnego pisania niż odrysowywanie wzorów. Za sprawą szablonów cały proces przestaje być monotonny. Poza tym niektóre szablony pozwalają na tzw. stopniowanie trudności. Zaczyna się od prostszych kształtów i dopiero z czasem zwiększa trudność. 

Jak korzystać z szablonu do pisania liter?

Szablon do pisania liter warto kupić wtedy, gdy dziecko zaczyna już korzystać z narzędzi pisarskich np. ołówków. Do wyboru są szablony z literami drukowanymi i pisanymi. Na starcie zwykle wykorzystywane są te drugie. Zdaniem ekspertów wprowadzenie znaków pisanych nie koliduje w żaden sposób z nauką liter drukowanych. 

Litery drukowane są powszechnie obecne w naszym życiu. Widać je na billboardach, w książkach czy gazetach. Dlatego większość dzieci zaczyna pisać właśnie od nich. Są one łatwiejsze do rysowania, a przy tym otaczają nas ze wszystkich stron. Dlatego maluchowi do nauki warto kupić właśnie szablon do pisania liter pisanych. Są one nieco trudniejsze do opanowania, ale to procentuje oczywiście w przyszłości. Dziecku trzeba pokazywać od samego początku prawidłowy wzorzec litery. Nie nabiera wówczas złych nawyków.

Jak zachęcić swoje dziecko do nauki pisania?

Wielu rodziców ma problem z zachęceniem swojego dziecka do nauki pisania w domu. Co należy w tej sytuacji zrobić?

Na pewno na samym początku trzeba zadbać o wygodne miejsce do pracy. Powierzchnia do pisania musi znajdować się na poziomie dostosowanym do wieku i wzrostu malucha. Warto też zainwestować we wspomniane już szablony do pisania liter. Mają one wyraźnie zaznaczone litery i linie pomocnicze. 

Dziecka nie należy z szablonami zostawiać samego - przynajmniej w pierwszej fazie nauki. Dobrze jest pokazać mu, jak wygląda proces pisania. Malucha można na ogół dość łatwo zachęcić do działania. Razem można napisać krótki list do dziadków czy przygotować listę zakupów. Oczywiście nauka pisania nigdy nie jest łatwa. Warto więc swoje dziecko doceniać i chwalić, nagradzając za drobne sukcesy. Wtedy nie znudzi się zbyt szybko.

Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że każde dziecko rozwija się nieco inaczej. Nie ma więc tutaj jednego, uniwersalnego schematu postępowania. Trzeba więc swoją pociechę bacznie obserwować i na bieżąco dostosowywać do niej przebieg procesu nauki. Niektóre maluchy szybko przyswajają nową wiedzę, a inne potrzebują do tego nieco więcej czasu.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl