Złóż zamówienie do 12:00 w dzień roboczy, a wyślemy je tego samego dnia.

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami!

Tel.: 509926426

Email.: info@wczesnaedukacja.pl

Do darmowej dostawy: 400,00 zł

do kasy suma: 0,00 zł
Przebodźcowanie dziecka – zobacz jak sobie z tym poradzić? 0
Przebodźcowanie dziecka – zobacz jak sobie z tym poradzić?

Przebodźcowanie dziecka w dzisiejszych czasach jest coraz większym problemem. Żyjemy w świecie, który pędzi. Ludzie nie mają na nic czasu, gonią nas terminy. Wszystko dzieje się szybko i intensywnie. Nie tylko ma to negatywny wpływ na dorosłych, ale i niestety także na dzieci.

Czym jest przebodźcowanie dziecka? To nic innego jak stan, w którym jest ono przeciążone tym, co się wokół niego dzieje. Jest przestymulowane bodźcami z zewnątrz, które do niego docierają. Noworodki są bardziej narażone na taką nadmierną stymulację. Ich układ nerwowy nie jest jeszcze ukształtowany.

Objawy przebodźcowania dziecka

Jest kilka zachowań dziecka, które świadczą o przebodźcowaniu. Warto zwrócić na nie uwagę, szczególnie jeśli w ostatnim czasie w życiu malucha dużo się działo. Jednak wcale nie muszą być to duże wydarzenia.

Przebodźcowane dziecko jest:

- przewrażliwione;

- smutne;

- płaczliwe;

- rozdrażnione;

- niespokojne;

- nadpobudliwe;

- wystraszone/przerażone;

- nie potrafi się skupić;

- nie słucha;

- ma zaburzenia snu.

Jakie są przyczyny przebodźcowania dziecka? Jak sobie z tym poradzić?

Najczęściej spotykamy się z takim stanem przy nadmiarze atrakcji. Gdy dziecko ma dostęp do zbyt dużej ilości zabawek, pozytywek nie wie, na czym się skupić. Hałas na mieście, podczas zakupów lub spaceru, tłum ludzi, również może wpływać negatywnie. Bliscy odwiedzający noworodki próbują skupić jego uwagę poprzez dźwięk. Śpiewają, hałasują grzechotkami. Biorą na ręce, przytulają. Zbyt duża częstotliwość takich działań może powodować wyżej wymienione zachowania.

Są jednak sposoby, by sobie z tym poradzić. Znajdziesz u nas wiele informacji na temat rozwijających się zmysłów dziecka. Zasady nauki czytania, stymulacji wzroku, materiały do nauki liczenia. Dowiesz się, jak motywować i uspokajać swoją pociechę. To prawdziwa kopalnia wiedzy. Nasz sklep i blog został stworzony z myślą o prawidłowym rozwoju dziecka. Dopasowaliśmy poszczególne zadania do etapu dorastania pociechy.

Jeśli masz problem z przebodźcowaniem dziecka, szczególnie polecamy zakładkę „rozwój zmysłów”. Znajdziesz tam informacje, jak rozwijają się poszczególne zmysły. A co za tym idzie jak uniknąć nadmiernej ich stymulacji. Słuch, smak, wzrok, węch i zmysł równowagi- to wszystko ma znaczenie. Jeśli każdy z tych zmysłów będzie właściwie pobudzany i Ty i dziecko nauczycie się jak unikać zbędnych bodźców.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl