Złóż zamówienie do 12:00 w dzień roboczy, a wyślemy je tego samego dnia.

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami!

Tel.: 509926426

Email.: info@wczesnaedukacja.pl

Do darmowej dostawy: 400,00 zł

do kasy suma: 0,00 zł
Nauka liczenia metodą Glenna Domana. Co warto wiedzieć? Odpowiadamy! 0
Nauka liczenia metodą Glenna Domana. Co warto wiedzieć? Odpowiadamy!

Nauka liczenia to niezwykle ważny aspekt w życiu każdego malucha. I choć mogłoby się wydawać, że za edukację odpowiada wyłącznie szkoła, to w rzeczywistości wcale tak nie jest. Ogromną rolę odgrywają również rodzice, którzy jako pierwsi mogą wprowadzić malucha w świat matematyki. Co więcej, dzieci już na etapie wczesnoszkolnym doskonale przyswajają wiedzę, a nauk połączona z zabawą może przynieść zaskakujące efekty. Jak jednak zacząć domową edukację? Poznaj naukę liczenia metodą Glenna Domana!

Nauka liczenia - kiedy warto zacząć?

Wielu rodziców zastanawia się, kiedy zacząć naukę liczb, tak aby nie zrazić dziecka. Jest to kwestia zupełnie indywidualna i zależna przede wszystkim od poziomu rozwoju malucha. Warto jednak pamiętać, że dzieci już w wieku kilku lat są niezwykle ciekawe świata, a co za tym idzie, szybko przyswajają wiedzę. Ponadto, jeśli dziecko wykazuje chęci, a czas spędzony na wspólnej nauce wiąże się z uśmiechem na twarzy, to warto zacząć wprowadzać podstawowe elementy matematyczne. Nie ma jednak konkretnej odpowiedzi na to pytanie. Nie ulega jednak wątpliwości, że obserwacja rozwijającego się malucha znacznie ułatwi wybór odpowiedniego momentu, który będzie sprzyjał owocnej nauce.

Nauka liczenia metodą Glenna Domana

Jeśli maluch wyraża chęci do wspólnej nauki, to czas na wybór odpowiedniej metody, która w łatwy i przyjazny dla dziecka sposób pozwoli zapoznać się z liczbami. Metoda Glenna Domana polega na wielokrotnym pokazywaniu dziecku specjalnych zestawów kart, na których znajduje się określona treść. Każdy z zestawów prezentuje się maluchowi trzy razy w odstępie czasowym, który wynosi 30 minut. Ważne jest, aby zestaw kart codziennie był modyfikowany, a wspólna nauka została rozpoczęta od kart z najmniejszą ilością kropek. To sposób, dzięki któremu łatwiej zdobyć zainteresowanie malucha, a jego właściwości znane są na całym świecie. Co więcej, połączenie zabawy z edukacją sprawi, że maluch chętnie będzie spędzał czas na rozwijaniu swoich umiejętności.

Zestawy do nauki liczenia

Jak już wspomnieliśmy, metoda Glenna Domana to doskonały sposób, by wprowadzić dziecko w świat wiedzy. Jednak aby rozpocząć systematyczną naukę połączoną z zabawą, należy wyposażyć się w odpowiednie pomoce dydaktyczne. W przypadku wyżej wspomnianej metody konieczny jest zakup specjalnego zestawu kart do nauki liczenia. Warto również wspomnieć, że do zestawu dołączona jest instrukcja, która dokładnie wyjaśnia, w jaki sposób powinna przebiegać nauka. Co więcej, karty doskonale sprawdzą się na każdym etapie rozwoju dziecka i ułatwią poszerzanie wiedzy na temat zagadnień matematycznych. Należy również zaznaczyć, że wyżej wspomniane zestawy są niezwykle praktyczne i uniwersalne. A co najważniejsze pozwalają na naukę w pełni dostosowaną do potrzeb najmłodszych.

Pomoce dydaktyczne, które warto wybrać

Na samym początku przygody z nauką doskonale sprawdzą się karty wypełnione kropkami. Później natomiast warto zaopatrzyć się także w zestaw, na którym znajdują się liczby oraz znaki matematyczne. Tego rodzaju pomoc dydaktyczna ułatwi liczenie najprostszych działań, które pojawią się na etapie szkolnym. Ponadto jest to ogromne wsparcie dla rodziców, którzy często nie wiedzą, w jaki sposób wprowadzić naukę do swojego domu. Należy również pamiętać, że dziecko, które już miało styczność z matematyką, znacznie pewniej czuje się w szkole i doskonale radzi sobie z różnymi zagadnieniami. Jeśli więc pragniesz rozpocząć wyjątkową przygodę ze swoim maluchem i szukasz akcesoriów dydaktycznych, to jesteś we właściwym miejscu. Odwiedź nasz e-sklep i wybierz zestaw, dzięki, któremu wspólna edukacja będzie także świetną zabawą!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl