W dniach 24.07 - 26.07 przerwa w realizacji wysyłek. Wysyłka nastąpi 29.07

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami!

Tel.: 509926426

Email.: info@wczesnaedukacja.pl

Do darmowej dostawy: 400,00 zł

do kasy suma: 0,00 zł
Nauka godzin na zegarze. Jak zapoznać dziecko z czasem? 0
Nauka godzin na zegarze. Jak zapoznać dziecko z czasem?

  

Zegarek - kiedy zacząć naukę?

 

Zastanawiasz się, czy Twoje dziecko jest gotowe na naukę odczytywania zegarka? Jesteś we właściwym miejscu! Pojęcie czasu jest dla dziecka czymś abstrakcyjnym. Z tego względu na samym początku warto zacząć naukę od rozpoznawania pory dnia poprzez codziennie wykonywanie czynności. Rano jest czas na śniadanie, po południu na zabawę, a wieczorem na kąpiel. Dziecko szybciej zapamięta pory dnia, jeśli skojarzy je z regularnie wykonywanymi czynnościami. Warto pamiętać, że nauka to długi proces i rezultaty przyjdą z czasem. Jednak ćwiczenia ułatwią naukę korzystania z zegarka. Kiedy zacząć edukację? Z rozpoznawaniem pór dnia można już zaznajomić malucha. Jeśli chcesz jednak, aby nauczył się rozpoznawać godziny, musi znać liczby i cyfry. Każde dziecko rozwija się w indywidualnym tempie, dlatego warto poczekać na moment, w którym będzie gotowe na zapoznanie się z zagadnieniem czasu.

 

Kreatywna nauka czasu dla malucha

 

Nie od dziś wiadomo, że w przypadku dzieci najlepszym sposobem na naukę jest zabawa. Aby nauczyć dziecko rozpoznawania pór dnia, godzin, a nawet korzystania z zegarka, potrzebna jest odrobina wyobraźni. Dla malucha świetną propozycją będzie zegarek obrazkowy. Wartości liczbowe wyrażone są na nim rysunkami, które przedstawiają konkretne czynności. Taki zegar możesz przygotować sam, za pomocą czystych kart dostępnych w naszym asortymencie. Pakiet kart pozwoli Ci na stworzenie własnych zestawów edukacyjnych, dzięki którym Twoje dziecko z radością przyswoi wiedzę. Karty są zmywalne i sprzedawane wraz ze specjalnym pisakiem. Dzięki temu, w indywidualny sposób możesz rozpocząć naukę czasu ze swoim dzieckiem. Co więcej, wspólne przygotowywanie zegara obrazkowego zaciekawi każdego malucha!

 

Nauka korzystania z zegarka dla starszaka

 

W przypadku starszego dziecka ważne jest zapoznanie z podstawami matematyki. Cyfry, liczby i liczenie to pojęcia, które dziecko musi poznać i opanować, nim zacznie przygodę z czasem i zegarkiem. Kreatywnych sposobów na naukę liczenia jest wiele, jednak niezawodne okażą się właściwe pomoce naukowe, które dostępne są w naszym sklepie. Matematyka kropki to pakiet, który zawiera karty z nadrukowanymi kropkami. Na odwrocie kart znajduje się liczba odpowiadająca ilością kropek na danej karcie oraz działaniami o wzrastającej trudności

Pamiętaj, tylko odpowiednie podejście oraz sprawdzone akcesoria dydaktyczne pomogą Ci skutecznie wprowadzić dziecko w świat czasu i zegara!

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl