Złóż zamówienie do 12:00 w dzień roboczy, a wyślemy je tego samego dnia.

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami!

Tel.: 509926426

Email.: info@wczesnaedukacja.pl

Do darmowej dostawy: 400,00 zł

do kasy suma: 0,00 zł
Matematyka dla przedszkolaka. Jak nauczyć dziecko liczyć? 0
Matematyka dla przedszkolaka. Jak nauczyć dziecko liczyć?

 

Matematyka i pozytywne skojarzenie

 

 

Ważnym elementem nauki są pozytywne skojarzenia. Zmuszanie dziecka do poznawania świata matematyki nie przyniesie pozytywnych rezultatów. Z tego powodu nauka przez zabawę jest najlepszym sposobem na przyjemne nabywanie nowych umiejętności. Każdy maluch rozwija się w swoim indywidualnym tempie, dlatego nauka przedszkolaka powinna wymagać od rodziców cierpliwości i odpowiedniego podejścia.

 

Poznawanie liczb może być świetną zabawą, pod warunkiem, że metody nauczania dopasowane są do wieku dziecka. Świetnym sposobem jest wykorzystywanie ulubionych zabawek, owoców czy kreatywnych zabaw pobudzających wyobraźnię. Dzięki temu maluch będzie pozytywnie kojarzył naukę matematyki i chętniej będzie uczestniczył w jej nauce.

 

 

Matematyka dla przedszkolaka - akcesoria wspomagające naukę

 

 

Jeżeli brakuje Ci pomysłów na kreatywną edukację, postaw na nasze gotowe materiały do nauki liczenia. To nie tylko ułatwienia dla rodzica, ale sposób na przyjemną naukę dla przedszkolaka. Zestaw barwnych patyczków czy kolorowe liczydło to przedmioty, które zwrócą uwagę każdego malucha. Patyczki dostępne w naszym asortymencie dają możliwość tworzenia dowolnych kształtów, zbiorów oraz nauki podstaw liczenia. Ich szerokie zastosowanie pozwala wymyślać różne zadania matematyczne dopasowane do wieku i umiejętności dziecka. Ponadto patyczki zapewniają świetną zabawę, która przyniesie pozytywne efekty. Różne akcesoria wspomagające naukę dostępne są w naszym sklepie. Pamiętaj, że systematyczna zabawa pozwoli nabyć Twojemu dziecku nową wiedzą i ułatwi pierwsze spotkanie z matematyką w szkolnej ławce.

 

Nauka matematyki w codziennych sytuacjach

 

Do nauki matematyki można również wykorzystać codzienne sytuacje. Wspólne gotowanie, zakupy czy spacer to okazje, podczas których można zachęcić dziecko do nauki liczenia. Dodawanie składników, krojenie warzyw i owoców na kilka części to świetna zabawa. To łatwy i zarazem smaczny sposób na przyswajanie nowych umiejętności. Ciekawe pytania zachęcą dziecko do myślenia. Należy jednak pamiętać, by nauką nie trwała zbyt długo. Regularne, ale krótkie ćwiczenia to klucz do ulepszania zdolności matematycznych dziecka.

 

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl