Złóż zamówienie do 12:00 w dzień roboczy, a wyślemy je tego samego dnia.

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami!

Tel.: 509926426

Email.: info@wczesnaedukacja.pl

Do darmowej dostawy: 400,00 zł

do kasy suma: 0,00 zł
Nauka kolorów dla 2 latka – 4 sprawdzone pomysły na ciekawe ćwiczenia 0

Małe dzieci rozwijają się niezwykle dynamicznie. W pierwszych latach życia ich wzrok znacznie się wyostrza i pozwala najmłodszym coraz dokładniej postrzegać otaczający świat. Liczne źródła podają, że w wieku około 2 lat maluch widzi różnice między poszczególnymi barwami. Nauka kolorów dla 2 latka powinna być przede wszystkim ciekawa. Jak ją zorganizować? Przedstawiamy 4 pomysły na rozwojowe aktywności, które w przyjemny sposób wesprą rozwój najmłodszych.

1. Bity inteligencji

Bity inteligencji to karty obrazkowe, które wspomagają rozwój dziecka. Zgodnie z metodą Domana, przekazują informację w określony sposób, który stymuluje wzrok maluchów, ćwiczy ich pamięć i poszerza wiedzę. Według opracowanych założeń, każda karta powinna obrazować jedną, dobrze zilustrowaną informację. Mogą być to np. owoce, zwierzątka lub barwy. Bity inteligencji to ciekawy sposób na naukę kolorów dla 2 latka.

2. Zabawki edukacyjne

Zabawki edukacyjne świetnie wspierają rozwój dziecka. W zależności od produktu mogą stymulować kilka obszarów jednocześnie. Są przyjemną formą na poszerzanie wiedzy, nabywanie zręczności czy ćwiczenie rozwiązywania problemów. Do nauki kolorów dla 2 latka wybierz barwne zabawki o interesujących kształtach. Dobrym rozwiązaniem może być na przykład „Sorter kwiatek”, który znajdziesz w naszym sklepie.

3. Książeczki dla dzieci

Książeczki dla dzieci niezwykle rozwijają zarówno wiedzę, jak i wyobraźnię malucha. Ich wspólne czytanie lub oglądanie to świetny sposób na spędzany z pociechą czas. W tytułach dla najmłodszych zazwyczaj pojawia się wiele interesujących, barwnych ilustracji. Warto wykorzystać je w nauce kolorów dla 2 latka.

4. Kolorowe zabawki

Do ćwiczeń z rozpoznawania barw możesz wykorzystać posiadane przez dziecko zabawki. Tego typu aktywności są proste do zorganizowania i jednocześnie ciekawe. Fajną zabawę do nauki kolorów dla 2 latka stworzysz z wykorzystaniem kolorowych kartek. Rozmieść je na podłodze i zachęć malucha do położenia na nich przedmiotów w analogicznych barwach.

Pamiętaj, że nabywanie nowych umiejętności jest kwestią indywidualną. Nie martw się, jeśli nauka kolorów dla 2 latka okaże się zbyt trudna. W takiej sytuacji, powtórz ćwiczenia za jakiś czas.

Mamy nadzieję, że nasz tekst dostarczył Ci inspirujących informacji i masz już pomysł na to, jak zorganizować naukę kolorów dla 2 latka. Jeśli szukasz ciekawych akcesoriów, które sprawią, że ćwiczenia będą jednocześnie zabawą, sprawdź propozycje naszego sklepu.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl