Złóż zamówienie do 12:00 w dzień roboczy, a wyślemy je tego samego dnia.

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami!

Tel.: 509926426

Email.: info@wczesnaedukacja.pl

Do darmowej dostawy: 400,00 zł

do kasy suma: 0,00 zł
Zabawki edukacyjne dla 6 latka – z uśmiechem wprowadź swoje dziecko w świat nauki 0

Sześcioletnie dziecko nabywa już umiejętności, które za kilka miesięcy staną się bazą szkolnych wymagań. Możesz mu to ułatwić, wystarczy, że wybierzesz odpowiednie zabawki edukacyjne dla 6 latka. Jak pozytywnie wprowadzić dziecko w świat nauki? Oto kilka inspiracji.

Łagodnie zapoznaj dziecko z matematyką

Wspomnienia lekcji matematyki wywołują u ciebie niepokojący dreszcz? Pamiętasz jak ciężko było ci zrozumieć liczenie, zbiory, czy dodawanie? Z twoim dzieckiem może być inaczej. Wybierz 2 zabawki edukacyjne dla 6 latka, które pomogą ci zapoznać dziecko z matematyką, nauczą pierwszych operacji liczbowych i łagodnie wprowadzą twoją pociechę w niesamowity świat cyfr.

Liczydeł nie trzeba przedstawiać nikomu. Warto, zapoznać z nimi twoje dziecko. Nie musicie od razu zaczynać liczyć. Obejrzyjcie dokładnie koraliki i na zmianę przesuwajcie je, tak aby je porozdzielać i sprawić, że po lewej stronie znajdzie się inna ich liczba niż po prawej. W ten sposób nauczysz dziecka podstawowych pojęć matematycznych, czyli gdzie jest czegoś mniej, a gdzie więcej. Później liczydła przydadzą wam się w nauce przeliczania, dodawania i odejmowania. Kolejną atrakcyjną matematyczną zabawką są patyczki. Możesz je przeliczać, kategoryzować, tworzyć z nich wzory, budować pierwsze figury geometryczne. Matematyczne zabawy z patyczkami ogranicza tylko wasza wyobraźnia.

Łamigłówki – zajmij uwagę dziecka podczas podróży lub w poczekalni

Długa podróż samochodem albo przedłużający się czas w poczekalni u lekarza, znasz to? Dziecko jest znudzone i komunikuje to całemu światu. Możesz temu zapobiec. Jak? Zabierając w podróż lub na wizytę u lekarza zabawki edukacyjne dla 6 latka. Doskonałym rozwiązaniem okażą się w tym przypadku łamigłówki, które zmieszczą ci się do torebki lub niewielkiego dziecięcego plecaczka. Możesz wspólnie z dzieckiem czytać polecenia i nakierowywać go na właściwe rozwiązania. Dzięki temu nie tylko stymulujesz rozwój dziecka, ale także w łatwy sposób zabijasz nudę i ułatwiasz czekanie innym osobom.

Ciekawy zestaw do nauki czytania i pisania

Chcesz zachęcić twoje dziecko, do tego, by zainteresowało się pisaniem i czytaniem? Dobrą zabawką dla 6 latka jest pudełko z zestawem, który ułatwi opanowanie tych umiejętności. Flash cardsy, kolorowe kredki, naklejki i ołówek z gumką, na pewno zachęcą twojego malucha do poznawania świata liter. Możesz używać zestawu według dołączonej instrukcji, możesz też używać pojedynczych jego elementów i dostosowywać do codziennych edukacyjnych aktywności twojego dziecka.

Taką zabawkę dziecko może także zabierać do przedszkola i używać podczas zajęć edukacyjnych w placówce. Dobrym pomysłem jest spakowanie zestawu, gdy wyjeżdżasz na wakacje albo na weekend do dziadków. Pomoże to oswoić się dziecku z nowym otoczeniem, a także efektywnie zająć czas.

Język angielski – zabawki, które uczą i bawią

Specjaliści podkreślają, że wczesna nauka angielskiego daje zdecydowanie lepsze efekty. Zacznij zapoznawać dziecko z językiem obcym od najmłodszych lat. Zabawki edukacyjne dla 6 latka w języku angielskim to przede wszystkim książki. W fajny sposób wprowadzą twoje dziecko w świat pierwszych słówek i dźwięków. Nauczą zabawnych rymowanek i pomogą opanować znaczenie pierwszych słówek.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl