W dniach 24.07 - 26.07 przerwa w realizacji wysyłek. Wysyłka nastąpi 29.07

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami!

Tel.: 509926426

Email.: info@wczesnaedukacja.pl

Do darmowej dostawy: 400,00 zł

do kasy suma: 0,00 zł
Zobacz, jak łatwo możesz zachęcić dziecko do nauki? 0
Zobacz, jak łatwo możesz zachęcić dziecko do nauki?

Z chwilą, gdy zostajesz rodzicem, starasz się zapewnić swojemu dziecku wszystko to, co najlepsze. Dbanie o niego i zaspokajanie jego potrzeb jest równie ważne, co umożliwienie zdobywania nowych umiejętności. To od rodziców bowiem zależy, jaką ścieżką pójdzie ich dziecko i czy będzie to czerpanie radości z pogłębiania wiedzy, czy wręcz przeciwnie. Sprawdź, jak możesz zachęcić dziecko do nauki.

Przykład idzie z góry

Gdy zostajesz rodzicem, musisz uświadomić sobie, że oto pojawił się na świecie Twój naśladowca. Małe dziecko, choć jeszcze nie mówi, to słucha i chłonie wszystko, co się wokół niego dzieje. Dlatego, aby później nie musieć się zastanawiać jak zachęcić dziecko do nauki, spójrz w lustro. Zostań godnym naśladowania wzorem, który stanie się dla dziecka inspiracją. Twoje czyny i słowa będą mieć bezpośredni wpływ na tego małego człowieka.

Dlatego tak ważne jest, abyś sam czytał książki i chętnie pogłębiał swoją wiedzę. Jak jeszcze łatwiej zachęcić dziecko do nauki niż poprzez pokazaniu mu, jaka to przyjemność?

Zainwestuj w atrakcyjne pomoce

Nauka literek, cyferek, a później czytania i pisania to pierwsze kroki milowe w edukacji Twojego potomka. Jak więc zachęcić dziecko do nauki? Zainwestuj w przyjemne dla oka pomoce naukowe, takie jak drewniany alfabet, kolorowe patyczki, kartoniki ze słowami, liczydło, książki obrazkowe itp., itd. Świetnie sprawdzają się różnego rodzaju plansze i tablice edukacyjne, nad którymi maluch może spędzić czas. Tak samo, jak zabawki obrazkowe, które można nawet zabrać ze sobą w podróż. Z kolei karty obrazkowe będą dobre przy wprowadzaniu nowych dla dziecka pojęć, także w języku obcym.

Im łatwiejszy dostęp do tego typu materiałów będzie miało Twoje dziecko, tym większa szansa, że po nie sięgnie. Sam oczywiście bądź dla niego kompanem w nauce, pokazując do czego służą poszczególne elementy. Wspólna zabawa to doskonała okazja, aby spędzić miło czas z rodziną, a przy tym przekazać potomkom swoje wartości.

Jak zachęcić dziecko do nauki?

Jeśli jeszcze szukasz odpowiedzi na pytanie, jak zachęcić dziecko do nauki, pamiętaj o codziennym czytaniu mu na głos. Książki stanowią podstawę do poznania otaczającego nas świata. Pamiętaj też o rozmowie z dzieckiem, opowiadaniu mu o wszystkim oraz odpowiadaniu na jego pytania, nawet gdy dziesiąty raz słyszysz to samo. Jeśli okażesz maluchowi zniecierpliwienie, jest spora szansa, że więcej do Ciebie nie przyjdzie i straci zainteresowanie nauką.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl