Złóż zamówienie do 12:00 w dzień roboczy, a wyślemy je tego samego dnia.

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami!

Tel.: 509926426

Email.: info@wczesnaedukacja.pl

Do darmowej dostawy: 400,00 zł

do kasy suma: 0,00 zł
Poznaj proste sposoby na to, jak nauczyć dziecko tabliczki mnożenia 0
Poznaj proste sposoby na to, jak nauczyć dziecko tabliczki mnożenia

Nauka tabliczki mnożenia niejednemu rodzicowi spędza sen z powiek. Ta podstawowa wiedza, którą powinno opanować każde dziecko, jest niezwykle przydatna w życiu. Jednak nie każdy dorosły wie, jak się za to zabrać, często odkładając naukę na czas szkoły. Tymczasem dzięki dostępnym pomocom edukacyjnym Twój maluch sam będzie rwał się do nauki.Sprawdź, jak nauczyć dziecko tabliczki mnożenia, zachęcając je do tego poprzez zabawę.

Jak nauczyć dziecko tabliczki mnożenia?

Każde dziecko potrzebuje innej ilości czasu, aby opanować podstawowe umiejętności, takie jak czytanie i liczenie. Tabliczka mnożenia jest kolejnym krokiem na drodze edukacyjnej dziecka, a naukę warto rozpocząć wcześniej niż dopiero w szkole. Jak nauczyć dziecko tabliczki mnożenia? Wprowadzając je w świat matematyki za pomocą zabawy. Wtedy kilkulatkowi będzie łatwiej opanować tę sztukę. Korzystając z przeróżnych akcesoriów, a nawet z własnych palców, można w prosty sposób wytłumaczyć prawa rządzące tabliczką mnożenia.

Warto sięgnąć po różnego typu filmy edukacyjne, kolorowanki, linijki i gry, które ułatwiają opanowanie działań matematycznych. Dodawanie, odejmowanie, a następnie mnożenie staną się dla dziecka przyjemnością, jeśli tylko odpowiednio to zaaranżujesz. Staraj się nie negować samej idei mnożenia, nawet jeśli sam niezbyt miło wspominasz własną naukę. Wyciągnij wnioski i zachęcaj dziecko, zamiast zniechęcać. Pomogą Ci w tym pomoce edukacyjne.

Karty do efektywnej nauki

Pięknie wykonane, kolorowe karty zachęcają dziecko, aby po nie sięgać. Jeśli więc zastanawiasz się, jak nauczyć dziecko tabliczki mnożenia, to właśnie takie rozwiązanie będzie dla Ciebie. Karty są atrakcyjne wizualnie, a na każdej z nich znajduje się inny motyw. Są dwustronne, dlatego można rozpocząć naukę od liczenia rzędów i znajdujących się w nich elementów, a później sprawdzić wynik na drugiej stronie. Po opanowaniu mnożenia do 40, bo do tylu można nauczyć się z tych kart, wystarczy już tylko powtarzać i utrwalać wiedzę korzystając z drugiej strony.

Tabliczki do liczenia do stu

Gdy zastanawiasz się, jak jeszcze nauczyć dziecko tabliczki mnożenia, możesz sięgnąć po inny zestaw kart. Np. takie, które umożliwiają liczenie do stu, a umieszczone na nich symbole przybierają przeróżne kształty. Dziecko może liczyć kropki, sumować elementy i w ten sposób opanować umiejętność mnożenia do stu. Poznane ilości zapamiętuje wzrokowo. Takie pomoce przydają się też do utrwalania zdobytej umiejętności i sprawdzania wiedzy.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl